Skocz do zawartości

Legacy III 2.5 nie odpala przez A/T


Adam Symp

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem świeżym posiadaczem ww samochodu i jest taki mały problem, otóż nie zawsze jak parkuję zapala się na liczniku 'P', choć wystarczy lekko do góry wajchę pchnąć i działa, ale właśnie jak się nie świeci to nie idzie odpalić i tu mam pytanie, gdzie jest czujnik od tego, żeby go przeczyścić czy coś? Wydaje mi się, że zaraz pod mieszkiem (tak to w A/T nazywa się?) coś jakby załączało, czy to może gdzieś indziej? 

Jak jeszcze nie wiedziałem o co chodzi to na luzie odpalałem, można tak? To mój pierwszy automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy wyregulować, może coś się wytarlo, zatarło. W każdym razie tutaj znajdziesz pewnie rozwiązanie.

 https://youtu.be/VcX6sI_quPU

 

Wybierak automatu steruje dźwignią przełącznika na skrzyni. Nie wiem jak to poprawienie nazwać po polsku, ale to "inhibitor switch".

Nie jestem pewien ale w Subaru chyba da się trochę wyregulować ramię. Nie pamiętam bo dawno na to nie zaglądałem.

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, znalazłem to na skrzyni od strony pasażera, tak powierzchownie oglądając to za dobrze nie wygląda, ale da się chyba regulować, na razie nic z tym chyba robić nie będę, jakbym znalazł coś takiego to dopiero, żebym tego przypadkiem nie zepsuł i lipy nie było. No i właśnie jak to po polsku się może nazywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozebrałem 'mieszek' i tam jest tylko żaróweczka od podświetlenia, '7' nie ma, żadnych styków, w środku tylko sprężyna.

Czyli pozostaje selektor.

 

 

 

Chyba znalazłem, nie wiem czy w Polsce dostępne, ale na eBay i Ali jest to pod 31918-AA000 jakby kogoś to interesowało.

Edytowane przez Adam Symp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://ibb.co/tq6fBF5tq6fBF5

 

Nie wiem czy coś widać na zdjęciu, ale tak czy naocznie nic nie ma. Biała kostka jest od podświetlenia, a kabel co w lewo idzie to przełącznika A/T i drugi hold(?).

 

 

 

Sport? Mam przełącznik A/T na power i śnieżynkę.

Wajcha biegów chodzi tak jak na cs3, na cs4 to nie mam takiego czegoś.

Edytowane przez Adam Symp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że właśnie z tej białej kostki w głąb idzie przewód do switcha, ale to byś musiał ten żółty plaskik zdjąć

 

Str CS-8 rys nr CS-00128 oznaczone nr 6

 

Dorzucam jeszcze schemat elektryczny, może przyda się przy regulacji:

WIRING SYSTEM SECTION.pdf

Edytowane przez st981777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...