Jump to content

dźwięki na obrotach 1500-2000

Recommended Posts

Podczas jazdy, na każdym biegu, przy powoli wciskanym gazie słychać dźwięki, jakby rezonowanie w podanym zakresie obrotów. Przy mocnym wciśnięciu bądź odpuszczeniu wycisza się

Na postoju brak odgłosów.

Miał ktoś podobne objawy ??

samochód z 2008r, diesel

Ja mam między 2500-3000 obr. I to w dodatku dopiero po rozgrzaniu. A żeby było jeszcze trudniej, to do tej pory słychać było tylko w czasie jazdy, ale chyba zepsuło się bardziej, bo teraz na postoju też brzęczy.

Ja tylko liczę, że to nie wkład katalizatora się posypał.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

[mention=17576]raci[/mention] - jaki przebieg?
285k. To chyba ten moment, że sporo rzeczy zaczyna siadać.

Miałem kiedyś dziurę w kolektorze zaraz za kolankiem przy głowicy. Na postoju nie było słychać, tylko jak jechałem. Ale na kanale mechanik przytkał szmata wydech a drugi szukał nieszczelności. No i znaleźli. Dwie dziurki, jedna była pod osłoną wydechu, a druga jak wspomniałem wyżej.

Rzeczywiście osłony kolektora i takie tam ...

Przy okazji wymieniłem filtr powietrza i paliwa - był do tej pory niby serwis w ASO ale mendy od co najmniej 3 lat ich nie ruszyli, nawet nie czyścili....

U mnie rzekomo środkowy tłumik posypał się wewnątrz. Ale oczywiście u mechanika nie brzęczał tak jak to ma w zwyczaju. I tak lepiej to niż kat :)

Nie bardzo wiem co by miało wyczyścić w układzie wydechowym. To po prostu że starości (korozja i takie tam)

• 2 weeks later...

Kwestia doświadczenia...i wiedzy

Temat dot. dźwięków z okolic silnika, Ludzie wypowiedzieli się, że mogą być spowodowane drganiami osłon...(posprawdzane,pospinanne, nie pomogło)

...mogły je też powodować, panewki, zawory czy wtryskiwacze - choćby zabrudzone...

i się okazało, że ostatnie z nich po przeczyszczeniu w ASO przestały "hałasować".

Gościu podpiął pod przewody paliwowe puszkę z "tunap 989", w 40 min silnik przepalił specyfik i wydaje mi się, że jest ok.

Czas pokaże.

Kurde, ciekawe jest to co piszesz. Ale mi się wydaje, że u mnie to ewidentnie tłumik, tym bardziej że objawy się pojawiają dopiero po mocnym rozgrzaniu wydechu.

O jeszcze jedna kwestia. Znowu na obrotach, z reguły przy delikatnym przyspieszaniu dochodzą niepokojące dźwięki z silnika.

Macherzy mówią, że to prawdopodobnie wtryski. Przyczyną słabe paliwo -werwa 98, miałem nadzieję, że płaci się za jakość- jednak nie. Polecają chemiczne czyszczenie-dolewac tunap989, K2 albo mixol do paliwa, jak nie pomoże zostaje zewnętrzne czyszczenie lub wymiana wtryskiwaczy...

• 2 months later...

a jednak wtryski, wartości 0,20 i 0,25 na drugim i czwartym, zregenerowane wszystkie, w tym dwa wymienione...rolki na pasku, uszczelki,płyny, zmywaki..

objawy młotkowanian ustały...

cena usługi - 5 dni w warsztacie 2500 zł, chyba nie najgorzej.

Orientuje się ktoś w cenach takich usług ??