Jump to content
wild_pig

Skrzynia CVT wymiana oleju

Recommended Posts

@DZIAŁ TECHNICZNY czy skoro zalecana jest wymiana dynamiczna to czy każde ASO powinno mieć taki sprzęt do wymiany ? Pytam bo wiem, że nie wszystkie mają i teraz nie wiem jak traktować takie zalecenia - jak nie mają to mam jechać kilkaset km dalej aby szukać takiego co ma, bo wydłuży to żywot skrzyni ?

Posted (edited)

zaleca nie znaczy wymaga , a skoro nie wymaga to tylko ich wola decyduje czy taki sprzęt posiadają.

Edited by Karenz

Druga sprawa jest taka, że magicy z Maktrans mówią np. na podstawie Outbacków 2,5, które są większością CVT, które robią (oprócz Murano), że te skrzynie zabija często wymiana dynamiczna. 200 000 bez wymiany oleju, potem dynamiczna i THE END. Oni z kolei zalecają statyczną :biglol: Ja w nowym aucie bym robił co 60 000 dynamiczną i tyle. Nie ma co z tego robić doktoratu. 

• Confused 1

4 godziny temu, Szmiglo napisał:

Druga sprawa jest taka, że magicy z Maktrans mówią np. na podstawie Outbacków 2,5, które są większością CVT, które robią (oprócz Murano), że te skrzynie zabija często wymiana dynamiczna. 200 000 bez wymiany oleju, potem dynamiczna i THE END

z tego co napisałs to nie wymiana dynamiczna je zabija ale brak wymiany przez 200k km . Czyli jeżeli nie wymieniano przez 200k km to lepiej nie ruszać?

tego nie wiem. Powiedzieli, że pojawiają się objawy pierwszych problemów ze skrzynią, ludzie w panice zmieniają olej dynamicznie bo myślą, że to najlepiej, a potem klops. 

Oczywiście, że do problemu doprowadza brak wymiany. Tutaj nie ma wątpliwości. 

To i tak dobry wynik 200 000 bez wymiany oleju z czego ponad połowa przejechanych km to już na samym syfie, a nie oleju.

Mnie najbardziej zastanawia kto wymyślił, że nie zaleca producent wymiany płynu - przecież logicznie to głupota i technologicznie i ekonomicznie dla serwisów. 

Pachnie ekologia jak dla mnie w takim układzie.

• Upvote 1

Posted (edited)

Sporo poczytałem o tych skrzyniach w USA i jeśli chodzi o sposób wymiany oleju - to tylko statyczna ! I widzę, że potwierdza to  również zakład który naprawdę zajmuje się tymi skrzyniami. W skrócie dlaczego nie dynamiczna? CVT ma 2 filtry - jeden na spodzie miski, dostępny podczas wymiany, drugi - mały jak filtr motocyklowy którego nie da się wymienić bez rozbiórki skrzyni. I w momencie wymiany dynamicznej cały syf zebrany na spodzie miski ale i całym obrębie skrzyni jest przepychany w stronę małego filtra, który się zalepia. Po takiej wymianie spada ciśnienie oleju i przypadki przywołane przez Szmiglo zaraz po wymianie oleju mamy gotowe. To nie zły olej zabija te skrzynia, ale dynamiczna wymiana po przebiegu 200tys. Jeśli ktoś wymienia dynamicznie od nowości co 60tys mogę uwierzyć, że się nic nie stanie, ale nie w innym przypadku. Dlatego rozeznani w USA, zalecają wymianę statyczną na 3 podejścia. Za każdym razem spływa około 5,5 litra. Po każdej wymianie zrobić 1000km i na kolejną. 

Edited by EDDIE
  • Upvote 2

9 godzin temu, EDDIE napisał:

Sporo poczytałem o tych skrzyniach w USA i jeśli chodzi o sposób wymiany oleju - to tylko statyczna ! I widzę, że potwierdza to  również zakład który naprawdę zajmuje się tymi skrzyniami. W skrócie dlaczego nie dynamiczna? CVT ma 2 filtry - jeden na spodzie miski, dostępny podczas wymiany, drugi - mały jak filtr motocyklowy którego nie da się wymienić bez rozbiórki skrzyni. I w momencie wymiany dynamicznej cały syf zebrany na spodzie miski jest przepychany w stronę małego filtra, który się zalepia. Po takiej wymianie spada ciśnienie oleju i przypadki przywołane przez Szmiglo zaraz po wymianie oleju mamy gotowe. To nie zły olej zabija te skrzynia, ale dynamiczna wymiana po przebiegu 200tys. Jeśli ktoś wymienia dynamicznie od nowości co 60tys mogę uwierzyć, że się nic nie stanie, ale nie w innym przypadku. Dlatego rozeznani w USA, zalecają wymianę statyczną na 3 podejścia. Za każdym razem spływa około 5,5 litra. Po każdej wymianie zrobić 1000km i na kolejną. 

No to tylko czekać aż u mnie coś dupnie :(

Zrobiłem wymianę dynamiczną przy 165k

Od tamtej pory zrobiłem 5k - póki co jest OK.

ja myślę, że nie ma reguły. Lektura naszego forum, forum z kreskami oraz forum amerykańskiego potwierdza tą teorię. Są skrzynie, które padają i takie, które nie padają. Życie :mrgreen: @lukaswojnie ma co się zamartwiać do przodu tylko dbać i cieszyć się z jazdy. Szlak remontów CVT został już przetarty, więc nie ma się czego obawiać. Z wyjątkiem kosztów ;)

• Upvote 1

W dniu 24.06.2019 o 11:53, DZIAŁ TECHNICZNY napisał:

Natomiast nasze zalecenie co do wymiany płynu w skrzyni CVT przedstawia się następująco:

DT, zaleca wymianę płynu w skrzyni CVT co 60tys km (oczywiście poza przypadkami jak powyżej).

Jeszcze raz pragniemy podkreślić, że jest to tylko Nasze zalecenie, a nie wymóg Producenta!   

OK, a teraz konkretnie: dynamiczna? statyczna x1? statyczna x2 (był opisany na forum przypadek, że ASO robiło 2 wymianę po 2 kkm)? czy statyczna x3 jak opisano powyżej?

l proszę nie pisać, że producent nie precyzuje. Jakie jest zalecenie SIP?

W dniu 3.07.2019 o 09:19, lukaswoj napisał:

w USA, zalecają wymianę statyczną na 3 podejścia.