Jump to content

Problem z wyświetlaczem - radio, kamera cofania, gps ...

artu-44
 Share

Recommended Posts

Podobny wątek już gdzieś tu się pojawiał ale nic konkretnego z niego nie wynikało. Problem polega na tym - włączam zapłon na wyświetlaczu pojawia się logo Subaru, wyświetli się ze dwa trzy razy i ekran robi się czarny w tym momencie zaczynają mrygać te przyciski pod ekranem, tam gdzie zoom menu itp. Czasami włączy się normalnie i działa ale po jakimś czasie znowu robi się czarny i nie widać nic, kamera cofania też nie działa. Wymontowywałem to i dawałem elektronikowi ale powiedział że tam wszystko jest OK (a może taki z niego fachowiec).

Kupił bym drugi ekran ale nigdzie nie ma, jak szukałem innych części to były takie nawet kilka a teraz nie widzę tego nigdzie. Na ebay coś tam jest ale około 500$ sobie śpiewają a to chyba lekka przesada jak to nie jest nowe. 

Miał ktoś z Was z tym problem - model z GPS 2008 rok bo w tych wcześniejszych to chyba była ta prostsza wersja.

1 godzinę temu, artu-44 napisał:

Na ebay coś tam jest ale około 500$ sobie śpiewają a to chyba lekka przesada jak to nie jest nowe. 

przykra sprawa, tutaj masz coś taniej https://www.ebay.com/itm/2007-Subaru-Tribeca-Information-Display-Screen-W-Navigation-07/303203206690?epid=1411257241&hash=item469851c622:g:lSUAAOSwM81dE7hg 

12 godzin temu, Jaro_O napisał:

u mnie coś podobnego tyle że dodatkowo  nie działały nawiewy generowała stacyjka

Jaro mógłbyś opisać to bardziej szczegółowo - masz to naprawione czy dalej się z tym borykasz? 

• 1 month later...
  • 2 months later...
W dniu 30.06.2019 o 21:06, Jaro_O napisał:

u mnie coś podobnego tyle że dodatkowo  nie działały nawiewy generowała stacyjka

Czy u was też tak jest, że w momencie wyłączania silnika wentylator kabinowy zaczyna mocniej dmuchać a radio jakby na chwilę grało dużo głośniej?

10 godzin temu, lutek34 napisał:

po wyłączeniu zapłonu, wentylator nadal pracuje?

Nie. Wentylator przyśpiesza w momencie przekręcania kluczyka w pozycję OFF/LOCK. Radio też na chwilę zaczyna głośniej grać. Dziwne pierwszy raz się z czymś takim spotkałem.

——————————

Z dziwnych zachowań elektryki były jeszcze nie gasnące światełka podświetlenia nóg. Świeciło 2 dni nie pomagało rozłączenie aku, reset ECU itp.

Po dwóch dniach poklikałem przyciski w podsufitce na drugim rzędzie te przy DVD (którego nie ma :angry:) i sukces po zamknięciu drzwi zgasły...

Edited by Kamis

4 godziny temu, Kamis napisał:

Wentylator przyśpiesza w momencie przekręcania kluczyka w pozycję OFF/LOCK. Radio też na chwilę zaczyna głośniej grać.

w tej pozycji wszystko powinno się wyłączyć. Ewidentnie masz coś skopcone w instalacji, coś zwiera. Schematy w ręke i szukamy