Skocz do zawartości

Outback my09 2,0 diesel zakup


ziomek4000

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam zakup Outbacka z 2009 roku z silnikiem diesla. Na co zwrócić uwagę podczas sprawdzania samochodu? 

 

Z informacji jakie uzyskałem od sprzedającego to 70 tys km temu był wymieniany silnik w aso (dokładnie to pół silnika), do wymiany jest sprzęgło i jeden wtrysk leje. Tu już kwestia ustalenia ceny czy kupuję w takim stanie czy po naprawach. Około 10 tys temu wymieniana była turbina (chyba na regenerowaną). 

 

Są jeszcze jakieś newralgiczne tematy na które trzeba zwrócić szczególną uwagę? 

 

I jeszcze pytanie o realne spalanie w trybie miejskim? Jechałem kawałek za tym samochodem zanim dogoniłem na światłach i tempo żwawe i komputer pokazywał 9 l/100. Jak to ma się do waszych doświadczeń? 

 

Z góry dziękuję za wszystkie porady. 

Edytowane przez ziomek4000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mechanik napisał:

Uważaj na diesle :mrgreen:

Proszę rozwiń tą wiadomość. Czemu uważać? Właściciel w rozmowie brzmiał wiarygodnie i do tego mieszka blisko mnie i sam powiedział że nie chce nic ściemniać bo wie że jak będzie coś nie tak to będę go nachodził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ziomek4000 napisał:

Czemu uważać?

Lubił pękać wał korbowy w dieslach. podobno po którymś roku wyeliminowano tą przypadłość. Wymiana silnika często przekracza połowę wartości samochodu.

sam mam legacy diesla z przebiegiem 165 tysięcy km, z tymże kupiłem go już z zabitym silnikiem w celu przełożenia h6.

 

Jaki przebieg auta?

Za jaką kwotę chcesz go kupić?

Skoro silnik był wymieniany w ASO to pewnie jakaś jest tam historia serwisowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączny przebieg 265 tys. Jak pisałem remont silnika około 70 tys temu. 

Kwota jaką proponuje sprzedający to 16500 bez wymiany sprzęgła i wtrysków lub 19000 już po wymianie tych elementów. Myślę że coś z tej kwoty jeszcze do ugrania bo wymaga kilku małych poprawek lakieru i jakieś drobiazgi we wnętrzu też do zrobienia (wytarta gałka biegów, lekko wytarta skóra fotela kierowcy ale bez pęknięć, tylna roleta). Ze względów estetycznych można wymienić nakładki na słupki b bo mają ślady po próbie włamania. 

Edytowane przez ziomek4000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do osób które piszą że by nie kupiły. Może jakieś wyjaśnienie czemu. Bo na razie jest to typowe kobiece "bo nie". Proszę o argumenty. 

 

 

1 godzinę temu, von Grosheck napisał:

Aż tak bardzo zależy ci na Dieslu?

Nie żeby mi jakoś zależało. Nawet nie szukałem samochodu i przypadkiem trafiłem na mieście. Trochę pogadałem z właścicielem i pomyślałem czy kupić ale najpierw chciałbym zasięgnąć porad. 

 

Poprzednio miałem legacy h6 ale z powodu dużego spalania musiałem sprzedać. Teraz mam mondeo 2,0 benzyna 145km i brakuje mi mocy. 2,0 diesel subaru może i mocy więcej nie ma ale moment robi swoje i jazda jest dla mnie zadowalająca. No i diesel mniej pali. Żeby w benzynie mieć moment i moc która mnie zadowoli to tak minimum 200 km a to powoduje znowu duże spalanie i koło się zamyka. A nowsze samochody są poza moim budżetem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ziomek4000 napisał:

Mam prośbę do osób które piszą że by nie kupiły. Może jakieś wyjaśnienie czemu. Bo na razie jest to typowe kobiece "bo nie". Proszę o argumenty. 

Jest troche o problemach z SBD na forum-wszystko tam znajdziesz. Byl nawet film z omowieniem konstrukcji silnika i wyjasnienie, czemu pada. Obejrzyj i sam zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ziomek4000 napisał:

Poszukam. Plusem jest to że silnik po remoncie i założone oryginalne poprawione części. 

To tak jeszcze ustal czy i co faktycznie poprawili, abyś się w przyszłości boleśnie nie zdziwił. Choć nikt też nie straszy, że na pewno tak będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pysiek2247 napisał:

Biorac pod uwage ze padaly silniki z przebiegiem mniejszym jak 40000 to fakt - plus jakich malo :)), skad wiesz ze poprawione? Tak powiedziano?

 

Takie są zapewnienia sprzedającego. Ale mając ograniczone zaufanie mam zamiar jutro udać się do aso w którym była wykonywana naprawa w celu uzyskania dokładnych informacji. Sprzedający również jest chętny do pokazania wszystkich faktur od czasu gdy kupił samochód. Jest 2 właścicielem. Samochód kupiony w szczecińskim aso i tutaj był serwisowany przez 1 właściciela, obecny zrobił tylko tą naprawę silnika (w ramach "zadowolenia klienta" (cytat z książki serwisowej) i dalej serwisował u swojego mechanika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ziomek4000 napisał:

mam zamiar jutro udać się do aso w którym była wykonywana naprawa w celu uzyskania dokładnych informacji.

Dopoki nie jestes wlascicielem samochodu najpewniej nic sie nie dowiesz - dobrodziejstwa RODO. Przerabialem to 2 tygodnie temu jak chcialem kupic Toyke dla zony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupowalem i nie chcieli powiedziec nic, tylko ASO macierzyste - czyli tam co bylo robione cokolwiek, nawet mejl do importera nie pomogl, moze odpisuja bo chca sprzedac padline w ramach wspolpracy z KLIENTEM haha, nie kupuj chyba ze masz extra 20k na remont

Edytowane przez pysiek2247
poprawa literowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ziomek4000 napisał:

Rozważam zakup Outbacka z 2009 roku z silnikiem diesla. Na co zwrócić uwagę podczas sprawdzania samochodu? 

 

Poza typowym sprawdzeniem, przy zakupie warto mieć około +20-30 tys zł na "amortyzator finansowy", jakby silnik padł powtórnie.

Dodatkowo: w dieslu lejący wtryskiwacz z czasem owocuje dziurą w tłoku.

Poza tym, jeszcze jest wada "co jej nigdy nie było", ale "teraz silnik jest poprawiony".

Także bez ładnej "kupki" na koncie na "w razie co"..... nie kupiłbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...