Skocz do zawartości

Spalanie XV II


Blixten

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jadąc z Krakowa do Łodzi bocznymi drogami (raptem 20 minut dłużej niż autostradami/ekspresówkami) wyszło mi coś takiego w środku trasy (jakieś 150km zrobione) po tankowaniu:

image.png

Niestety ostatnie 30km na A1/S8/miasto podbiło spalanie do 6,5 (ale 200m przed hotelem było jeszcze 6,4) ;)

Jazda zupełnie normalna bez zamulania, ale raczej zgodnie z ograniczeniami (z pewnością nie wolniej). Średnia z trasy wyszła mi 65km/h.

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aflinta napisał:

Dzisiaj jadąc z Krakowa do Łodzi bocznymi drogami (raptem 20 minut dłużej niż autostradami/ekspresówkami) wyszło mi coś takiego w środku trasy (jakieś 150km zrobione) po tankowaniu:

image.png

Niestety ostatnie 30km na A1/S8/miasto podbiło spalanie do 6,5 (ale 200m przed hotelem było jeszcze 6,4) ;)

Jazda zupełnie normalna bez zamulania, ale raczej zgodnie z ograniczeniami (z pewnością nie wolniej). Średnia z trasy wyszła mi 65km/h.

@aflinta wjechałeś mi na ambicję. Od poniedziałku ustawiam na tempomacie 90 i spodziewam się wyniku poniżej 6ltr/ 100 km. :biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szczecin-Gdańsk, jak zwykle do Koszalina szybko i przyjemnie (150-160) i o dziwo do Wejherowa też w miarę szybko poszło - wyszło 9,0 na 100. Generalnie trzymam średnią

No i jak zwykle, jak tylko obrałem kierunek na 3miasto, to wyskoczył alarm ciśnienia w oponach czujniki też trzymają swoją średnią haha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebywając czasem w serwerowniach, używam ochronników słuchu, może dlatego nie uważam, że 160km/h to na dłuższą metę przyjemnie w XV

Słuch mam lekko przytłumiony to prawda, może dlatego „przyjemnie” ale i szybko, bo raptem godzinka. Małżonka obok nic nie mówi, że głośno… chyba wyślę szanowną do audiologa
Bardziej mnie wkurzają drzwi od kierowcy, sprawiają wrażenie, że zaraz się otworzą robili regulację, ale na długo to nie pomogło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Blixten napisał:

Gdańsk - Kołbaskowo - Hamburg - Leer - Emden - Lubeka - Kołbaskowo - Gdańsk, łącznie 2100 km, spalanie 8,2 B)

Samotny rejs, jedna osoba na pokładzie? Maksymalna prędkość zgodna z przepisami? Przewaga jakiego wiatru :biglol: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Szürkebarát napisał:

Samotny rejs, jedna osoba na pokładzie? Maksymalna prędkość zgodna z przepisami? Przewaga jakiego wiatru :biglol: ?

Łącznie ze mną 3 facetów + bagaże i zapas piwa ;) , jazda raczej zgodna z przepisami, w Polsce trochę wyprzedzania tirów, na autobanie 120 do 160, wczoraj Emden-Hamburg lało strasznie....

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał:

Łącznie ze mną 3 facetów + bagaże i zapas piwa ;) , jazda raczej zgodna z przepisami, w Polsce trochę wyprzedzania tirów, na autobanie 120 do 160, wczoraj Emden-Hamburg lało strasznie....

 

a od kiedy jest Ad blue w tym silniku :)? tych 3 chłopa ph moczu ma w normie  po tym piwie :)????

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W-wa - Gdańsk Emaus i z powrotem 7/S7. Jadąc na północ, na esce średnie spalanie ustabilizowało mi się na wartości 8,2 ltr/ 100 km, ale było trochę wiatru. Z powrotem na esce 8,2 ale już na przebudowywanych odcinkach "siódemki" z ograniczeniami prędkości zeszło do 6,8 aby ustabilizować się na 7,1 gdy można już było szybciej jechać. Zawartość Szarego Mnicha - ja sam i trochę niezbyt ciężkich gratów w bagażniku. Wiatru ponownie było trochę i nie wiem czy pomagał bo porywy szarpały.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w domu, Szczecin-Gdańsk-Szczecin wyszło 8,9/100 (czyli norma), średnia 84 km/h.

No i jak zwykle włączył się alarm TPMS ciśnienia w normie 2,3 do 2,45 a ten miga i zachęca mnie do „check in manual” haha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Z cyklu jazda o kropelce.... Moja trasa referencyjna (Kraków - Skoczów - Kraków, bocznymi drogami przez Skawinę i Wadowice), zazwyczaj mam tam 6,5l/100km, ale wczoraj piękna pogoda, ruch nawet płynny, sucho i dosyć chłodno, więc dla odmiany z wyłączoną klimatyzacją i bez dzieci (:superhero:). Efekt to 5,8l/100km, średnia prędkość z całej trasy (205km) 59km/h. 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, aflinta napisał:

Z cyklu jazda o kropelce.... Moja trasa referencyjna (Kraków - Skoczów - Kraków, bocznymi drogami przez Skawinę i Wadowice), zazwyczaj mam tam 6,5l/100km, ale wczoraj piękna pogoda, ruch nawet płynny, sucho i dosyć chłodno, więc dla odmiany z wyłączoną klimatyzacją i bez dzieci (:superhero:). Efekt to 5,8l/100km, średnia prędkość z całej trasy (205km) 59km/h. 

 

Nieźle :thumbup:

 

Moja ostatnia dłuższa trasa Gdańsk- Zakopane i z powrotem, 4 osoby, zapakowany na full wraz z boxem dachowym, prędkości dozwolone + ciut ode mnie ;) , wg komputera 9,9L/100km - co uważam za dobry wynik. :)

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blixten napisał:

 

Nieźle :thumbup:

 

Moja ostatnia dłuższa trasa Gdańsk- Zakopane i z powrotem, 4 osoby, zapakowany na full wraz z boxem dachowym, prędkości dozwolone + ciut ode mnie ;) , wg komputera 9,9L/100km - co uważam za dobry wynik. :)

 

 

Moja ostatnia podróż Szczecin-Gdańsk-Szczecin, dwie osoby, zapakowany na maxa słoikami :facepalm: prędkości dozwolone + ciut więcej ode mnie to 5,8 l/100, a po mieście na razie pokazuje <4 l/100 :thumbup:

 

a...zaraz...to była Toyota Yaris Cross szanownej małżonki :biglol:

  • Dzięki! 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niszcząc od miesięcy samochód na tej samej trasie osiągam od 6,8 do 7,2 ltr/100 km. Jazda tylko we własnym doborowym towarzystwie, z prędkością na eSce rzadko przekraczającą 100 km/godz. Właśnie zorientowałem się, że przegląd na 60kkm nie wypadnie mi przed upływem gwarancji. Można na taki przegląd przyjechać 2kkm wcześniej, gdy jeszcze samochód będzie na gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Szürkebarát napisał:

Ja niszcząc od miesięcy samochód na tej samej trasie osiągam od 6,8 do 7,2 ltr/100 km. Jazda tylko we własnym doborowym towarzystwie, z prędkością na eSce rzadko przekraczającą 100 km/godz. Właśnie zorientowałem się, że przegląd na 60kkm nie wypadnie mi przed upływem gwarancji. Można na taki przegląd przyjechać 2kkm wcześniej, gdy jeszcze samochód będzie na gwarancji?

A nie ma przypadkiem w gwarancji zapisu: limit km/rok w zależności co szybciej wypadnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aflinta napisał:

Moja trasa referencyjna (Kraków - Skoczów - Kraków…), zazwyczaj mam tam 6,5l/100km

5 godzin temu, Blixten napisał:

Moja ostatnia dłuższa trasa Gdańsk- Zakopane i z powrotem (…) wg komputera 9,9L/100km


Gratuluję Kolegom! U mnie zimą wskaźnik pokazuje 11,4/100 km. :facepalm:  Zawiesił się czy co? :biglol: 85% tras jeżdżę sam, bez bagażu i po mieście. Chyba muszę się przeprowadzić do Skoczowa albo częściej wpadać do Zakopanego. ;)
 

Edytowane przez RedSasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RedSasza napisał:

85% tras jeżdżę sam, bez bagażu i po mieście.

Jak mam trasy codzienne dom - szkoła, dom - przedszkole itp. gdzie auto jeździ zimne i na krótkich odcinkach (2-2,5km w jedną stronę), to też zimą mam średnią niewiele poniżej 12l/100km. 

Jak jazdy miejskiej jest więcej (w sensie brak ekstremalnych korków i silnik ma szansę dłużej być ciepły), to średnia jest gdzieś w okolicach 9,5-10,5l/100km. 

Trasy (takie 1,5-2kkm) ze średnią prędkością z całej trasy w okolicach 100km/h (bez bagażnika dachowego, ale pełne auto), to już okolice 7,3l/100km. 

Wioskowe i jakieś podrzędne drogi i średnia prędkość z trasy 60km/h to jak wyżej pisałem, okolice 6-6,5l/100km. 

Ciekawostka... system Start Stop używany czasem u mnie (2,0i) świadomie, potrafi zaoszczędzić 0,5l / zbiornik. XV E-boxer, gdzie nie mamy wpływu na pracę Start-Stop wynik miał bardzo podobny :D

Ciekaw jestem jak będzie wyglądała kolejna generacja napędu e-boxera. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RedSasza napisał:


Gratuluję Kolegom! U mnie zimą wskaźnik pokazuje 11,4/100 km. :facepalm:  Zawiesił się czy co? :biglol: 85% tras jeżdżę sam, bez bagażu i po mieście. Chyba muszę się przeprowadzić do Skoczowa albo częściej wpadać do Zakopanego. ;)
 

Ja myślę że zwyczajnie mają zepsute auta ;p

U nas 12l/100 bez zmian. A tylko dlatego 12, gdyż od stycznia mam zimówki zamiast AT, wcześniej było bliżej 14l/100 km ;)

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...