Skocz do zawartości

Forester 2005 problem z klimą


bart76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W moim Forku 2005 2.5x pojawił się problem z klimą. W sensie działa nie działa, rozłącza ją chyba jak się nagrzeje,  wyszło  to na serwisie przy uzupełnianiu czynnika. Mechanik wstępnie stwierdził problem z cewką. Mój kompresor to 73110SA000 zexel dkv-14g. Szukałem samego elektromagnesu albo całego sprzęgła i jak na złość do tego modelu nie mogę znaleźć. Może ktoś coś doradzi, np. jakiś zamiennik od innego modelu albo coś. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki to problem? Elektromagnes spalony? Czy ślizga?

Bo to że się raz załączy a raz nie to może po prostu jest za duża szczelina, trzeba wyregulować. Bo jeśli działa czasami tzn że jest sprawany, raczej nie ma potrzeby go wymieniać. Ostatnio robiłem diagnostykę co prawda w SF ale u Ciebie ten układ się chyba nie różni. Poczytaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Szczerze, dzisiaj mój mechanik zrobił numer z wyjęciem podkładki, także potestuję kilka dni jaki będzie efekt. Na razie przejechałem chwilę i klima działała. Co do zamienników sprzęgła, cewki itp do mojego modelu kompresora to nie znalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, durst napisał:

nr seryjny mojego kompresora: 73110SA001.

A masz coś więcej na tabliczce kompresora.

Ja wiem że mam model calsonic cr14. Na tabliczce powinien być też model. Jedna sprężarka nie była pakowana tylko do jednej marki samochodów, moja np jeszcze chyba w Nissanach była montowana. 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2019 o 23:27, ewemarkam napisał:

A masz coś więcej na tabliczce kompresora.

Ja wiem że mam model calsonic cr14. Na tabliczce powinien być też model. Jedna sprężarka nie była pakowana tylko do jednej marki samochodów, moja np jeszcze chyba w Nissanach była montowana. 

 

Cenne info, sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2019 o 21:13, durst napisał:

u mnie objawy takie same a werdykt to tarcza sprzęgła do wymiany, bo posiada wytarte rowki i sprzęgło się slizga. niestety nikt nie jest w stanie dobrać mi odpowiedniego zamiennika tarczy.

witaj w klubie, mój co prawda 73110SA000 ale też brakuje części, własnie zamówiłam tarczę bardzo podobną do mojej (z katalogu nic nie znaleziono), moge wiedzieć jakie masz wymiary swojej tzn. średnica tarczy, głębokość trzpienia, średnica trzpienia i ilość zębów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

no nieźle, napisałem nowego posta, a tego przeoczyłem... a mam dokładnie ten sam problem z (najwyraźniej...) dokładnie tym samym kompresorem! Zepsute sprzęgło, ale nie wiem co konkretnie.

Czy może mnie ktoś na kierować o co chodzi z regulacją podkładki? Nawet jeśli to doraźna rzecz, to biorę w ciemno, bo za 2 tygodnie wyjazd, a u mnie klima działa 20 minut i koniec...

No i powiedzcie mi gdzie znajduje się tabliczka z modelem kompresora? Bo w moim forku najwyraźniej montowali dwa różne: SA001 lub SA010, ale nie wiem którego mam, bo numeru nie znalazłem - mój mechanik mówi, że musi być od spodu...

Edytowane przez maggik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

W tych foresterkach do 2008 mamy praktycznie takie same kompresory możliwe oznaczenia 73110sa001 do 73111sa010 - teoretycznie nie ma większych różnic.

Producent japoński ZEXEL, typ: DKV-14G.

Ilość oleju w samym kompresorze podobno 130_cm3 max 150_cm3 zależnie od modelu.

Stosować można PAG46 lub PAG60. Ten drugi jest mniej higroskopijny.

Troszkę więcej w innym wątku:

 

Mam nadzieję, że mogłem pomóc w rozwianiu wątpliwości.

 

 

Co najciekawsze "tankujemy" freonem starego typu R134 lub mieszankami propanowymi znanymi pod nazwami handlowymi Minus30

link do przelicznika ilości gazu

https://hychill.com.au/info/chargeweights/subaru/Subaru-Forester-2002-2007

 

Na mieszance propan/butan może być ciut mniejsza wydajność, bo te gazy wymagają większej powierzchni wymienników. Myślę, że tego normalny użytkownik nie dostrzeże...

 

Edytowane przez 4444
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 4444 napisał(a):

W tych foresterkach do 2008 mamy praktycznie takie same kompresory możliwe oznaczenia 73110sa001 do 73111sa010 - teoretycznie nie ma większych różnic.

Producent japoński ZEXEL, typ: DKV-14G.

Ilość oleju w samym kompresorze podobno 130_cm3 max 150_cm3 zależnie od modelu.

Stosować można PAG46 lub PAG60. Ten drugi jest mniej higroskopijny.

Troszkę więcej w innym wątku:

 

Mam nadzieję, że mogłem pomóc w rozwianiu wątpliwości.

 

 

Co najciekawsze "tankujemy" freonem starego typu R134 lub mieszankami propanowymi znanymi pod nazwami handlowymi Minus30

link do przelicznika ilości gazu

https://hychill.com.au/info/chargeweights/subaru/Subaru-Forester-2002-2007

 

Na mieszance propan/butan może być ciut mniejsza wydajność, bo te gazy wymagają większej powierzchni wymienników. Myślę, że tego normalny użytkownik nie dostrzeże...

 

Nie no faktycznie nie ma różnicy pomiędzy tymi kompresorami , a to że jeden ma 3 uszy mocujące a drugi ma 4 to nie ma znaczenia, tak samo nie będzie przeszkadzać  różnica w średnicy koła pasowego wynosząca 25 mm . Proszę nie znając sie nie wprowadzać innych użytkowników swoimi domysłami bo tych kompresorów zamiennie nie da się stosować. Kolejna różnica pomiędzy nimi to wymagana ilość oleju , ten nowszy DKV10R  (stosowany od 2007 roku)  potrzebuje o połowę mniej oleju.

Kolejne wprowadzenie w błąd dotyczy higroskopijności oleju , oznaczenia 46 i 60 nie oznaczają jego higroskopijności  lecz lepkości i 60 jest gęściejszy natomiast za higroskopijność odpowiadają wiązania chemiczne cząsteczek i to opisuje się jako singiel capped lub doubel capped które mogą być w każdej lepkości od iso 46 aż po iso 150   

 A za proponowanie ładowania izopropanu do układu klimatyzacji samochodowej nie przystosowanej do tego czynnika to powinien być ban , bo ten czynnik jest łatwopalny i wybuchowy podczas wycieku z układu klimatyzacji gdy miesza się z powietrzem. Znajomego w Rzeszowie prawie zabił ten czynnik izopropanowy (w tamtych rejonach dużo układów napełnianych tym szajsem) na szczęście głowę miał pod kierownicą gdy grzebał przy bezpiecznikach by uruchomić klimatyzację. Jak podmienił bezpiecznik i klima zaczęła pracować to był wyciek i doszło do wybuchu wyrywając deskę rozdzielczą z kierownicą. 

Przy wypadku czołowym dochodzi do rozszczelnienia układu i możliwości jego zapalenia się , powodzenia wtedy (o ile przeżyjesz) w dochodzeniu odszkodowania z czynnikiem niezgodnym z homologacją.

warto jeszcze wspomnieć że nie każdy serwis ma analizator czynników  (koszt około 12-15 tysięcy) który wykryje co jest w układzie i uchroni butle z czynnikiem w maszynie przed zapaskudzeniem  a pompy próżniowe i maszyny do odzysku czynników do obsługi R134a nie są robione w standardzie przeciwwybuchowym bo stary czynnik nie jest łatwopalny i dlatego urządzenia do niego nie wymagają tej ochrony. 

Edytowane przez Henryk82
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...