Jump to content

Wyświetlane spalanie Forester III (SH) LPG


Rarule
 Share

Recommended Posts

Cześć! Od niedawna (paru dni) jestem posiadaczem Forestera III z silnikiem 2.0 z fabryczną instalacja LPG. Jak wiecie w tym modelu wyświetlane jest średnie spalanie. Mam w związku z tym pytanie: na ile jest ono wiarygodne? czy ktoś z obecnych tu osób ma w związku z tym jakąś wiedzę? Zastanawiałem się nad tym czy instalacja LPG wpływa na wyświetlana ilość, czy może jest to jedynie zapotrzebowanie silnika na paliwo, niezależnie od tego jakie to paliwo jest.

Link to comment
Share on other sites

Instalacja LPG małpuje wtryskiwacze benzynowe. Więc spalanie na gazie będziesz miał tak jakby benzynowe. Do tego spalania PB dodaj sobie 15-20% wyjdzie Ci LPG. A na ile wiarygodne jest średnie to wyjeździj pełny bak PB i sprawdzisz. Mi w jednym samochodzie średnie było niższe o 0.5l/100km w innym o 0.5l/100km wyższe.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

też mam "fabryczną" instalacje w Legacy i niestety spalanie z komputera nie pokrywa się z tym rzeczywistym jeżeli chodzi o LPG.

jeżdżąc po mieście ta różnica jest  do 1 litra, ale przy delikatnej jeździe tj. 620 km, 100% autostrada, tempomat 130km/h --> 58,5l LPG, co daje 9,4l/100km. Komputer pokładowy pokazywał średnie spalanie 7,6l/100. (dwie osoby i dużo dużo bagaży)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...