Skocz do zawartości

Wyświetlane spalanie Forester III (SH) LPG


Rarule

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Od niedawna (paru dni) jestem posiadaczem Forestera III z silnikiem 2.0 z fabryczną instalacja LPG. Jak wiecie w tym modelu wyświetlane jest średnie spalanie. Mam w związku z tym pytanie: na ile jest ono wiarygodne? czy ktoś z obecnych tu osób ma w związku z tym jakąś wiedzę? Zastanawiałem się nad tym czy instalacja LPG wpływa na wyświetlana ilość, czy może jest to jedynie zapotrzebowanie silnika na paliwo, niezależnie od tego jakie to paliwo jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja LPG małpuje wtryskiwacze benzynowe. Więc spalanie na gazie będziesz miał tak jakby benzynowe. Do tego spalania PB dodaj sobie 15-20% wyjdzie Ci LPG. A na ile wiarygodne jest średnie to wyjeździj pełny bak PB i sprawdzisz. Mi w jednym samochodzie średnie było niższe o 0.5l/100km w innym o 0.5l/100km wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

też mam "fabryczną" instalacje w Legacy i niestety spalanie z komputera nie pokrywa się z tym rzeczywistym jeżeli chodzi o LPG.

jeżdżąc po mieście ta różnica jest  do 1 litra, ale przy delikatnej jeździe tj. 620 km, 100% autostrada, tempomat 130km/h --> 58,5l LPG, co daje 9,4l/100km. Komputer pokładowy pokazywał średnie spalanie 7,6l/100. (dwie osoby i dużo dużo bagaży)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...