Jump to content
ovi

Szwajcaria - winieta, ciekawe miejsca

Recommended Posts

Planuję wyjazd wakacyjny do Szwajcarii i chciałbym się Was zapytać o 

Czy ktoś z Was posiada informacje n.t. przejścia granicznego pomiędzy Weil Am Rhein a Bazyleą? Chcę jechać autostradą A5 i chciałbym (o ile to możliwe) zakupić szwajcarską winietę własnie na tym przejściu. Czy posiada ktoś z Was informację czy takową winietę zakupię na tym przejściu granicznym?

Pierwszą część urlopu spędzać będę w okolicach Visp (blisko Zermatt), następnie Samnaun (płn. wsch.).

Planuję również odwiedzić i przejechać się:

- Furkapass

- przełęcz św. Gotarda

Może macie jakieś ciekawe miejsca, które jeszcze mógłbym odwiedzić?

Z moich podróży na ćwiczenia Axalp mam ogólne rady:

- mapy ściągnij offline, w tunelach zdarzyło mi się stracić zasięg i nie wiedziałem gdzie mam skręcić.

- mandaty przychodzą do Polski, nawet za przekroczenie o kilka km/h (fotoradary i odcinkowe pomiary prędkości a jest ich sporo i często są nieoznaczone. Tanio tez nie jest ;)

Poszukaj kontaktu z @KASIAiMIŚ 

Popatrz na wątek Projekt przełęcze

10 minut temu, ESP napisał:

- mapy ściągnij offline, w tunelach zdarzyło mi się stracić zasięg i nie wiedziałem gdzie mam skręcić.

- mandaty przychodzą do Polski, nawet za przekroczenie o kilka km/h (fotoradary i odcinkowe pomiary prędkości a jest ich sporo i często są nieoznaczone. Tanio tez nie jest ;)

Z mapami w trybie offline mam już małe doświadczenie, więc na pokładzie będę uzbrojony w aplikacje OsmAnd (nawiasem mówiąc jest to moim zdaniem najlepsza aplikacja na podróże, zarówna samochodem, piesze wycieczki, itp) oraz w mapy HERE, cały region z Google Maps również mam ściągnięty.
Co do limitów prędkości, to zdaję sobie sprawę że mandaty są tam bardzo wysokie i raczej będę uważał.

12 minut temu, Subary napisał:

Poszukaj kontaktu z @KASIAiMIŚ 

Popatrz na wątek Projekt przełęcze

Dzięki za namiar, po pracy sobie przejrzę na ten wątek.

Jeśli jeszcze nie czytałeś to zerknij do streszczenia Dyrekcji z naszej ubiegłorocznej Subariady:

Może coś Cię natchnie  :) 

-Gelmerbahn

-Lauterbrunnen

-Interlaken

-Iseltwald

-Zamek Oberhofen

-winda Hammetschwand

-przełęcz Maloja

-HR Giger Bar (jeśli lubisz Aliena)

W dniu 15.07.2019 o 12:28, ovi napisał:

Czy posiada ktoś z Was informację czy takową winietę zakupię na tym przejściu granicznym?

Winietę kupisz na stacjach benzynowych zaraz przed przejściem lub na samym przejściu - będą dwa tory - masz winietę lub nie. Jeżeli nie masz, wybierasz ten drugi i tam będą mieli je na sprzedaż. Cena jeżeli nie zmieniło się nic od 2017 to 40 chf.

I nie zapominajcie, że to nie UE i roaming GSM może kosztować wielokrotnie więcej niż winieta ;)

Sprawdźcie, co oferuje Wasz operator.

• Like 1