Skocz do zawartości

spryskiwacz reflektorów


tomis

Rekomendowane odpowiedzi

impreza gh 2007 2.0

ogólnie po zdjęciu nadkola zauważyłem wolna wtyczkę i po zdjęciach i wolnym wężyku wydedukowałem że to od pompki spryskiwacza reflektorów

pompkę zakupiłem zainstalowałem i nic nie psika (i trzeba szukać dla czego :()

 

czy w jest osobny przycisk do spryskiwaczy reflektorów ? czy może jest on połączony ze spryskiwaczem szyby przedniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie działa nadal

pompka na krótko działa więc nie ma prądu w wtyczce :(

 

czy spalony przekaźnik spryskiwacza może być za to odpowiedzialny (koło zbiorniczka jest taki brązowy to chyba ten)? i jak można sprawdzić czy działa ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię że znajdę taki sam bo wygląda na dość oryginalnie (jest niepowtarzalny)

 

po sprawdzeniu kabli okazało się że dopiero zeskrobanie śniedzi nożem ze styków wtyczki od pompki pomogło :)

Edytowane przez tomis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witajcie! to mój pierwszy post na tym forum, od razu z usterką. Nie znalazłem podobnego problemu na forum , więc kontynuuję istniejący.

Auto to HawkEye 160KM z 2005r.

Po założeniu akumulatora i podłączeniu klem , od razu odpala się pompka od spryskiwaczy reflektorów i pompuje cały czas płyn. Bez uruchamiania silnika i bez użycia przycisku od spryskiwania reflektorów. Niezależnie czy światła mijana są włączone czy nie. Po uruchomieniu motoru można spryskiwać szybę  niezależnie. 

Wyjęcie bezpiecznika nr 14 i 15 nic nie pomaga, pompka pracuje nadal.

Gdzie szukać przyczyny? Czy zwarcie w kablu? Czy "sklejony" przekaźnik? Gdzie szukać tego przekaźnika? Czy to będzie za schowkiem pasażera? Ewentualnie jak dojść do wtyczki od silniczka? czy wystarczy odchylić tylko przednie lewe nadkole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...