Skocz do zawartości

Jaki komplet sprzęgła do konwersji LEGACY IV


Andrzej Szczepanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem że jest trochę temat poruszany ale nie znalazłem jednoznacznej odp.

 Jaki komplet sprzęgła kupić ? Koło zamachowe już kupiłem 225mm tarcza.

 Po nr znalazłem to https://www.iparts.pl/czesc/sprzeglo-komplet-exedy-fjk2037,0-399-fjk2037-62789.html?&cr_cid=233148052&gclid=CjwKCAjw9dboBRBUEiwA7VrrzWYaXCgtT17CcCZQPbYRlkL5g0q_9qNW61Bxiw-KWdb8lkf0nyRR8RoC6UYQAvD_BwE

ktoś zakładał taki komplet? A może macie sprawdzony tańszy komplet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na www.motostacja.com zamówiłem ten zestaw EXEDY FJK2025 na specjalne zamówienie za 650 PLN, mieli też LUK do wyboru za 550, ale nie mieliśmy z konsultantem pewności czy będzie pasować - najlepiej przedzwonić i sprawdzić zgodność części po numerze VIN bo może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kamil32 napisał:

Na www.motostacja.com zamówiłem ten zestaw EXEDY FJK2025 na specjalne zamówienie za 650 PLN, mieli też LUK do wyboru za 550, ale nie mieliśmy z konsultantem pewności czy będzie pasować - najlepiej przedzwonić i sprawdzić zgodność części po numerze VIN bo może być problem.

A jak sie sprawuje u Ciebie ten zestaw po założeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciekawi mnie ten zestaw  https://allegro.pl/oferta/ashika-sprzeglo-do-subaru-legacy-forester-impreza-7841001771 ? Podejrzewam że lepsze bedzie polecane wyżej exedy ale w tym ashika budowa tarczy z sześcioma sprężynkami powinna dobrze tłumić chyba? no i  cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 koło mam kupione dokładnie to https://allegro.pl/oferta/subaru-kolo-zamachowe-sztywne-225mm-8222423859?snapshot=MjAxOS0wNi0xOFQwOTowODo0NC4wMDJaO2J1eWVyOzc2ODZjZjA4YjA5MmVlYTNmMDFmYzhkZWRlYmRiNmU2OTdmNWJiM2VhNmE5ZjllMWFjYTFjODFmZTcxMjg2MjE%3D nie wiem z czego pochodzi ale podobno ważne aby miało tarcze 225mm (sprzedawca mnie zapewnił że podejdzie). łape  bede wymieniał (bo mi sprzedawca dorzucił z śrubami za 100zl) jak i śruby bo są innej długości. plus nowe łożysko https://allegro.pl/oferta/subaru-forester-impreza-lozysko-kola-zamachowego-8166573414?snapshot=MjAxOS0wNy0wM1QxNTowMjo0OC4zMjdaO2J1eWVyOzczNzFlZTY0MzNmOWFiMmE3OGNiNjE2MGIyMzQxN2EyMjQwNTBjNGMyZjk1YmFjZGYwMTRmNzVlNDI2MzAxZjk%3D jak i spinki https://allegro.pl/oferta/subaru-forester-zapinka-zaczep-lozyska-oporowego-7906213419?snapshot=MjAxOS0wNy0wM1QxNTowMjo0OC4zMzBaO2J1eWVyOzlmOTg0MjY5NjI0MWVjYjI5MjNhMjhhNjlmOTU4NTVlMTU5N2M0ZDY3NDg2ZjI5ZjkxOGM5ZGY4NGNkZTZmNDA%3D . Wszystko już mam tylko zestawu sprzęgła jeszcze nie zakupiłem bo dwumas jeździ tylko cwierka i czasem skrzynią szarpie . Zestaw bede kupy wał exedy FJK2025  bo Przez kolege z forum sprawdzone . Cała wymiana przede mną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
21 godzin temu, Łowca napisał:

Działa ale do czasu...  Po doświadczeniach jednego z kolegów wolałem nie ryzykować na sztywno. Nie polecam takich konwersji na zwykły zamach. 

Znajomy w dwóch legacy IV miał sztywne i własciciel przed nim też po 4 latach zero problemów. A ja po wymianie jestem bardzo zadowolony mam nadzieje że długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Łowca napisał:

Działa ale do czasu...

Jak wszystko... :D

21 godzin temu, Łowca napisał:

Po doświadczeniach jednego z kolegów wolałem nie ryzykować na sztywno.

Szkoda, że nie Twoich. Mógłbyś się wypowiedzieć w temacie bardziej obiektywnie...

21 godzin temu, Łowca napisał:

Nie polecam takich konwersji na zwykły zamach.

Popatrz, jakoś tyle marek działa na "zwykłym zamachu"...

W tajemnicy Ci powiem, że Subaru też na "zwykłym zamachu" jeździ, ale ciiii, bo jak się ludzie dowiedzą, to będą chcieli i producent DM nie zarobi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem tym autem nie raz po wymianie na zwykły zamach i wyraźnie było to odczuwalne na niekorzyść, zapinanie biegów było wyraźnie "brutalniejsze" szczególnie na obrotach i dziwne wibracje lewarka i wyczuwalne w aucie jak przy wywalonej poduszce skrzyni. Kolega dość szybko wymieniał kolejne sprzęgło bo po około 20-25tys km jakoś rok od wymiany a po 1.5roku zmieliło wałek w skrzyni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łowca napisał:

Kolega dość szybko wymieniał kolejne sprzęgło bo po około 20-25tys km jakoś rok od wymiany a po 1.5roku zmieliło wałek w skrzyni.

Bierzesz pod uwagę, że kolega nie umie posługiwać się sprzęgłem?

Osobiście po konwersji zrobiłem 60kkm. Da się! :D

Jest nas na forum (zadowolonych z konwersji) zdecydowanie więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...