Skocz do zawartości

Wskaźnik tempreatury cieczy chłodzącej


remoo

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło się niewinnie... katem oka spostrzegłem że wskaźnik temperatury lekko wariuję: temperatura w normie by za chwilę spaść o jedną kreskę, potem o dwie... aż powrót do normy. Ale auto jechało ok i poza tym w sumie "niewidocznym" objawem nic się niepokojącego nie działo.... niestety do czasu jak zaparkowałem auto i zgasiłem silnik. Za parę minut chciałem odpalić ponownie i pojawił się problem. Rozrusznik kręci a silnik nie odpala. Dopiero za n-tym razem z trudnością zapalił by za chwilę wysypać "check enginy" P0118 (Czujnik temp. czynnika chłodzącego silnik - wysoki sygnał wejściowy ) i P0125 ( Niewystarczająca temp. czynnika chłodzącego dla zamkniętej pętli regulacji paliwa ). Oprócz trzech standardowo mrugających kontrolek (CEL, Cruise i TC) na fulla zapaliła się również kontrolka temperatury. Do tego auto zdecydowanie zmulone. Kasowanie CELa nie pomagało ale jechać się dało. Na drugi dzień na zimnym silnik ten sam scenariusz. Rozruch ok, auto jedzie normalnie, ale jak złapało temperaturę wskaźnik zaczyna "świrować" i po dłuższej jeździe pojawił się "check". Szybkie sprawdzenie co może to powodować i padła decyzja o ekspresowej wymianie czujnika temperatury cieczy. Niestety nie było od ręki oryginału i zamontowano zamiennik (AS2133). Na drugi dzień zaczęło się normalnie i myślałem że problem rozwiązany ... niestety po dłuższej jeździe objawy wróciły i finalnie pojawił się P0118 oraz problem z ponownym rozruchem. W poniedziałek jestem umówiony na dokładną diagnostykę i zamontowanie tym razem oryginalnego czujnika. Wtedy dam znać czy usterka została usunięta.

p0118.jpg

Edytowane przez remoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...