Skocz do zawartości

Sprawność klimatyzacji Forek 1gen.


domincollab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna mam Subaru dlatego pytam:)

Jak wygląda u was sprawność klimatyzacji? Klima po przeglądzie uzupełniony czynnik i olej, a dziś przy 27st na zewnątrz, klima ( w czasie jazdy) na maxa wentylator na 3 lub 4 i wydaje mi się że nie chłodzi to tak jak powinno. Zauważyłem że na postoju sprężarka czasami się wyłączy a potem załączy? Tak powinno być?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprężarka nie pracuje cały czas. Sprzęgło łapie i puszcza. U mnie chłodzi dobrze, ale u małżonki w Yarisce mam wrażenie że lepiej. A swoją drogą zanim wsiądziesz do samochodu przewietrz go. Najprościej otworzyć drzwi z tyłu, i wachlować z drugiej strony przednimi drzwiami. Niby to wygląda dziwnie ale działa dużo lepiej niż otwarcie całego samochodu i czekanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze sprawdzić domowym sposobem sprawność klimy, grubsza rurka odchodząca od sprężarki powinna być mocno zimna. 

Przy wymianie czynnika duża była różnica pomiędzy tym ile go pobrano z układu a ile go weszło? Sprawdzana była szczelność układu?

Edytowane przez Krzysiek444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ewemarkam napisał:

Najprościej otworzyć drzwi z tyłu, i wachlować z drugiej strony przednimi drzwiami.

albo otworzyć dach i tylne szyby na początku jazdy, też dość szybko wyciąga gorące powietrze z auta.

14 godzin temu, tedimy99 napisał:

Serwis klimatyzacji powinien mieć termometr laserowy, pozwoli sprawdzić temperaturę powietrza wydobywającego z kratek.

pirometrem nie zmierzysz temp powietrza bo on jest dedykowany do mierzenia temp powierzchni. Tu zwykły termometr z sondą w kratce dużo lepiej się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te pirometry to mają współczynnik emisyjności. Inna emisyjności ma plastik, beton, stal czy aluminium. W przemyśle dla dokładności pomiaru ustawia/ kalibruje dla danej powierzchni. Bo rozbierznosci mogą być różne. Najdokładniejszy pomiar to zawsze dotykowy termoparą. Bo nawet termistory ptc czy ntc mogą mieć rozbierznosci.
Te co mają w warsztatach za parę dyszek to pokazują temperaturę w dużym zaakragleniu z dużym błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Krzysiek444 napisał:

Możesz jeszcze sprawdzić domowym sposobem sprawność klimy, grubsza rurka odchodząca od sprężarki powinna być mocno zimna. 

Przy wymianie czynnika duża była różnica pomiędzy tym ile go pobrano z układu a ile go weszło? Sprawdzana była szczelność układu?

Brakowało ok 200g czynnika. Szczelność była oczywiście sprawdzana:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...