Skocz do zawartości

Zabezpieczenie zderzaka


pk_kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam konkretna gruba naklejke. Jezeli chcesz czarna to fajny jest ala "carbon". Jesli chcesz bezbarwne to ja uzywam laminatu stalego "podlogowego" (uzywanego do zabezpieczenia wydrukow na podloge po ktorych chodza lidzie, np. Slady butow w marketach prowadzace do sklepow itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też nabyć oryginalną grubą listwę z bajeranckim napisem SUBARU. Jest twarda i dodatkowo zabezpiecza zderzak mechanicznie. W poprzednim Foresterze mieliśmy stłuczkę - Audi miało za słabe hamulce - i zderzak się nie rozleciał właśnie dzięki tej listwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalną czarną, plastikową taką o jakiej pisał @subarutux dobrze się spisuje i pasuje do samochodu. Moim zdaniem fajnie wygląda.

Kawałek folii będzie tańszy i można użyć transparentnej jeśli komuś przeszkadza taki dodatek na zderzaku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja okleiłem folią 3M taką do oklejania samochodów. Wybrałem kolor najbardziej zbliżony do koloru samochodu. Szczotkowany tytan chyba. Dociąłem odpowiedni kształt i nakleiłem. Ale taka nakładka czarna na pewno będzie lepsza ;)

34107645_1877626628968406_9138346729664413696_n.jpg

34121293_1877626505635085_1868369782315679744_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zaproponowano oryginal w aso, sklaniam się do tego. Chciałbym jednak znać za i przeciw.  Zawszeto jakiś wydatek,  a i proces raczej nie odwracalny:) myślałem jeszcze by dac pod spód folię,  gdyż okryje wiecej zderzaka.  A tam mam troche zadrapan;)

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim mam listwę, chyba OEM. Czarna ale w zasadzie zderzaki też czarne nie malowane. Zeszłej zimy cofnąlem w słupek, na zderzaku zostal delikatny ślad, natomiast listwa pękła. Szczerze nie przyglądałem się jak jest zamocowana, ale na pewno nie jest przyklejona.
Jeśli miałbym lakierowane zderzaki to na pewno bym miał folie pod kolor. Są różne grubości, mniej lub bardziej wytrzymałe. Proponuję odezwać się do firmy reklamowej na pewno mają duży wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przynajmniej u mnie w mieście firmy taka mają plotery, bardzo duży wybór folii od cieniutkich, wyczuwalnych paznokciem po naprawdę grube. Każdy producent folii ma też duży wybór kolorów w palecie RAL. Jeśli firma okleja samochody w reklamie to ma taką folię. Szukać firmy która okleja samochody. Podjechać do niej i zobaczyć a próbki. Nie kupisz wtedy kota w worku z alledrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ewemarkam napisał:

W swoim mam listwę, chyba OEM. Czarna ale w zasadzie zderzaki też czarne nie malowane. Zeszłej zimy cofnąlem w słupek, na zderzaku zostal delikatny ślad, natomiast listwa pękła. Szczerze nie przyglądałem się jak jest zamocowana, ale na pewno nie jest przyklejona.
Jeśli miałbym lakierowane zderzaki to na pewno bym miał folie pod kolor. Są różne grubości, mniej lub bardziej wytrzymałe. Proponuję odezwać się do firmy reklamowej na pewno mają duży wybór.

Na pewno jest przyklejana. Na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...