Skocz do zawartości

Adaptacja kanapy SF


ewemarkam

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie sprawa jest.

Jest ktoś w stanie kto ma SF polifta zrobić zdjęcia złożonej kanapy, chodzi mi o zaczepy oparcia. Oraz pewnie ciężko o to ale zdjęcia też mocowań oparcia kanapy do karoserii, czyli to co jest pod siedziskiem.

Jak rozeznałem temat, to będzie niezłą rzeźba aby kanapa z polifta wpakować do przedlifta. Ale chęć posiadania skóry przewyższa te problemy. Bo oprócz tego że trzeba dodać zaczepy na kielichach to kanapa w polifcie jest dzielona 2/3 a nie w połowie jak u mnie. Mam nadzieję że uda się dostosować obecne mocowania jak nie to muszę kupić takie z polifta.

Bardzo proszę o zdjęcia. Jak się uda zrobię jakiś poradnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w poniedziałek jak coś.
Dzięki, było by super
Nie przedlozylbym checi posiadania skory nad mozliwosc regulacji oparcia, ktora w polifcie chyba nie wystepuje.
Ja z regulacji nigdy nie korzystałem, w poprzednim samochodzie też miałem. Przez 4 lata, było to nie ruszane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz SF przedlifta i włożona kanapę SG? Jeśli tak to bardzo proszę. Fotki w zasadzie mocowań na kielichach, to o co zaczepia się oparcie w pozycji podniesionej (czyli zdjęcia w zasadzie złożonej kanapy). I jak możesz to też zawiasów oparcia, ale do tego musiałbś zdemontować siedzisko, nie wiem czy Ci się będzie chciało:) Z góry dzięki.

Fajny komplet skórzany będę miał końcem tygodnia, fotele, boczki, kanapa. Praktycznie w idealnym stanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2019 o 14:07, ewemarkam napisał:

Ale chęć posiadania skóry przewyższa te problemy.

żebyś się nie zdziwił latem jak Ci przejdzie ta fascynacja skórą na fotelach...

W SF są znakomite, grube welury, to jest dużo przyjemniejsze w używaniu latem niż pełna skóra bez wentylacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że moje są strasznie brudne, takie już były i nawet się tego doprać nie da. Muszę i tak przełożyć maty grzewcze. Zobacze jak wyglądają gąbki, może zrobię jeszcze wentylację siedziska. I pleców.

Niedaleko mnie mam hurtownie tapicerska, mam pewien pomysł trochę, rzeźby będzie ale warto :)

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już że takie były, tylko taka skóra jest nieosiągalna, przyglądałem się ostatnio jednemu takiemu przedliftowi, bo stoi u rodziców na osiedlu (facet ma nawiasem mówiąc ciekawy egemplarz, nakładki na progi ma listwy na błotnikach itp. Nie ma w internecie ogłoszeń że ktoś takowe nawet samochód rozsprzedaje na części. Ponoć gdzieś w kujawsko-pomorskim jest takowy facet. Sprowadza Subaryny ze Szwajcarii/Niemiec itp i rozbiera na graty.

 

Zdjęcie niżej robiłem bo będę miał pewnie niebawem takie nalepki boczne. Potrzebowałem wymiary. W międzyczasie oglądałem sobie go całego też fotele i kanapę.d9e38d301650e7a20ec287721af50661.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się kolejne problemy. Potrzebne są boczki bagażnika jeszcze, górny i dolny. Pasy z tyłu w moim zwijają się do słupka a w polifcie przechodzą do boczka, tego obok kanapy. Jeszcze zawiasy kanapy są inne. Masakra, nie byłem świadom takich ceregieli. Ale nie poddam się.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, zwalczałem ta kanapę.
Potrzebujemy:
1. Kanapa i siedzisko
2. Boczki przy kanapie
3. Do pełni szczęścia boczki bagażnika
4. Plastik na około szyby z tyłu.
5. Pasy, bo w polifcie jest regulacja wysokości.
6. Mocowania na kielichy.
7. Mocowanie zawiasy środkowe, właściwe oba, tzn to w bagażniku oraz to przy którym jest zaczep siedziska.

Czyli kupa rzeczy.
Ale da się obejść bez paru punktów. Tylko trzeba plastiki rzeźbić. Mianowicie boczki bagażnika nie są niezbędne, plastik przy szybie też nie i nie musimy wymieniać pasów. Czyli bez 3,4,5. Ale wtedy rzeźbimy 2,3,4. Trzeba troszkę wyciąć i nie będzie to idealne ale nie będzie wyglądało źle.

Wszystko pasuje na fabryczne mocowania, nie trzeba nic kombinować z nowymi gwintami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...