Skocz do zawartości

fotoradary - jak zle wygladac na zdjeciu


countdown

Rekomendowane odpowiedzi

A jak tam w innych miastach z fotoradarami W Krakowie np, można jechać do około 20 km/h więcej niż przepisy dopuszczają

Ja nie wiem, bo Kraków jest jak na razie jedynym miejscem w Polsce, gdzie fotkę mi pstryknięło! :evil:

I chociaż sam jestem w 50% krakusem, to muszę wam powiedzieć, że bardzo nieładnie się tymi radarami obstawiliście i od odwiedzających w dobrej wierze miasto, straszny haracz ściągacie. :evil:

A że w piątek znowu tam jadę, więc może by tak jednak je powyłączać? :lol:

 

Wszystko zalezy którędy jeździsz, ja mykam po Kraku nie do końca przepisowo i jeszcze foteczki nie dostałem :( a już tyle razy się ładnie ubierałem i u fryzjera byłem żeby wypaść jak najlepiej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystko zalezy którędy jeździsz, ja mykam po Kraku nie do końca przepisowo i jeszcze foteczki nie dostałem a już tyle razy się ładnie ubierałem i u fryzjera byłem żeby wypaść jak najlepiej

No włanie, a ja taki nieuczesany byłem... :oops:

A było to mniej wiecej obok cmentarza, na odcinku między A4 a rondem. A te tablice z informacją o radarach tak blisko, że ledwie do 100 dałem radę wyhamować! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak jeden raz zrobili fotke ale auto bez rejestracji to jeszcze nic, ale jak by to bylo nagminne i jeden i ten sam samochod (moj :P) mialby 30 fotek z widoczna twarza to mogli by sie zastanowic nad ulepszeniem systemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem gdzie, tam zaraz przed światłami. No to niewiele miałeś, jeszcze 20 i by cię nie ustrzelili A tak z ciekawości to płaci się z fotke

Dokładnie tam, a płaci się w tym przypadku 300 :evil::evil::evil: plus koszta sądowe, czyli jakieś 70 :evil::evil::evil:

Ale mój ojciec, z dziada pradziada Krakus, zwykł był mawiać, że Krakusy to plemię wygnane ze Szkocji za skąpstwo, więc może stad ta cheć do zarabiania na przyjezdnych? :twisted:

A że tej krakowsiej krwi też 50% mam, więc nad tą stratą bardzo boleje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do mandatu to ciekaw jestem przy jakiej prędkości fotoradar nie zdąrzy pstryknąć??

:lol:

 

 

STI dasz rade - w zależności od modelu między 230 a 250 jest już rozmazane, w nocy pewnie szybciej. Poza tym zdaje się że jeden z popularnych modeli ma homologację tylko do 200.... ale to może być niepotwierdzona bzdura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tarnowie jest 5 sztuk tych polskich fotoradarow z lampami na podczerwien (zamontowane na takich wysiegnikach). Z tego co mowil jeden policjant obslugujacy te ustrojstwa, posiadaja one mozliwosc ustawienia "limitu" powyzej ktorego maja robic zdjecia. Limit mozna osobno ustawiac dla poszczegolnych przedzialow czasowych np. od 1-5 rano robi zdjecia przy przekroczeniu predkosci powyzej 20 km ponad limit. Mam nadzieje, ze nie mowil prawdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tarnowie jest 5 sztuk tych polskich fotoradarow z lampami na podczerwien (zamontowane na takich wysiegnikach). Z tego co mowil jeden policjant obslugujacy te ustrojstwa, posiadaja one mozliwosc ustawienia "limitu" powyzej ktorego maja robic zdjecia. Limit mozna osobno ustawiac dla poszczegolnych przedzialow czasowych np. od 1-5 rano robi zdjecia przy przekroczeniu predkosci powyzej 20 km ponad limit. Mam nadzieje, ze nie mowil prawdy ;)

 

Nie wiem, napewno w Krakowie jest ustawione zawsze do ok 20 czasem może więcej :roll: Więc można spokojnie przekraczać o te 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z artykułu w AŚ :

W porównaniu z radarami pistoletowymi, fotoradary mają znacznie mniejszy zasięg. W przypadku stosowanych w Polsce czeskich radarów Ramer wynosi on ok. 60 metrów. Podobne parametry ma również wprowadzany ostatnio do wyposażenia policji drogowej polski Fotorapid. Czeski radar może mierzyć prędkości w zakresie od 5 do 300 km/h, polski od 30 do 250 km/h. W pamięci fotoradarów mieści się nawet powyżej tysiąca zdjęć z udokumentowanymi wykroczeniami. Zdjęcia w formie cyfrowej przekazywane są do wydziałów ruchu drogowego policji. Mają one dwa tygodnie na poinformowanie właścicieli sfotografowanych pojazdów o fakcie odnotowania wykroczenia. Właściciel pojazdu, jeżeli sam nie prowadził auta, ma ustawowy obowiązek wskazania osoby, która kierowała pojazdem. W przypadku odmowy udzielenia informacji sprawa prawdopodobnie trafi do sądu.

Od pewnego czasu postrach wśród kierowców łamiących przepisy budzą tzw. wideoradary. Z radarami nie mają one nic wspólnego. Dzięki temu są zupełnie niewykrywalne przez jakiekolwiek antyradary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z artykułu w AŚ :
Właściciel pojazdu, jeżeli sam nie prowadził auta, ma ustawowy obowiązek wskazania osoby, która kierowała pojazdem. W przypadku odmowy udzielenia informacji sprawa prawdopodobnie trafi do sądu.

 

Z tą odmową to chyba do końca nie jest tak, ja bym powiedział że nie mogą narzucić komuś wsazania kierującego. :wink: Gdzieś jakoś kiedyś widziałem art. odpowiedznie do tego :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym tak śmigałeś jeśli można spytać

Ano moją renią Clio Sport, której jakoś od miesiąca nikt nie chce kupić. I tak z innej beczki, to już powoli nudzi mi się posiadanie dwóch samochodów, wolałbym pozostać tylko przy imprezce.:(

Chyba wszyscy czekają na tego pierwszego maja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem trochę szczęścia. Przemknąłem obok Smerfów 160, wylot z Wrocławia na Warszawę, ograniczenie do 70. Mijałem trzy Tiry, jak je minąłem miałem Policję z radarem tuż przed sobą. Za późno i za blisko już było. Widziałem tylko dwie zniesmaczone policyjne miny. Pozdrowienia dla Panów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym tak śmigałeś jeśli można spytać

Ano moją renią Clio Sport, której jakoś od miesiąca nikt nie chce kupić. I tak z innej beczki, to już powoli nudzi mi się posiadanie dwóch samochodów, wolałbym pozostać tylko przy imprezce.:(

Chyba wszyscy czekają na tego pierwszego maja...

 

Wiesz ja swojego pojazda to sprzedawałem pół roku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja swojego pojazda to sprzedawałem pół roku

Dzięki, to się nazywa podtrzymać kogoś na duchu i tchnąć w niego nową nadzieję :cry:

Ale tak serio, to liczę, że po tym jednym maja, wszyscy oczekujący na używane samochody za 1/2, 1/3, itd ceny które są teraz, szybko zorientują się, że większych różnic nie ma i zaczną w końcu kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja swojego pojazda to sprzedawałem pół roku

Dzięki, to się nazywa podtrzymać kogoś na duchu i tchnąć w niego nową nadzieję :cry:

Ale tak serio, to liczę, że po tym jednym maja, wszyscy oczekujący na używane samochody za 1/2, 1/3, itd ceny które są teraz, szybko zorientują się, że większych różnic nie ma i zaczną w końcu kupować.

 

Pomyśl sobie tak, wkońcu sprzedałem :roll: Wiem ze to żadna pociecha ale należy być cierpliwym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj pojechalem do Warszawy z Rzeszowa i po drodze nie widzialem zadnych fotoradarow, a slyszalem ze jest pare... za to strzelali do mnie z suszarki, ale zauwazylem wczesniej i zwolnilem, widzialem tylko miny policjantow jak zredukowalem bieg :twisted:, wypatrywali tez czegos z lornetki, nie wiem po co :roll:

Za to wracajac nie wiem czy sie nie zalapalem na fotoradar, w Radomiu zauwazylem jeden ale ni w pore, przejechalem obok nie go 80 km/h, napet nie wiem czy tam bylo ograniczenie, czy bylo odwolanie do 80 bo droga szeroka, ale jak dostana poczta cos to juz bede wiedzial :)

Jednym slowem przewalone z tymi fotoradarami, czlowiek nawet nie wie kiedy a zarobi tyle punktow zeby stracic prawko :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z artykułu w AŚ :
Właściciel pojazdu, jeżeli sam nie prowadził auta, ma ustawowy obowiązek wskazania osoby, która kierowała pojazdem. W przypadku odmowy udzielenia informacji sprawa prawdopodobnie trafi do sądu.

 

Z tą odmową to chyba do końca nie jest tak, ja bym powiedział że nie mogą narzucić komuś wsazania kierującego. :wink: Gdzieś jakoś kiedyś widziałem art. odpowiedznie do tego :twisted:

 

zawsze można się tłumaczyć że sprzedajesz właśnie auto i to jechała osboa xyz która była zainteresowana kupnem i nie znasz jej dokładnych danych personalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autostradzie pomiędzy Częstochową a Łodzią stali kiedyś z rolnetką, wypatrując tych co się za bardzo rozpędzili z górki. Mnie nie suszyli, bo jechałem z jednofunkcyjnym GPS'em: ZWOLNIJ! ZWOLNIJ! ZWOLNIJ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autostradzie pomiędzy Częstochową a Łodzią stali kiedyś z rolnetką, wypatrując tych co się za bardzo rozpędzili z górki. Mnie nie suszyli, bo jechałem z jednofunkcyjnym GPS'em: ZWOLNIJ! ZWOLNIJ! ZWOLNIJ! :D

 

a jak takie antyradary się sprawują w praktyce bo kiedyś się zastanawiałem nad kupnem (tylko że drogo)

podobno radary wolnostojące łapią na odległości około 20 m, i nie ma skuteczngego sposobu na uniknięcie zdjęcia, bo antyradar sygnalizuje w momencie robienia foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...