Jump to content

Subaru Forester SF AT wpada w drgania przy prędkości 90-110km/h

Recommended Posts

Witam. Mam problem z Foresterem SF 2.0 122km z 1999r. z automatyczną skrzynią biegów, podczas jazdy w przedziale prędkości 90-110km/h auto wpada w drgania taki jakby rezonans i co dziwne tylko w tym przedziale, poniżej 90km/h i powyżej 110km/h jest normalnie nic nie drży. Czy miał ktoś z Was styczność z podobną sytuacją? Nie mam pojęcia co to może być a jest to wkurzające i raczej nie zbyt "zdrowe" dla auta na dłuższą metę? Pozdrawiam 

Sytuacja ma się przy przyspieszaniu, zwalnianiu, czy przy stałej prędkości? Czy np lecisz 100km/h przez jakiś czas i wpada w wibracje. Co się stanie jak przyśpieszysz nagle, tzn pedał w podłogę, skrzynia redukuje i wibracje ustają. Może to sprzęgło lock-up, niektórzy mniej obeznaniu uważają że to 5 bieg w automacie (4-ro biegowym). 

Drgania występują bez względu na to czy przyśpieszam czy jadę ze stałą prędkością, czy zrobię " kick down" - pedał w podłogę, jak tylko auto osiąga prędkość 90-110km/h zaczyna się trząść 

Edited by BadBoy
5 minut temu, BadBoy napisał:

Drgania występują bez względu na to czy przyśpieszam czy jadę ze stałą prędkością, czy zrobię " kick down" - pedał w podłogę, jak tylko auto osiąga prędkość 90-110km/h zaczyna się trząść 

Wyważenie kół

pęknięty kord w oponie

zniszczona półoś lub przegub

łożysko w dyferencjale

dyferencjał

Jaki przebieg ma auto?

Przebieg ok.400tys. Koła wyważylem w pierwszej kolejności 

Co do diagnostów to rzadko kiedy trafi się na tyle kumaty żeby to wychwycić. Jakiś czas temu coś mi stukalo w zawieszeniu i diagnosta stwierdził, że wszystko jest w porządku i wydaje mi, jak sprawdziłem później w domu, bo nie dało mi spokoju okazało się że drążek kierowniczy był już tak wybity że prawie mozna było sworzeń  wyciągnąć. 

To będę musiał do jakiegoś mechanika podjechać żeby auto na podnośnik wstawić bo metodą chałupniczą na klockach trochę strach

Mam podobny problem ale u mnie auto wpada w wibracje przy przyspieszaniu. Co może być przyczyną? Przy ruszaniu szczególnie gdy jest zimny czuć lekko na kierownicy drganie ale o małej amplitudzie.

U mnie pomogło wyważenie przednich kół, ponowne, bo za pierwszym razem coś poszło nie tak (w innym warsztacie). A już chciałem "wyrywać" zawieszenie...

Z drugiej strony, masz w profilu info że jeszcze parę subaru masz. Podmień koła z któregoś.

Edited by ewemarkam