Skocz do zawartości

Impreza GC sedan z reduktorem - przerabiał ktoś?


Ericsson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem, 

Mam pytanie odnośnie skrzyń w starszych imprezach, może ktoś ma jakieś doświadczenie w tytułowym temacie.

Mianowicie jestem szczęśliwym posiadaczem imprezy GC6 sedan, pierwszy wypust (rok 1994) i chciałbym do takowej założyć skrzynię z reduktorem.

Z tego co się orientowałem ważne jest przełożenie tylniego dyfra, musi się zgadzać z przełożeniem skrzyni.  Sprawdzałem po numerach katalogowych przełożenia, 

wydaje mi się że wszystkie imprezy wolnossące (przynajmniej do 2000 roku) miały takie samo przełożenie, więc to nie powinno stanowić problemów.

 

Teraz pytanie brzmi, czy wał bez problemu idzie dopasować mając wał ze zwykłej skrzyni, do tej skrzyni z reduktorem? Nie jest on dłuższy czy krótszy?

Oraz na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy takiej wymianie? Najlepiej kupić skrzynię z reduktorem z przedlifta kombi, czy może nie ma znaczenia?

 

W temacie: @Moderacjo, są podobne tematy ale nigdzie nie znalazłem kompletnych odpowiedzi, używam opcji szukaj ;) 

Za jakiekolwiek informacje będę bardzo wdzięczny, pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mod u siebie. Do przedlifta skrzynia z przedlifta ze względu na napęd predkoscionierza. Nie musisz zmieniać dyfra bo reduktor zmienia przełożenie na wejściu do skrzyni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wade napisał:

Wał oczywiście zostaje stary. Zmieniasz tylko skrzynie i dokladasz sterowanie. 

 

Dzięki bardzo, ułatwiłeś mi sprawę z ogarnięciem tego tematu, na jesieni może założę temat i tam się pochwalę wszystkimi modami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...