Jump to content
pk_kamil

Wyprawa nad morze czarne

Recommended Posts

Jak w temacie. 

Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię do Bułgarii.  Powrót przez Rumunię,  Węgry i Słowację. 

Pytanie: jakie dokumenty, formalności trzeba załatwić,  opłacić by móc podróżować legalnie i bezpiecznie.

Gdzie kupić najlepiej, najtaniej i najwygodniej winiety - jeśli są oczywiście wymagane.

Przez Czechy jeżdżę bezpłatnymi. Autostrad mało i kiepskie. Na Słowację kup przez neta https://eznamka.sk/pl.

Węgry na granicy, płatne o ile pamiętam gotówką (euro). Serbia płatne na bramkach, też gotówką (weź drobne w euro) i na wszelki wypadek zieloną kartę chociaż chyba już od ubiegłego roku jest jakaś umowa PL - Serbia i już nie trzeba. W Bułgarii nie wiem ale pan google podpowie.

Pozdrawiam,

Posted (edited)

Na Subariadę w Rumunii kupowałem winiety przez internet, ale to tylko Węgry i Rumunia, na Słowację o ile nie pojedziesz autostradą chyba nie potrzeba, w pozostałych nie wiem.

Zresztą wszystko masz podane na tacy w wątku Subariady do Bułgarii:
Edited by Kambol

Dzięki Panowie.  Pytam gdyż jest zamęt informacyjny w necie. A w trasie będąc nie mam zbyt dużo czasu.  Przez te kraje jadę autostradami zatem winiety muszę kupić:(

W rumunii masz oplate na wszystkie drogi(zdaje się że z jakimiś wyjątkami). Dwa razy jak kupowałem zaraz przy granicy (od węgier i bułgarii) dwa razy chcieli mnie okantować na cene zasłaniając się nieznajomością innych języków :thumbup:

Hehehe,  każde tłumaczenie jest dobre...

Dzięki i za taką informację.  Bardzo pomocna. Spróbuję kupić w necie... Jak mozna:)

W dniu 13.07.2019 o 21:55, ura_bus napisał:

Przez Czechy jeżdżę bezpłatnymi. Autostrad mało i kiepskie. Na Słowację kup przez neta https://eznamka.sk/pl.

Węgry na granicy, płatne o ile pamiętam gotówką (euro). Serbia płatne na bramkach, też gotówką (weź drobne w euro) i na wszelki wypadek zieloną kartę chociaż chyba już od ubiegłego roku jest jakaś umowa PL - Serbia i już nie trzeba. W Bułgarii nie wiem ale pan google podpowie.

Pozdrawiam,

Na tej stronie można kupić winiety zarówno na Słowację,  Czechy jak i Węgry. Czemu na Węgry kupowales na granicy? 

6 godzin temu, pk_kamil napisał:

Na tej stronie można kupić winiety zarówno na Słowację,  Czechy jak i Węgry. Czemu na Węgry kupowales na granicy? 

Najprawdopodobniej nie zauważyłem, że na HU też można albo jeszcze nie było można. Zadziałała "siła przyzwyczajenia" z ubiegłych lat :). Możliwość zakupu winiet przez tą stronę to względnie niedawna sprawa.

Dzięki za info w tym roku mam nadzieję ponownie wyruszyć na południe Europy i zapewne będę jechał jak zwykle przez Czechy, Słowację, Węgry, Chorwację, BiH, Montenegre.

Pozdrawiam,

Ok. Rozumiem.  Myślałem,  że to jakaś podpucha na tej stronie. 

Stronka jest rewelacyjna i... tanio mają winietki.  Generalnie 30 dni za 14 euro:)

o ja tez jade,  przez rumunie nad morze czarne na kraniec Bułgarii. :) wiec tez dziekuje za info. 

Proszę:)

Stronka eznamka najlepsza !!!  Najtańsze winietki oraz bezproblemowe zakupy:) polecam. Sprawdziłem dla: Czech,  Słowacji,  Węgier,  Bułgarii i Rumunii.