Skocz do zawartości

Podpora wału napędowego


tedimy99

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. pacjent to FXT SH. Od jakiegoś czasu w czasie jazdy , z pod podłogi dochodzi dźwięk przypominający wyjące łożysko , najbardziej słyszalne na zimnym i podczas toczenia na luzie. Dzisiaj przy okazji wymiany opon w warsztacie po podniesieniu auta i rozpędzeniu napędów na podnośniku , mechanik stwierdził iż ów szum dochodzi z podpory wału. Jeżdżę Subaru od dziesięciu lat , miałem już prawie każdy model ale nigdy problemu z podporą wału. I tu pytanie do Was ,łożysko jest wymienialne w tej podporze ?Czy jest to do ogarnięcia we własnym zakresie  tzn . rozłożenie wału i co się wymienia całą podporę, czy samo łożysko? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 555marcin napisał:

Auto zapewne z podnośnika już dawno zjechało, ale na przyszłość, najlepszy do takich diagnoz jest stetoskop samochodowy za kilkanaście złotych :)

Mechanik miał stetoskop. Powiedział mi,że szum dochodzi z podpory i zagłusza wszystko resztę. Szkoda ,że mojego forka nie da się zgasić po rozpędzeniu ,bo byłoby ciszej od strony silnika a reszta lepiej słyszalna. Jak znajdę chwilę to wyjmę wał i wtedy posłucham. Jednak wolałbym wiedzieć co ewentualnie wymienić i tym samym mieć części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Forku SF manual, wygląda to tak. Wał jest dzielony, obok podpory wału jest krzyżak. Zaznaczasz sobie jak jest złożony. Przy nim jest śruba, osiowo z całym wałem, odkrecasz ja, zbijasz młotkiem. Jak dalej z łożyskiem to nie wiem, dzieliłem wał do wysyłki.

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Foresterze SH oficjalnie wymienia się cały wał za około 4 tyś. zł. Ale spokojnie tez to przerabiałem. Kupujesz zamiennik łożyska, ja kupiłem Febest o oznaczeniu z tego co pamiętam S12 za około 300 zł. Jedziesz do mechanika i masz całość zrobioną jak we wcześniejszych Forkach. 

Działa. U mnie po wymianie nastała cisza i tak pozostało. 

 

Mam nadzieję, że pomogłem :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grooby78 napisał:

W Foresterze SH oficjalnie wymienia się cały wał za około 4 tyś. zł. Ale spokojnie tez to przerabiałem. Kupujesz zamiennik łożyska, ja kupiłem Febest o oznaczeniu z tego co pamiętam S12 za około 300 zł. Jedziesz do mechanika i masz całość zrobioną jak we wcześniejszych Forkach. 

Działa. U mnie po wymianie nastała cisza i tak pozostało. 

 

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Pewnie , że pomogłeś o takie info mi chodziło. Daj na pw gdzie kupiłeś . Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...