Skocz do zawartości

OBK 2012 3,6 US - Prędkość max


Jo_gurt

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Testował ktoś prędkość maksymalną Outbacka IV H6? Jak to wygląda US vs EU?

Pytam dlatego, że w internetach wyczytałem,  że US jest limitowane niżej niż EU, ale w US nie znalazłem info do ilu. W EU było w cennikach, zdaje się 210km/h, teraz nie mogę znaleźć.

Moje wcześniejsze testy (OBK US MY12) wykazały, że 190 i ani km/h więcej.

Dzisiaj byłem na corocznym serwisie  (nie-ASO), jedną z bolączek była szarpiąca skrzynia (5EAT) przy zwalnianiu, tak jakby o kilkaset milisekund za późno zrzucała bieg. W serwisie wrzucili nowy, tj z tego roku, soft do skrzyni, który to ponoć ma sobie poradzić z dokładnie tym problemem.

Po aktualizacji i wymianie oleju rzeczywiście skrzynia nie szarpie i działa troszkę szybciej, nie wiem czy to placebo, nowy olej czy nowy soft.

Coś mnie tknęło i sprawdziłem prędkość maksymalną - przy 205km/h odpuściłem, bo się przestraszyłem ;)

 

Ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii?

 

Fajnie, że w US Subaru dba nawet o starsze maszyny. W EU ponoć aktualizacji brak.

Dodatkowo dowiedziałem się, że ma się pojawić nowy soft poprawiający pracę samego silnika H6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wh mnie na bank jedzie grubo ponad 200km/h, raz tylko lecialem dwie paki, i jeszcze troche zapasu obrotów było. Przy 170 jest  ok 4tys rpm. 

Możesz cos wiecej napisać o tym sofcie? Jak sprawuje się teraz auto i ile taka  przyjemnosc kosztuje bo mi też czasem szarpnie przy zmianie biegu na niższy i mialem brac sie za wymianę oleju. 

Pzdt Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Cześć
Testował ktoś prędkość maksymalną Outbacka IV H6? Jak to wygląda US vs EU?
Pytam dlatego, że w internetach wyczytałem,  że US jest limitowane niżej niż EU, ale w US nie znalazłem info do ilu. W EU było w cennikach, zdaje się 210km/h, teraz nie mogę znaleźć.
Moje wcześniejsze testy (OBK US MY12) wykazały, że 190 i ani km/h więcej.
Dzisiaj byłem na corocznym serwisie  (nie-ASO), jedną z bolączek była szarpiąca skrzynia (5EAT) przy zwalnianiu, tak jakby o kilkaset milisekund za późno zrzucała bieg. W serwisie wrzucili nowy, tj z tego roku, soft do skrzyni, który to ponoć ma sobie poradzić z dokładnie tym problemem.
Po aktualizacji i wymianie oleju rzeczywiście skrzynia nie szarpie i działa troszkę szybciej, nie wiem czy to placebo, nowy olej czy nowy soft.
Coś mnie tknęło i sprawdziłem prędkość maksymalną - przy 205km/h odpuściłem, bo się przestraszyłem
 
Ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii?
 
Fajnie, że w US Subaru dba nawet o starsze maszyny. W EU ponoć aktualizacji brak.
Dodatkowo dowiedziałem się, że ma się pojawić nowy soft poprawiający pracę samego silnika H6.

Outback H6 MY12 Europa w danych technicznych V max to 230 km/h. Moim doszedłem do 220 licznikowych, był jeszcze lekki zapas. Dalej się bałem.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 18.11.2019 o 22:00, klonek78 napisał:

prędkość max. niby nie mała ale dziwne te ograniczenie... może o CVT się boją

Ja mam z US 3.6 2010 z normalnym olejakiem 5 biegowym i raz na krótko przetestowałem go na Pb - przy 240 sobie odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...