Skocz do zawartości

Spalanie XV II


Blixten

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, art5525 napisał:

Z tym że u mnie wyświetla ograniczoną prędkość na danej drodze. A widzę u kolegi coś innego, więc domyślam się iż jest możliwość zmiany :o

Oczywiście, że jest. Instrukcję do auta masz? To interesują Cię strony 3-58 - 3-63 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MaMis napisał:

Zacny wynik tylko ja bym się mega umęczył jadąc z taka prędkością na tempomacie. Ostatnio zrobiłem 400 km jadąc większość 140 i średnie wyszło 8.

140 na S7? No no no... Po za tym ja cały czas sprawdzam, czy mój Szary Mnich z fb16 może być samochodem małolitrażowym ;) . I może tylko nie można przekraczać 110 km/ godz albo 2000 rpm.

 

9 godzin temu, bmbm napisał:
11 godzin temu, art5525 napisał:

Kolego, mam pytanie dotyczące dolnego zdjęcia: jak, co zrobiłeś że masz wskazanie prędkości jazdy? U mnie jest pokazana dopuszczalna prędkość jazdy. Czy można to zmienić?

 

Ale tam nie ma wskazania aktualnej prędkości, tylko średnia prędkość z trasy/licznika A.

Szczerze powiedziawszy to jeszcze nie "bawiłem się" w zmiany ustawień na panelu informacyjnym, jest tak jak go ustawili w salonie czy w fabryce. Prędkość dopuszczalna? A co to takiego?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, art5525 napisał:

Dopuszczalna prędkość na danej drodze, np w mieście 50 km/godz

Ciekawe. Nie wiedziałem, że w XV jest taka możliwość. Dopuszczalną prędkość czyta ze znaków drogowych (tak robi moja Toyota) czy z GPS a może jeszcze inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, yarthecat napisał:
32 minuty temu, Michał W. napisał:
Ciekawe. Nie wiedziałem, że w XV jest taka możliwość. Dopuszczalną prędkość czyta ze znaków drogowych (tak robi moja Toyota) czy z GPS a może jeszcze inaczej?

Czyta to z nawigacji wbudowanej, więc czasami kłamie.

To i tak nieźle. System Toyoty czytający znaki drogowe widzi ograniczenia prędkości i znaki ich anulowania ale nie uwzględnia już znaków terenu zabudowanego ani przecznic, które znoszą dane ograniczenia więc często pokazuje mi nieaktualne wskazania. Ale zawsze jest to jakiś bajer. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zyzol napisał:

Dlatego obydwie metody powinny być połączone - kamera i dane z nawigacji. Nie rozumiem dlaczego Subaru posiadając zaawansowany sytem kamer, nie zaimplementowało rozpoznawania znaków

Bo rozpoznawanie znaków, liter, etc to zupełnie inne klasa problemu niż odczytywanie odległości od poprzedzającego pojazdu. To drugie jest w miarę proste do zrobienia i działa nawet na słabym sprzęcie. Rozpoznawanie obrazu jest powolne , podatne na bledy oraz wymaga mocniejszego sprzętu jeżeli ma działać w miarę rozsądnie. Chyba że chodzi o proste odczytywanie ograniczobego katalogu znakow ale to się nie różni od GPSu jeżeli chodzi o skuteczność. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że to inna skala problemu, ale to nie jest czarna magia, bo wielu producentów stosuje. Zestaw odczytywanych znaków jest ograniczony, gdyż sprowadza się do ograniczeń prędkości (o tym przecież rozmawiamy) i zakazów wyprzedzania. Przydatność jest znacznie większa, gdyż wyłapuje ograniczenia czasowe, lokalne, itp. itd.

Kolejnym krokiem są aktywne tempomaty, które dostosowują się do ograniczeń

 

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Blixten napisał:
11 godzin temu, Szürkebarát napisał:

Prędkość dopuszczalna? A co to takiego?

:thumbup: 

Oj tam oj tam - przecież wszystko w kontekście wskazań panelu informacyjnego w naszych XV. W moim Szarym Mnichu, w wersji Comf, fabrycznej nawigacji nie ma więc jestem WOLNY od pouczeń samochodu o prędkości dopuszczalnej. Czy to sczytywanej z pionowych znaków drogowych, czy pobieranych via GPS z satelitów, prędkości. Uff a chcieli mi sprzedać full wypas... :biglol: . "Wolność, wolność za wszelką cenę/ tak niebezpiecznie jest u granic...".

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, yarthecat napisał:

A wystarczyłoby by na tempomacie można było własnoręcznie ustawić ograniczenie prędkości, poza które, bez względu na dodany gaz, samochodzik nie wyskoczy - brakuje mi tego. W oplach widziałem...

Trochę by to było niebezpieczne przy wyprzedzaniu...

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie - możesz ustawić by trzymał żądaną prędkość i trzyma, ale jak są potykacze na drodze w formie słupków do wymijania, to hamujesz i go wyłączasz i nie działa. Mam problem wówczas by nie wyskoczyć poza ograniczenie z sensowną deltą i czasem jeb - fotoradar błyśnie. W sumie problem pierwszego świata....

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu spalanie xv melduję, że chyba wskazanie mi się zacięło na bo po powrocie z wyżej opisanej trasy i rozpoczęciu jazdy miejsko niemiejskiej (ok 70 km dziennie pół na pół miasto i po za) wartość AVG spalania zatrzymała się na 6,9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, aflinta napisał:

Trochę by to było niebezpieczne przy wyprzedzaniu...

Mocniejsze wciśnięcie gazu wyłącza limiter. Na trasie to raczej mało użyteczne, ale w mieście przydatne, szczególnie w autach, które za szybko się rozpędzają ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aflinta napisał:

W sumie tak. Trzeba w takim razie skupić się bardziej na prowadzeniu - fotoradary nie stoją co 100m ;)

 

Jakbyś kiedyś w Wiedniu Donaukanal Str. jechał (okolice numeru 50), to uważaj - może nie co 100, ale co 300 metrów stoi 5 radarów. Wszystkie oczywiście aktywne.

Jest jeszcze kilka takich "stref" pewnie w mieście (kojarzę jedną na południu) :krecka_dostal:

 

edit: Co do limitera - mi też go czasem brakuje, nie wiem, czemu nie dali, opcja bardzo prosta w implementacji.

Edytowane przez Skodziarz
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...