Skocz do zawartości

Impreza WRX 2.0T


Ghostdog

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Ghostdog napisał:

Przeszukuję forum i nie mogę znaleźć informacji dotyczących tego modelu

i nie znajdziesz. Wrx nie był wogole oferowny na rynku Europejskim. Jak ktoś ma to jest to import z USA/Emiratów/Kanady/Litwy. A jak import to jakikolwiek brak gwarancji itp ( to importer jest gwarantem a nie Subaru Japan) Więc brak aut=brak informacji proste :biglol:

37 minut temu, Ghostdog napisał:

Jak za awaryjnością tego modelu? Warto kupić?

wrx  to taki  XV/Impreza z silnikiem od europejskiego Forestera XT. ( Pomimo że wyglada tak samo jak wrx sti oferowny na europejskim rynku  nie jest to mechanicznie to samo )

Ani Xv/Impreza ani forek XT nie jest awaryjne więc imo warto jak trafisz na jakiś sensowny egzemplarz nie poskładany z 5 czy 6. Niestety te auta opłacało się importować tylko i wyłącznie jak były słabiej/mocniej uszkodzone /puknięte czy utopione .

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
5 minut temu, Karas napisał:

Litwy.

Z Litwy nie - jest w Unii iuż od dość dawna :)

Teoretycznie może też pochodzić z Rosji - ze względu na tamtejsze cła może być drożej, ale gwarancja w UE obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Karas napisał:

 

1 godzinę temu, Ghostdog napisał:

Przeszukuję forum i nie mogę znaleźć informacji dotyczących tego modelu

i nie znajdziesz. 

 

Znajdzie. Temat o  WRX STi MY 15. Co najmniej dwie osoby opisują swoje doświadczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam WRX MY'15 od marca. Bardzo fajne auto, czyms przypomina klasyczna Impreze Turbo (GC8). Silnik w zasadzie ten sam co w Forku XT

 

Planowalem zakup innego auta, ale przejechalem sie WRXem i sie zakochalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dyrekcja napisał:

Z Litwy nie - jest w Unii iuż od dość dawna :)

Teoretycznie może też pochodzić z Rosji - ze względu na tamtejsze cła może być drożej, ale gwarancja w UE obowiązuje.

@Dyrekcja

 

Witam czy dobrze zrozumialembze autobjak kupie w Rosji nowe jak wrx to gwarancja w SIP jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karas napisał:

Niestety te auta opłacało się importować tylko i wyłącznie jak były słabiej/mocniej uszkodzone /puknięte czy utopione .

W przypadku większości handlarzy, to prawda, ale na pewno jeżdżą po polskiej ziemi, takie mniej puknięte i nie utopione - np. mój :D  Z tym, że ja importowałem go "prawie osobiście", bo jedynie za pośrednictwem firmy zajmującej się importem.

W temacie Subaru WRX STI MY15 znajdziesz trochę o modelu WRX, ale niestety to dość przeciągły wątek.

Jeśli jesteś zainteresowanym importem z USA, to też jest parę tematów z opisem co i jak.

WRX jest bardzo fajny, tylko po przyzwyczajeniu do automatu, jednak jego twarde sprzęgło nieco męczy (w dużym mieście). Z drugiej strony - WRX z automatem..?

 

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kambol napisał:

(...) WRX jest bardzo fajny, tylko po przyzwyczajeniu do automatu, jednak jego twarde sprzęgło nieco męczy (w dużym mieście) (...)

 

WRX ma bardzo miekkie sprzeglo w porownaniu do innych usportowionych aut, imho (tak na marginesie)

jak przesiadam sie z old-school'owego GT-4 do WRX'a, to na poczatku mam wrazenie, ze jade normalnym autem - dopiero po jakims czasie przestawiam sie... i wtedy jest fajnie, bardzo mi sie podoba, jak w tym aucie wspolgra ze soba sprzeglo / skrzynia / uklad kierowniczy / zawieszenie

 

nie ma zadnych trybow, zmieniajacych prace zawieszenia, ukladu kierowniczego, silnika czy wydechu i to jest fajne - taki troszke old-school w nowoczesnym wydaniu (ale ja jestem taki troszke starej daty, nie lubie tych wszystkich elektronicznych bajerow)

 

Edytowane przez eddie_gt4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, eddie_gt4 napisał:

WRX ma bardzo miekkie sprzeglo w porownaniu do innych usportowionych aut

Nie mam doświadczenia z innymi sportowymi/usportowionymi autami, nie wiem też, czy sprzęgła w naszych wrx działają identycznie, ale dla mnie jednak jest jest twarde. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Kambol napisał:

Nie mam doświadczenia z innymi sportowymi/usportowionymi autami, nie wiem też, czy sprzęgła w naszych wrx działają identycznie, ale dla mnie jednak jest jest twarde. ;)

W jak prowadząc Subaru Turbo z ręczną skrzynią miałeś lewą łydkę jak Pudzian, to znaczy, że trzeba było umawiać się na wymianę docisku sprzęgła ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał:

jak prowadząc Subaru Turbo z ręczną skrzynią miałeś lewą łydkę jak Pudzian, to znaczy, że trzeba było umawiać się na wymianę docisku sprzęgła ;)  

No to rzeczywiście działa miękko :D

...tylko po jeździe w korku czasem trochę boli lewe kolano, ale to pewnie przypadek. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 21.07.2019 o 22:05, orm napisał:

ale juz 6 mies lub demo można i gwarancja by była ?

Sformułowanie „lub demo” jest niewłaściwe. Nie ma znaczenia, czy samochód był zarejestrowany jako demo, czy inaczej. Ważne jest, że był zarejestrowany przez określony czas. O gwaranacji już napisałem - jest uznawana . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2019 o 22:05, orm napisał:

@Dyrekcja

 

ale juz 6 mies lub demo można i gwarancja by była ?

+ jeszcze 6 tyś. km przebiegu. Daj znać jak Ci się jakakolwiek sztuka zepnie finansowo z Ukrainy, Rosji albo Kazachstanu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilipBB 

 

ciężko powiedzieć kwotę zapięcia jak nie ma się bazy odniesiania bo STI to nie baza ;)

 

ps.

Subaru.ru ma program select auto ;) w tej chwili nie ma WRX ale maja ponad 100 subarynek... kiedyś sie pojawi WRX i kto wie ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, orm napisał:

@FilipBB 

 

ciężko powiedzieć kwotę zapięcia jak nie ma się bazy odniesiania bo STI to nie baza ;)

 

ps.

Subaru.ru ma program select auto ;) w tej chwili nie ma WRX ale maja ponad 100 subarynek... kiedyś sie pojawi WRX i kto wie ... ;)

Nie wiem ile musiałby mieć nastukane aby cena Cię zadowoliła, jak nówka w Rosji na Polskie kosztuje 180k PLN a gdzie cło, VAT i akcyza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...