Skocz do zawartości

Ogranicznik prędkości!!!!


Tomek7

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek7, a myslales o tym, ze to moze miec jakis sens? SUbaru akurat nie pakuje ogranicznikow bez sensu, chodzi o bezpieczenstwo. Legacy H6 na przyklad nie ma.WRX EU spec ma przy 230, STI przy 255.

 

co powyzej predkosci ogranicznika sie rozpadna :?: :mrgreen:

 

TJ sam probujesz sobie to wmowic :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRX EU spec ma przy 230

 

No ma, 236 licznikowo i co do 1km na gps - 230 i ni chuchu dalej.

Niebezpieczeństwa żadnego nie widziałem podczas tej prędkości i dziwi mnie potrzeba jej zablokowania (skoda suberb też tyle jedzie) :P chociaż zwykle i tak do 160 jeżdzę i był to jednorazowy test. Chyba że chodzi o bezpieczeństwo podzespołów z których auto jest zrobione :mrgreen: co by nie poprzegrzewac niektórych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że Than może mieć rację i wiedzę by tak napisać...

 

Akurat konkretnej popartej faktami w tym przypadku nie ;) Czesto zdarza sie jednak, ze wersje na US nie maja np. chlodnicy oleju (powtarzam, nie wiem, czy tak jest w tym przypadku), a jak sie dyfer zapiecze powyzej tamtej predkosci i wszystkie kola nagle zablokuja to pozostaje modlitwa.

 

Poza tym Impreza nie jest stworzona do takich predkosci, ona ma ostro przyspieszac i hamowac na ciasnych zakretach, to nie jest auto na autostrady. I nie chodzi o sama filozofie, ale o jej zachowanie przy takich predkosciach. O ile takie np. Legacy jedzie jak po sznurku, to STI jest bardziej nerwowe. Kto wie, czy jakby mu zdjac ogranicznik i pojechac 270 to by spojlera nie urwalo, albo powstalyby takie zawirowania, ze by przod unioslo?

 

Jak ktos chce samochod do jazdy na Vmax, to niech inwestuje w jakies Porsche albo cos, a nie kombinuje ze zdejmowaniem ogranicznika i ryzykowaniem zycia swojego i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...