Skocz do zawartości

Podmiana Rastra (radio CD/Kaseta) OBK 2001


Qubu666-Baja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Grzebię w swoim Subaraku i mam luźne pytanie do wszystkich, co mogą wstępnie pomóc . Wiele Subaraków z lat 2000 posiada takie radio OEM

https://picclick.co.uk/SUBARU-IMPREZA-WRX-STi-2000-2004-KENWOOD-OEM-STEREO-323823301336.html#&gid=1&pid=1

Manual mam.

Mi się zamarzyło takie radio OEM

https://www.croooober.com/en/item/3656582/MD+CD/Kenwood-GX-608MDF2B-Subaru-genuine-OP-CD-MD-tuner

No i takie sobie sprawiłem. gra i wygląda ,jak dla mnie super . Ma Minidisc...

Manuala nie mam.

Teraz jest pytanie do wszystkich. Jeżeli oba radia są bliźniacze (przyciski , Kaseta jest tylko zamieniona na Minidisc, "balance" "tone"  itd) to mogę jakoś przerzucić "rastra" z kenwooda "kaseciaka", do kenwooda "Minidisc"?  Ten z minidisc to Japońskie radio ,więc mam 76Mhz - 90Mhz ,a chciałbym uruchomić nasze UKF do 108MHz.

Czy jest to możliwe z przerzuceniem jakiś "flaków" z radia A,do radia B,tak aby był "nasz" UKF "grał" z wyświetlaniem częstotliwości?

Konwertery odpadają ... Myślałem o lutowaniu, podmianie części z Europejskiego kaseciaka.

Da się to jakoś ogarnąć ?

Radia wg mnie są bliźniacze,bo nawet numery modeli są podobne, tyły wyglądają tak samo...

Ps napisałem do Kenwooda z prośbą o manual i zobaczymy ,czy w środku są podobne.

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

najświeższe wieści w tym temacie są takie,że ludzie z Kenwooda odpisali maila z informacją ogólnikową,że mam sobie pisać do innych oddziałów,a jakich, to już nie napisali.Czyli klasyka tzw "ping-pong" . Jak napiszę do Subaru, to pin-pong do Kenwooda będzie :P . Ps

Chyba zmienię Kenwooda na najnowszy car audio z Philipsa...

https://www.hemmings.com/blog/2015/06/25/spinning-vinyl-while-cruising-the-interstate/

Będę smigał po mieście i Mietka Fogga będę puszczał,bo już nic innego mi nie zostało... 

 

 

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.  Tematów na liście modyfikacji w samochodzie cała masa. Ogarnięcie radia na tip-top jest jedna z nich,ale tu już trzeba "wgryźć" się ostrzej. Ogólnie z tym radiem muszę delikatnie powalczyć. Póki co ,to MP3 emiter na 12v w gnieździe zapalniczki i bawię się w DJ,ale wiadomo jak to z jakością... Lekko "patefonowa na korbę". Drugi temat do zmieniarka z wyjściem 13 din(też mam zagadkę czy pinu spełniają takie funkcje jak w tym pierwszym radiu z kaseta),ale to już trochę lżejszy temat... 

Wracając do głowicy UKF. Pytanie: czy jeżeli podmienie głowice,to wyświetlacz będzie działać i wyświetlać prawidłowo nasze "częstotliwości".ps. Domyślam się ,że nie powinno być z tym problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica jest sterowana cyfrowo, więc pewnie odsyła w takiej samej formie częstotliwość. Ale to tylko zgaduje. Jeśli chodzi o MP3, często w radiach tor AM jest tak naprawdę stereo. Więc możesz tam się wpiąć sygnałem z odtwarzacza. Trzeba dorwac schemat od radia albo ewentualnie od układu miksera który siedzi w radiu i to sprawdzić. Odcinasz wtedy go od głowicy a w radiu na AM słuchasz muzyki z MP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rozwiązanie z AM, to słyszałem o tym rozwiązaniu ,które podałeś,ale do MP3 wykorzystam gniazdo zmieniarki 13din,do podłączenia cyfrowej zmieniarki. muszę tylko odpowiednio z kablami pokombinować,bo akurat taki przypadek.Trzeba będzie uruchomic lutownicę. Jak tylko dojdę do sedna sprawy to napiszę "co i jak"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja: wygrzebane cudem, bardzo ważne info dla fanów Subaru i MiniDisc oraz użytkowników sprzętu (jak na zdjęciu). Jakby ktoś nie kojarzył to sprzęt jest do takich płyt

https://archiwum.allegro.pl/oferta/minidisc-michael-jackson-bad-md-album-i7583471629.html.

Manuala do radia ,jak wiecie nie mam (ciężko znaleźć) ,ale dziś dowiedziałem się,że nie tylko płyty nagrane przez wytwórnie, mogą być odtwarzane przez ten sprzęt,ale również te nagrywane!!! (ich najważniejsza i nowatorska jak na tamte czasy cecha). trzeba tylko odpowiednio przygotować te nagrywane płyty w oryginalnym programie sony, po lekkiej modyfikacji przez forumowiczów-fanów formatu,na stronie http://forums.sonyinsider.com/.

Póki co to tyle,żeby już było fajnie. resztę muszę rozgryźć i zacząć nagrywać...

kenwood 1.jpg

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wznawiam temat, po długiej przerwie,żeby ostatecznie go informacyjnie dopiąć i w sumie zamknąć. Dopiero teraz miałem czas się zająć sprawą. Do dziś nikt z Kenwood się nie odezwał, nie zdobyłem "serwisówki" do radia,ale... rozkręciłem oba radia,żeby przeanalizować sytuację. Wynik jest jeden. Nie możliwe jest przestrojenie tego radia tak,aby w 100% zagrało jak trzeba. Radia są bliźniacze,ale nie jednojajowo. Wszystko jest 1:1,ale płyty drukowane w 50% mają podobieństwo i radia mają inne mikrokontrolery obsługujące, odpowiednio Kasetę, albo MD i po temacie... nie da się nic przelutować, mimo,że głowice Ukf dałoby radę przelutować( konstrukcja takie same),ale i tak radio japońskie "szukało by" w zakresie 76-90 Mhz,co przy głowicy "europejskiej" skutkowałoby realnym znalezieniem stacji w zakresie tylko 88-90 Mhz i tyle panowie. Po zadaniu... Radio zostaje w oryginale(już je z powrotem złożyłem do kupy, wszystko gra i śruby nie zostały ;P ) Ps jednak co fabryka, to fabryka... ;)  Udanego nowego 2021r.

Ps2 pozostało ogarnięcie gniazda zmieniarki... Dalej nie ma manuala, a radia się różnią. Znów będzie zabawa,bo ostatnio jak podłączałem zmieniarkę wg manuala "europejczyka" ,to mi "korki" wysadzało ;P Już dziś wiem dlaczego... na oko jest tak samo,ale w środku to inne radio.

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...