Jump to content

Godny system multimedialny w Forku ;)

Recommended Posts

Hej!

Dawno mnie tutaj nie było, ale chciałby, się pochwalić moim znaleziskiem. Otóż myślałem nad wymianą radia w foresterze na coś z obsługą CarPlay i AndroidAuto. Miało być Sony... Ale padło na chińczyka ;)

Poniżej film z procesu instalacji i ogólne przedstawienie radyjka.

Radio z Androidem 9 w Subaru! | Idoing | Forester | Montaż | Opinia

Link do radyjka

Jestem mega  zadowolony! Świetne spasowanie no i to w jaki sposób radio idealnie wpasowuje się do wnętrza...

Edited by Jamal_013
zmiana linków

Słaba ta recenzja.

Mam to urządzenie ponad 2 lata i śmiało mogę powiedzieć że jakość wykonania to żart. Ekran rysuje się od patrzenia do tego ma tendencje do odbijania światła i nie pomaga tutaj nawet matowa folia  , plastiki nie za bardzo się schodzą i wyraźnie widać że jest to dołożone akcesorium.

Oprogramowanie to żart i psuję cała przyjemność z posiada tego urządzania , absurdalne błędny jak resetowanie google maps przy minimalizacji , losowe rebooty andorida i brak aktualizacji powodują że byłem gotowy to wywalić. Z pomocą przyszedł dopiero rosjanim który udostępnia zmodyfikowany softwear na xda do tych urządzeń , wszystkie problemy jak ręką odjął plus masa dodatków jak root więc mamy adbloka ,radio dab itp 

Jak wszystkie urządzania na PX3/5 procesor ma tendencje do przegrzewania bo jest chłodzony pasywnie kawałkiem blaszki trzeba dołożyć radiator bo inaczej potrafi być gorąco w tej skrzynce.

Na filmie pokazano że wielką zaletą jest android auto ale jaki jest sens uruchamianie streamu aplikacji z innego urządzanie kiedy dużo lepiej może pracować samodzielnie trzeba dołożyć tylko modem 3g( bo 4g nie obsługuje) tutaj znowu z pomocą przychodzi xda gdzie opisano całą zabawę ale końcowo otrzymujemy w pełnie samodzielnie urządzenie z dostępem do internetu.

Podsumowując jest to urządzanie tylko i wyłącznie dla majsterkowiczów, mniej zorientowane osoby z obsługą androida polegną w starciu z beznadziejnym oprogramowaniem. Samo wgranie aktualizacji wymaga wejście w recovery mode a sposób jest inny dla każdego urządzania w moim przypadku importer tego nie wiedział więc sam musiałem zgadywać.  Koniec końców ilość Ramu (w moim przypadku 2GB ) uniemożliwi sprawne działanie nowych wersji androida więc taka zabawka podziała maks 3-4 lata.

Hej!

Dawno mnie tutaj nie było, ale chciałby, się pochwalić moim znaleziskiem. Otóż myślałem nad wymianą radia w foresterze na coś z obsługą CarPlay i AndroidAuto. Miało być Sony... Ale padło na chińczyka

Poniżej film z procesu instalacji i ogólne przedstawienie radyjka.

Link do radyjka

Jestem mega  zadowolony! Świetne spasowanie no i to w jaki sposób radio idealnie wpasowuje się do wnętrza...

Dzieki za podniesienie tematu - mnie recenzja się podoba. Sam zastanawiam się nad wymiana OEM owego radia w moim FXT sj.
Coś czuje ze wewnątrz już podjąłem decyzje ale jeszcze jej nie zwerbalizowalem ;)

Jeśli coś zmienię - na pewno się tutaj podzielę wrażeniami.

Coś takiego śledzę - https://s.click.aliexpress.com/e/c81MPiwU

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moje radio dziś zrobiło mi prezent , wykrzaczyło się w trakcie flashowanie updatu i w taki  piękny sposób musiałem botować go z karty sd celem wgrania nowego androida 2 razy , bo za 1 wipe data się schrzaniła.Po 2-3 godzinach odzyskałem urządzanie dodatkowo zrobiłem połączenie 3g przez modem. Oczywiście modem normalnie nie mógł działać trzeba było dawngradować firmware i ustawiać go komendami. 

I tak nadal to oprogramowanie jest lepsze od ori.

https://forum.xda-developers.com/android-auto/mtcd-software-development/rom-malaysk-roms-px5-2-4-gb-8-0-android-t3762724

W dniu 16.07.2019 o 02:34, Karenz napisał:

Słaba ta recenzja.

Mam to urządzenie ponad 2 lata i śmiało mogę powiedzieć że jakość wykonania to żart

a czego ty się spodziewałeś po urządzeniu za tak małe pieniądze ( jak na sprzęt CA) Stosunek cena/to co oferuje i tak  jest niezły. Co innego jakby taka stacja kosztowała tyle co stacje kenwood'a alpine itp wtedy owszem byłby to żart. Chcesz mieć niezawodny sprzęt CA kupujesz coś markowego /sprawdzonego.

Nikt nie pisał o car audio bo taka stacja w ogóle sie do tego nie nadaje , brak wyjścia rca.

Zresztą zwykle to nie głośniki są problemem ale wygłuszenie drzwi.

Edited by Karenz

Czyli wchodzimy w grube rzeczy...

Dla mnie standardowy system audio w Foresterze jest znosny.  Można by się czepiać tego i owego, ale... 

Wyciszenie to faktycznie problem tej konstrukcji. Całe szczęście,  że nie jeżdżę na stałe ponad 120, tylko ekonomik;):)