Skocz do zawartości

Żarówki LED.


Kamis

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś stosował takie żarówki ? Pewnie ci co mają na ksenonie to pewnie nie bedą zmieniali ale wersje US niestety ksenonow nie maja wiec może coś takiego?

Znajomy montował i mówił, że extra ale efektu nie widziałem na oczy.

no i pytanie czy się zmieszczą ?

 

 

E5860421-3433-48BF-AC63-AC05B9812F54.jpeg

Edytowane przez Kamis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ryzykowne posunięcie, w UE jeszcze nie weszły przepisy dot. stosowania LED, brak homologacji i zdaje się problem współpracy z reflektorami soczewkowymi, może kolega ma zwykle wtedy działa to b. dobrze.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie po poprzednim właścicielu. Nie warto. Zmieniłem na halogeny h7 tungsram +120 %.

Ledowe fajne do miasta, i dla wyglądu że mam coś innego, fajna barwa światła i na krótki dystans. Ale jeśli chodzi o oświetlenie drogi w nocy, to brakowało mi zasięgu światła w okolicach 50-70 metrów przed autem. Te ledy nie skupiają światła tak jak halogen, tam pole swiecenia jest większe niż w h7 a co za tym idzie wykracza poza projektowaną ogniskowa dla lampy. Objawia się to rozmyciem granicy światłocienia na większym dystansie. Na ścianie, czy podczas przeglądu fajnie to wygląda, diagnosta nie miał uwag, ale na drodze tragedia. Stwierdziłem że zostaje przy h7. Chyba że wpadnie mi w ręce do testu jakiś Philips ZES, gdzie element świecący jest bardziej skupiony niż w tych ledach co na fotce, ale sam na to kasy nie wydam.

Poza tym jest jeszcze coś - strasznie szybko zachodzą błotkiem zimą, od ledow klosz lampy nie nagrzewa się przez co na powierzchni utrzymuje się cały czas mokry osad, który skutecznie tłumi światło. Również krople wody z deszczu czy ze sniegu rozpraszają strasznie. Po zmianie na halogenowe, ten problem zniknął. Owszem lampa brudzi się, ale woda odparowuje z powierzchni, a suchy osad nie rozprasza tak światła. 

Jak ktoś mi nie wierzy to mam takie ledy do oddania za darmo na testy :)

Edytowane przez tom-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretny opis :thumbup:. Takie ledy można zamówić już z Chin za dosłownie parę złotych. Mój kolega za swoje dał koło 390 zł i faktycznie były to Philips ale modelu nie znam. Problem brudzenia kloszy faktycznie moze wystąpić zwłaszcza jak autko nie ma spryskiwaczy na lampy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...