Jump to content
marc120

Kasowanie błędów airbag w imprezie 2003-05

Recommended Posts

Witam,

miałem uszkodzone napinacze przednich pasów w Imprezie. Wczoraj wymieniłem je na używane. Dzisiaj byłem u brata, który jest mechanikiem, chciałem skasować błąd. Podłączał CDIF'a, Delphi'a, ale żadem nie miał Imprezy z tych lat, więc nie udało mi się skasować.

W związku z powyższym, mam pytanie - czy da się w tym modelu kasować błędy, jak w starych japończykach, tzn. za pomocą kabelka połączyć dwa piny, zczytać i za pomocą odpowiedniej procedury skasować?

Jeżeli da się, to bardzo bym prosił o informację, jak to zrobić?

Witam spróbuj odłączyć akumulator na jakieś 5 minut jeśli w systemie nie ma stałych błędów powinny zniknąć.

Niestety odłączenie akumulatora nie pomogło.

Jakiś czas temu w swojej Corolli wymieniałem poduszkę kierowcy i odłączenie aku też nie kasowało błędu aibaga, dopiero na forum amerykańskim znalazłem procedurę kasowania i dopiero poszło.

A próbowałeś połączyć się wybierając starsze modele w urządzeniu do diagnozy czasami się udaje ?

W blobie nie ma żadnej procedury kasowania błędów w SRS'ie. Usuniecie tych usterek jest możliwe tylko poprzez urządzenie diagnostyczne, np. SSM III.

Próbowaliśmy wybierając inne modele, inne roczniki imprezy ale nie chciał się połączyć. 

Paulus próbowałem kasować błędy poduszki według procedury z filmiku, filmik oczywiście z Ameryki bo przecież u nas to można co najwyżej znaleźć, jak Vieśwagóna naprawić albo Łałdi. Filmik co prawda dotyczy Imprezy z lat 2000-2003 ale w mojej jest ta kostka, kabelki masowe również, wiec teoretycznie powinno pójść. Często w przypadku procedur w japończykach diabeł tkwi w jakich drobnych szczegółach i może dlatego nie mogę skasować ale jutro spróbuję raz jeszcze.

A to link do filmiku:

Może się komuś na forum przyda 

Edited by marc120

Jak wystrzeliły to w sensorze airbag zapisany jest crash, trzeba wyzerować sensor lub wymienic i kontrola zgasnie