Skocz do zawartości

Wyprawa nad morze czarne


pk_kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. 

Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię do Bułgarii.  Powrót przez Rumunię,  Węgry i Słowację. 

Pytanie: jakie dokumenty, formalności trzeba załatwić,  opłacić by móc podróżować legalnie i bezpiecznie.

Gdzie kupić najlepiej, najtaniej i najwygodniej winiety - jeśli są oczywiście wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Czechy jeżdżę bezpłatnymi. Autostrad mało i kiepskie. Na Słowację kup przez neta https://eznamka.sk/pl.

Węgry na granicy, płatne o ile pamiętam gotówką (euro). Serbia płatne na bramkach, też gotówką (weź drobne w euro) i na wszelki wypadek zieloną kartę chociaż chyba już od ubiegłego roku jest jakaś umowa PL - Serbia i już nie trzeba. W Bułgarii nie wiem ale pan google podpowie.

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Subariadę w Rumunii kupowałem winiety przez internet, ale to tylko Węgry i Rumunia, na Słowację o ile nie pojedziesz autostradą chyba nie potrzeba, w pozostałych nie wiem.

 
Zresztą wszystko masz podane na tacy w wątku Subariady do Bułgarii:
Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rumunii masz oplate na wszystkie drogi(zdaje się że z jakimiś wyjątkami). Dwa razy jak kupowałem zaraz przy granicy (od węgier i bułgarii) dwa razy chcieli mnie okantować na cene zasłaniając się nieznajomością innych języków :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2019 o 21:55, ura_bus napisał:

Przez Czechy jeżdżę bezpłatnymi. Autostrad mało i kiepskie. Na Słowację kup przez neta https://eznamka.sk/pl.

Węgry na granicy, płatne o ile pamiętam gotówką (euro). Serbia płatne na bramkach, też gotówką (weź drobne w euro) i na wszelki wypadek zieloną kartę chociaż chyba już od ubiegłego roku jest jakaś umowa PL - Serbia i już nie trzeba. W Bułgarii nie wiem ale pan google podpowie.

 

Pozdrawiam,

 

 

Na tej stronie można kupić winiety zarówno na Słowację,  Czechy jak i Węgry. Czemu na Węgry kupowales na granicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pk_kamil napisał:

Na tej stronie można kupić winiety zarówno na Słowację,  Czechy jak i Węgry. Czemu na Węgry kupowales na granicy? 

 

Najprawdopodobniej nie zauważyłem, że na HU też można albo jeszcze nie było można. Zadziałała "siła przyzwyczajenia" z ubiegłych lat :). Możliwość zakupu winiet przez tą stronę to względnie niedawna sprawa.

Dzięki za info w tym roku mam nadzieję ponownie wyruszyć na południe Europy i zapewne będę jechał jak zwykle przez Czechy, Słowację, Węgry, Chorwację, BiH, Montenegre.

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...