Skocz do zawartości

dźwięki na obrotach 1500-2000


MarinJ

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas jazdy, na każdym biegu, przy powoli wciskanym gazie słychać dźwięki, jakby rezonowanie w podanym zakresie obrotów. Przy mocnym wciśnięciu bądź odpuszczeniu wycisza się

 Na postoju brak odgłosów.

Miał ktoś podobne objawy ??

samochód z 2008r, diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam między 2500-3000 obr. I to w dodatku dopiero po rozgrzaniu. A żeby było jeszcze trudniej, to do tej pory słychać było tylko w czasie jazdy, ale chyba zepsuło się bardziej, bo teraz na postoju też brzęczy.

Ja tylko liczę, że to nie wkład katalizatora się posypał.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś dziurę w kolektorze zaraz za kolankiem przy głowicy. Na postoju nie było słychać, tylko jak jechałem. Ale na kanale mechanik przytkał szmata wydech a drugi szukał nieszczelności. No i znaleźli. Dwie dziurki, jedna była pod osłoną wydechu, a druga jak wspomniałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kwestia doświadczenia...i wiedzy

 

Temat dot. dźwięków z okolic silnika, Ludzie wypowiedzieli się, że mogą być spowodowane drganiami osłon...(posprawdzane,pospinanne, nie pomogło)

...mogły je też powodować, panewki, zawory czy wtryskiwacze - choćby zabrudzone...

i się okazało, że ostatnie z nich po przeczyszczeniu w ASO przestały "hałasować".

Gościu podpiął pod przewody paliwowe puszkę z "tunap 989", w 40 min silnik przepalił specyfik i wydaje mi się, że jest ok.

Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ciekawe jest to co piszesz. Ale mi się wydaje, że u mnie to ewidentnie tłumik, tym bardziej że objawy się pojawiają dopiero po mocnym rozgrzaniu wydechu.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jeszcze jedna kwestia. Znowu na obrotach, z reguły przy delikatnym przyspieszaniu dochodzą niepokojące dźwięki z silnika.

Macherzy mówią, że to prawdopodobnie wtryski. Przyczyną słabe paliwo -werwa 98, miałem nadzieję, że płaci się za jakość- jednak nie. Polecają chemiczne czyszczenie-dolewac tunap989, K2 albo mixol do paliwa, jak nie pomoże zostaje zewnętrzne czyszczenie lub wymiana wtryskiwaczy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a jednak wtryski, wartości 0,20 i 0,25 na drugim i czwartym, zregenerowane wszystkie, w tym dwa wymienione...rolki na pasku, uszczelki,płyny, zmywaki..

objawy młotkowanian ustały...

cena usługi - 5 dni w warsztacie 2500 zł, chyba nie najgorzej.

Orientuje się ktoś w cenach takich usług ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...