Skocz do zawartości

Spalanie XV II


Blixten

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, yarthecat napisał:

spadło do 8.7 - tankowałem 98 w Świnoujściu. licząc więc, że komputer podaje zaniżone wyniki pali sporo.

Tankuję 95, komputer mam skalibrowany i błąd pomiaru jest w okolicach 1%. Ponieważ zrobiłem kilka tys. km podczas wakacji z boxem na dachu i rodziną na pokładzie (ale fakt, dzieci i żona razem ważą niewiele więcej niż ja) i średnia była poniżej 8l - a spora część to jazda przez alpy i po nawet całkiem górzystej Toskanii. Prędkości podobne. Dlatego zdziwiło mnie tak Twoje wysokie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicy między 95 a 98 w spalaniu nie zauważyłem, 98 leje dla dodatków wierząc, że osad na wytryskach będzie mniejszy. Sam namiot, który zabrałem, waży 20 kilo i jest wielki + wyposażenie + wyprawka trzech dorosłych kobiet i zdziwiłem się mocno, że wszystko upchalem. Niestety takie obciążenie czuć w dynamice i pewnie stąd to spalanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szürkebarát napisał:

Jest w końcu jakaś różnica między jazdą na 98 a 95, po za kwotą do zapłacenia w kasie stacji benzynowej?

Paradoksalnie, ale spalanie na 98 w autach skonstruowanych do spalania 95 może być nawet wyższe. Im wyższy "oktan", tym proces spalania wolniejszy. Przez to wydaje nam się, jakoby silnik spokojniej i ciszej chodził. To tak pokrótce, chociaż temat jest z tych pokroju "temat rzeka".

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, FanSub napisał:

Paradoksalnie, ale spalanie na 98 w autach skonstruowanych do spalania 95 może być nawet wyższe. Im wyższy "oktan", tym proces spalania wolniejszy. Przez to wydaje nam się, jakoby silnik spokojniej i ciszej chodził. To tak pokrótce, chociaż temat jest z tych pokroju "temat rzeka".

Temat rzeka i ciekawa teza, którą łatwo sprawdzić. 

@yarthecat , w drodze powrotnej z wycieczki tankuj 95 i dasz znać czy wyszło mniej. Udanych wakacji B) , 

tylko pamiętaj nie gubić balastu po drodze ;)

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2019 o 20:30, yarthecat napisał:

XV 2.0 Dojazd z Wrocławia do Świnoujścia, auto zapakowane po korek z boksem na grzbiecie, w 4 dorosłe osoby, nie przekraczałem 120-125 średnie wyskoczyło 9,5... Nie sądziłem że tyle gratów ze sobą zmieszczę - zdjęcia jak dotrę na północ wrzucę.

spalanie w normie i całkiem ok. Niestety box dachowy robi swoje i jadąc z boxem trzeba liczyć co najmniej 1l więcej. Do tego pełen ładunek, 4 osoby na pokładzie jazda po Polsce więc zapewne mało płynna ( roboty drogowe, korki, wyprzedzania itp itd) Spalil tyle ile powinien nie masz czym się przejmowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, yarthecat napisał:

Różnicy między 95 a 98 w spalaniu nie zauważyłem, 98 leje dla dodatków wierząc, że osad na wytryskach będzie mniejszy.

imo Od czasu do czasu warto zalac   na shellu  95 racing czy tam v -power ale tylko i wyłącznie dla przeczyszczenia wtryskiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościłem Wam wyników i dziś zabrałem XV w delegację po kaszubach ;) 330km dość dynamicznej jazdy po krętych krajówkach w pojedynkę i wyszło 7.1l/100km.
Normalnie cud, bo już myślałem że ten wyświetlacz nie pokazuje jedno cyfrowych wyników ;) Zawsze tylko 11, 12, 13l... ;)

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, moominko napisał:

@keyman to musi być jakaś awaria ;) :dance: ja bym już jechał do serwisu xD u mnie dynamiczna jazda kończy się dwucyfrówką...  zawsze... choć w trybie emeryckim i poniżej 7 potrafię zejść ;) 

7,1 l/100km i dynamiczna jazda ?! to faktycznie musi być jakaś awaria :)

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, moominko napisał:

@keyman to musi być jakaś awaria ;) :dance:

2 godziny temu, Snuff napisał:

7,1 l/100km i dynamiczna jazda ?! to faktycznie musi być jakaś awaria :)

Naprawił się - dziś normalne 12,5 :D

Edytowane przez keyman
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podsumowanie nordyckiego testu długodystansowego:
Przejechanie 3839 z czego około 1000 na 98 reszta na 95
Średnia prędkość z komputera 68 km/h
Średnie spalanie też z komputera 8.1
Jeździłem wszelkimi możliwymi drogami, ekspresowymi, szutrowymi, wliczając ekstra płatną górską z bramką (choć jak się okazało nie warta wrażeń)
Najs, jestem bardzo zadowolony

  • Super! 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Szürkebarát napisał:

A tu mój wynik z dystansu około 700 km ale na PB98. Na S7 tempomat na 115 km/godz, przy wyprzedzaniu 125-135 km/godz. Na pozostałych drogach do 110. Samochód średnio obciążony.

 

DSC_1293[1].JPG

DSC_1294[1].JPG

Kolego, mam pytanie dotyczące dolnego zdjęcia: jak, co zrobiłeś że masz wskazanie prędkości jazdy? U mnie jest pokazana dopuszczalna prędkość jazdy. Czy można to zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, art5525 napisał:

U mnie jest pokazana dopuszczalna prędkość jazdy. Czy można to zmienić?

To pole jest edytowalne przyciskami z kierownicy ale nie pamietam aby tam była opcja dopuszczalnej prędkości wiec pytanie jak ty to zrobiłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Szürkebarát napisał:

A tu mój wynik z dystansu około 700 km ale na PB98. Na S7 tempomat na 115 km/godz, przy wyprzedzaniu 125-135 km/godz. Na pozostałych drogach do 110. Samochód średnio obciążony.

 

DSC_1293[1].JPG

DSC_1294[1].JPG

Zacny wynik tylko ja bym się mega umęczył jadąc z taka prędkością na tempomacie. Ostatnio zrobiłem 400 km jadąc większość 140 i średnie wyszło 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, art5525 napisał:

Kolego, mam pytanie dotyczące dolnego zdjęcia: jak, co zrobiłeś że masz wskazanie prędkości jazdy? U mnie jest pokazana dopuszczalna prędkość jazdy. Czy można to zmienić?

 

Ale tam nie ma wskazania aktualnej prędkości, tylko średnia prędkość z trasy/licznika A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...