Skocz do zawartości

Nawiew na tył forester


Wenzel

Rekomendowane odpowiedzi

Tam nie ma na to miejsca. W Forku masz nawiewy pod przednimi fotelami. To wszystko.  Chcesz być pierwszy który zrobi nawiewy tam? Może w slupkach lepiej? 

Ale myślę że szkoda zachodu. W nowym Outback'u XT są super. 

Przepraszam za moją nic nie wnoszącą odpowiedź. Coż, Forester to nie jest auto premium, ma trochę wad.

Wiem, niektore nie premium mają nawiewy z tyłu też. Nowy Forester też ma, ale nie ma turba zaś.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym samym pomyslałem podczas demontażu foteli przednich w celu malowania szyn mocujących do nadwozia - skorodowały po zimie.  Przyjrzałem się tematowi i jest to teoretycznie prosta sprawa ponieważ zabudowa na tunelu środkowym od strony kanapy jest niezagospodarowana. Tzn jest tam połać gołego plastiku. Poza portami usb można by dobrać kratki nawiewne z innego auta i podciągnąć do nich kanały z nawiewu na stopy, w sensie "ukraść" trochę powietrza spod foteli. Pozostaje kwestia regulacji hydraulicznej przepływu powietrza i ogólnie tego jak to będzie działać, bo nadmuch będzie ale o jakich parametrach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten spod fotela jest wystarczający...tzn w forku SH nawiew w aucie działa bdb - jeśli chodzi o możliwość schłodzenia samochodu jak i tylnej kanapy - nie raz małżonka siedząca z tyłu prosi o zmniejszenie nawiewu bo jej za zimno ;-)
A jeśli to nie pasuje to na alliexpresie widziałem gdzieś przedłużki do niego - takie adaptery które wyglądają jak zwykłe kratki nawiewu i wydłużają go mniej więcej do końca fotela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nargond napisał:

Według mnie ten spod fotela jest wystarczający...tzn w forku SH nawiew w aucie działa bdb - jeśli chodzi o możliwość schłodzenia samochodu jak i tylnej kanapy - nie raz małżonka siedząca z tyłu prosi o zmniejszenie nawiewu bo jej za zimno ;-)

 

Taaa... gdybym ja dobierał garderobę kierując się odczuciami żony, to bym w lipcu chodził w kożuchu ;)

 

2 godziny temu, massera napisał:

Pozostaje kwestia regulacji hydraulicznej przepływu powietrza i ogólnie tego jak to będzie działać, bo nadmuch będzie ale o jakich parametrach ?

 

Miałem nawiew w OBK. Generalnie działał on dość anemicznie. Żeby wiało skutecznie, to trzeba było dmuchawę ustawić na wysokie obroty i przycisk od nawiewu ustawić w pozycję tylko na twarz. W takiej konfiguracji nie da się jednak długo wytrzymać z przodu. Moim skromnym zdaniem, szkoda sobie zawracać głowę tym patentem. To musi być od początku zaprojektowane w przemyślany sposób, żeby zapewniało oczekiwany efekt.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z tyłu 2 latka i jeszcze mi się nie rozryczal od ciepła... Fakt jego fotelik grzeje dodatkowo ciasna budowa - ale może w tym wypadku poszukaj tej przedluzki co pisałem na aliexpresie mi wyskoczyła jako coś proponowanego do forester...

Pisałem z własnych doświadczeń ale każdy lubi inne temp ja mam klime teraz ustawiona na 22-23C...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...