Skocz do zawartości

Forek SG 2.0 125km. Jak podejść do tematu?


Kiwi 4ester

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zainteresowanych.

Sprawa być może błacha, ale kto pyta to nie błądzi :D

Na wstępie to chciałem sobie dołożyć kierownicę z przyciskami, żeby mieć kontrolę nad radiem pod palcami. Niestety, po zgłębieniu tematu z kolegą @LosioDriver doszedłem do wniosku, że byłoby trochę rzeźbienia, a jednak wolałem opcję P&P. Stara kiera została, ale najlepsze lata skóra ma już za sobą.

 

Teraz do sedna.

Myślę oddać kierownicę na obszycie razem z gałką i mieszkiem oraz ręcznym i reduktorem. O ile zdjęcie kierownicy i gałki z mieszkiem nie stanowią dla mnie tajemnicy to o tyle nie wiem jak dobrać się do reszty. Ktoś coś?

20190705_222317.thumb.jpg.87938a46679c8d9f49dfaabdfe0e1662.jpg

 

Może podpowiecie, gdzie w Krakowie i okolicy oddać to do zrobienia? Czy byłaby opcja żeby na nowej skórze gałki pojawiły się cyferki biegów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gałka od reduktora jest przykręcana bodajże na dwie śrubki znajdujące się po bokach u dołu gałki, uchwyt ręcznego jest przyklejony, mi udało się go zdjąć lekko rozcinając rączkę w miejscu w którym nachodzi na niego mieszek, tam jest najwięcej kleju, potem kręciłem uchwytem w obie strony aż klej puścił. Żeby wydobyć mieszek ręcznego trzeba wymontować tunel środkowy, jest on mocowany od dołu do tunelu na specjalnych spinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, radek311989 napisał:

Może podpowiecie, gdzie w Krakowie i okolicy oddać to do zrobienia? Czy byłaby opcja żeby na nowej skórze gałki pojawiły się cyferki biegów?

W swoim poprzednim aucie kierownicę obszywałem na Łąkowej 29 (taki kompleks małych budyneczków przy szkole podstawowej). Firma nazywa się Trico, w googlu znajdziesz co i jak. Byłem zadowolony.

 

Natomiast teraz w Subaru wysyłałem do gościa z Limanowej (bo ten z Łąkowej miał za długi termin i nie chciało mi się czekać). Dostałem polecenie do niego z fb Subaru i też jestem bardzo zadowolony. Robi tak naprawdę z dnia na dzień i wszystko co chcesz. Co najważniejsze - porządnie. Będziesz chciał, to wyślę Ci namiar.DSC_0878.thumb.JPG.c502125677b1e5ec4025bea89d59889e.JPGDSC_0879.thumb.JPG.ef39aeb7f5be9c43200314d46058d271.JPGDSC_0880.thumb.JPG.a7734e31c64f88d7f074f1bb05d9e5e6.JPGDSC_0887.thumb.JPG.f4a6cf47af5902206a27f1853472755c.JPG

 

Poza tym jak potrzebujesz kierownicę, żeby zakręcić i swoją dać do obszycia, to chyba taką mam:

P1230287.thumb.JPG.7a8c8f70c7ab8fc46748b9c32426633f.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dj Brabus dzięki za namiar na Kraków, a poproszę na tą limanową również.

Pięknie kiera wygląda. Kierownica na zapas może jednak nie spasować, bo poduszka nie podejdzie :(

Edytowane przez radek311989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radek311989 napisał:

@Yaros z tym ręcznym to brzmi jak poważna operacja. To teraz jeszcze trzeba zgłębić rozbiórkę tunelu. :D

Brzmi gorzej niż jest w rzeczywistości, demontaż tunelu z tego co pamiętam to kilka śrub: pod ramką drążka skrzyni biegów oraz w schowku pod podłokietnikiem, robota na kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2019 o 00:25, radek311989 napisał:

Na wstępie to chciałem sobie dołożyć kierownicę z przyciskami, żeby mieć kontrolę nad radiem pod palcami. Niestety, po zgłębieniu tematu z kolegą @LosioDriver doszedłem do wniosku, że byłoby trochę rzeźbienia, a jednak wolałem opcję P&P.

Jakiego rzeźbienia?

Przeszczepiłem do swojego przedliftowego forka (bez sterowania w kierze), kierownicę z polifta wraz ze sterowaniem. Sterowanie działa, a radio mam niefabryczne więc jeszcze musiałem dokupić moduł. Opcja prawie P&P. Trzeba było oprócz kierownicy wymienić taśmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, cart napisał:

A jak ma działać coś czego w aucie nie było?

Jedyne co mam z tempomatu to ten "kijek" w kierownicy...

 

image.png.9f453b39d6690830ccd488bb205c5885.png

 

No widzisz, to u mnie na tej zasadzie byłoby z przyciskami od kierownicy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam. Może jest już późno i jestem zrypany po całym dniu w korpo ;)
 

19 minut temu, radek311989 napisał:

u mnie na tej zasadzie byłoby z przyciskami od kierownicy 

Co ma piernik do wiatraka? Musiałbyś nie mieć radia żeby było u Ciebie tak samo z guzikami od sterowania radiem z kierownicy :)

Tempomat nie działa bo go nigdy nie było (więc po dołożeniu guzika nie zacznie działać) :D 

Guziki od sterowania radiem działają bez rzeźbienia, nowa kierownica, (od polifta) wraz z taśmą od polifta i "przejściówka" dostępna na allegro za ok 200zł (ponieważ radio jest non oem) - przy radiu oem przejściówka prawdopodobnie nie byłaby potrzebna.

 

30 minut temu, LukaszRzyy napisał:

tak z ciekawości, ile plnków obszycie kiery?

 

20 minut temu, radek311989 napisał:

Na Kraków dzwoniłem to 250

 W Warszawie podobne ceny. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju skóry (skór) rodzaju obszycia, łączeń etc :)

Edytowane przez cart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cart napisał:

Guziki od sterowania radiem działają bez rzeźbienia, nowa kierownica, (od polifta) wraz z taśmą od polifta 

Dobrze. To jeszcze raz:D

Mając kierownicę (z tempomatem i bez guzików) w zwijaku mam 2 gniazda (3 pin oraz 5 pin). Tak jak teraz tempomat mam wpięty do gniazda 5pin, a 3 pin jest wolny. W tym momencie myślałem, że samo wpięcie kiedy poliftowej wystarczy. To nie zadziałało, a dlaczego?

Śledząc kabelki (8 sztuk) wychodzące ze zwijaka dochodzę do kostki, w której po drugiej stronie tej kostki brakuje mi 3 kabelków, a te 5 idzie dalej "w budę". Kolega @LosioDriver sprawdzał schematy i właśnie przez brak tych 3 kabelków nie będzie działać bez dalszego się zagłębiania, a do tego to już chyba nie mam głowy. Dodam, że jak wpiąłem kierownicę z guzikami to też tempomat nie chciał mi działać, bo ten wpina się wtedy w gniazdo 3 pin, a nie 5 pin, jak to ma miejsce u mnie teraz. 

Fakt faktem, nie zmieniłem zwijaka na wersję polift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego rzeźbienia?
Przeszczepiłem do swojego przedliftowego forka (bez sterowania w kierze), kierownicę z polifta wraz ze sterowaniem. Sterowanie działa, a radio mam niefabryczne więc jeszcze musiałem dokupić moduł. Opcja prawie P&P. Trzeba było oprócz kierownicy wymienić taśmę.
A jaki masz silnik? 2.5XT?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sterowanie z kiery radiem, to u mnie na razie porażka. Próby były podejmowane, ale póki co bez sukcesów. Kiera polift, zwijak podobno też (nie ja podejmowałem próbę podpięcia), a wóz przedlift (2.5 XT) tak zwana "przejściówka". Nie mam koncepcji co teraz, czy szukać starej kiery (kupiłem z nową), czy jeszcze jest jakaś szansa na ogarnięcie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sterowanie z kiery radiem, to u mnie na razie porażka. Próby były podejmowane, ale póki co bez sukcesów. Kiera polift, zwijak podobno też (nie ja podejmowałem próbę podpięcia), a wóz przedlift (2.5 XT) tak zwana "przejściówka". Nie mam koncepcji co teraz, czy szukać starej kiery (kupiłem z nową), czy jeszcze jest jakaś szansa na ogarnięcie tego.
Ooo, ale w 2.5XT powinna pasować. Który rok?
Najprościej będzie zobaczyć czy kostka która jest w okolicy nóg ma kontynuację wszystkich kabli idących od kierownicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LosioDriver napisał:

Ooo, ale w 2.5XT powinna pasować. Który rok?
Najprościej będzie zobaczyć czy kostka która jest w okolicy nóg ma kontynuację wszystkich kabli idących od kierownicy.

2005, w okolicach nóg chyba jest tego trochę z tego co pamiętam :) O ile mechanikę kumam i lubię dłubać, o tyle elektryka, to dla mnie czarna magia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2005, w okolicach nóg chyba jest tego trochę z tego co pamiętam  O ile mechanikę kumam i lubię dłubać, o tyle elektryka, to dla mnie czarna magia
Ściągasz plastiki pod kierownicą, potem śledzisz przewody idące od kierownicy. W okolicy nóg bedzie kostka na przewodach, 8 pinowa z tego co pamiętam. Pytanie ile kabli u Ciebie wchodzi, a ile wychodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LosioDriver napisał:
7 minut temu, elmot napisał:
2005, w okolicach nóg chyba jest tego trochę z tego co pamiętam emoji4.png O ile mechanikę kumam i lubię dłubać, o tyle elektryka, to dla mnie czarna magia emoji20.png

Ściągasz plastiki pod kierownicą, potem śledzisz przewody idące od kierownicy. W okolicy nóg bedzie kostka na przewodach, 8 pinowa z tego co pamiętam. Pytanie ile kabli u Ciebie wchodzi, a ile wychodzi.

Aaa... ok, sprawdzę temat i dam znać. Chwilowo wóz pod sufitem (łożyska :()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybkości ściągnąłem osłonę, ale chyba muszę sciągnąć jeszcze ten plastik pod kierownicą, bo mam kable tak poupychane i pospinane, że nie jestem w stanie zobaczyć co wyłazi z kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...