Jump to content
lacky3pl

Forester SG 2.0 125koni Problem z moca

Recommended Posts

Subaru Forester 2.0 125koni 2004rok .

Samochod gdy zimny idzie jak burza od dolu bez problemu , gdy sie zagrzeje do 2tys obrotow calkowity brak mocy a od 2tys dostaje kopa w tylek.ktos mial podobnie ? 

temat rzeka:

2 godziny temu, markos007 napisał:

temat rzeka:

to chyba nie ten temat jego nie dlawi miedzy 2-3tys obrotow.od 2tys obrotow dopiero dostaje powera .do 2 tys niema nic .

Godzinę temu, lacky3pl napisał:

to chyba nie ten temat jego nie dlawi miedzy 2-3tys obrotow.od 2tys obrotow dopiero dostaje powera .do 2 tys niema nic .

to nie jest diesel, że jedzie z samego dołu także jeśli jedzie od 2 tys. to raczej wszystko ok

39 minut temu, markos007 napisał:

to nie jest diesel, że jedzie z samego dołu także jeśli jedzie od 2 tys. to raczej wszystko ok

Jest tak słaby że ciężko ruszyć pod gore

Posted (edited)
W dniu 23.07.2019 o 08:40, lacky3pl napisał:

Subaru Forester 2.0 125koni 2004rok .

Samochod gdy zimny idzie jak burza od dolu bez problemu , gdy sie zagrzeje do 2tys obrotow calkowity brak mocy a od 2tys dostaje kopa w tylek.ktos mial podobnie ? 

Mam podobnie, czasami boję się ruszyć ze skrzyżowania. Jak stoję to kręcę na 2tyś obrotów, ruszam, gaz w podłodze i forek ledwo jedzie dopóki nie przekroczy tych 2 tyś obrotów. Kiedyś natrafiłem na info o przeczyszczeniu czujnika map sensor, popsikałem ten czujnik i na chwilę było ok, auto nie to samo szło jak burza. Zbieram się z tym żeby kupić nowy map sensor

IMG_20190729_165807_AO_HDR.jpg

Edited by yaroz

Posted (edited)

Wyczyściłem krokowca, był cały czarny, na chwilę pomogło tak jak z map sensorem, ale już wszystko wróciło do "normy". Wezmę się jeszcze za przepustnicę.

Zauważyłem, że te objawy prawie nie występują gdy temperatura otoczenia nie przekroczy tak ponad 20-25stopni, tak powyżej tych 20- 25 stopni muli.

Edited by yaroz

Przepustnica wyczyszczona, wymieniłem też filtr powietrza, na papierowy, ten który miałem zamontowany był tak jakby taki "filcowy-bawełniany" biały z firmy bluebrint.:blink:

Przyszły temperatury minusowe i bliskie zeru, i tak jakby trochę lepiej. Myślałem, że problem ustąpił ale dziś znów "złapał muła" podczas ruszania ze skrzyżowania:toobad:

4 minuty temu, yaroz napisał:

Przepustnica wyczyszczona, wymieniłem też filtr powietrza, na papierowy, ten który miałem zamontowany był tak jakby taki "filcowy-bawełniany" biały z firmy bluebrint.:blink:

Przyszły temperatury minusowe i bliskie zeru, i tak jakby trochę lepiej. Myślałem, że problem ustąpił ale dziś znów "złapał muła" podczas ruszania ze skrzyżowania:toobad:

Masz 2.0 125koni? 

4 minuty temu, yaroz napisał:

Tak.

Poszla wiadomosc

12 godzin temu, lacky3pl napisał:

Poszla wiadomosc

Miałem podobne objawy jak yaroz przez około rok, nieważne czy na 95, czy 98 czy LPG. Po przeszukaniach na forum wyczyszczony krokowy, sprawdzony map sensor, rozebrany dolot powietrza i czyszczona przepustnica. Filtr powietrza wymieniany regularnie co 8 - 10 tys km, Remapowanie też nie pomagało. Parę miesięcy temu z niewiadomych powodów problem znikł, chociaż nieregularnie - przyczyny z mojej strony też ustalić nie potrafię - pojawia się i znika :). Jeśli w wiadomości jest tajemne rozwiązanie, to też chętnie poznam :).

Myślę że wielu jest ciekawych.

Witam.tez mam ten problem, 2.0 sohc przepustnica na linkę.

Dodatkowo na zimnym dłużej odpala ,ciepły od strzała.

W swoim nawet dłubałem przy TPS i teraz mam prośbę do użytkowników:

-jakie powinno być napięcie czujnika położenia przepustnicy ,przy pełnym zamknięciu  (na odpalonym i zgaszonym )?

-jakie powinno być napięcie czujnika położenia przepustnicy ,przy pełnym zamknięciu  (na odpalonym i zgaszonym )?
Masz LPG? Jeśli Ci dłużej odpala zimny może wtryski albo reduktor puszczają gaz do kolektora.

22 godziny temu, ewemarkam napisał:
W dniu 3.11.2019 o 18:51, Paweł Jeleszuk napisał:

Masz LPG? Jeśli Ci dłużej odpala zimny może wtryski albo reduktor puszczają gaz do kolektora.

mam LPG,ale problem z odpalaniem był już zanim zamontowano instalację.