Skocz do zawartości

WRX 06 grzanie na postoju (UPG?).


avatar_mk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim, mam problem z WRX 06 2.5T. Auto na postoju zaczyna się grzać. Wentylatory jak się odpalą to chodzą nawet podczas jazdy, gdzie wskazówka jest w pozycji normalnej. W oleju nie ma mleka ani na bagnecie ani na korku - czysto.

Płyn w chłodnicy jest czysty bez maźi bez syfu. Płynu z chłodnicy nigdzie nie wyrzucało, w zbiorniczku wyrównawczym poziom stały nie zmienny. Zrobiłem test CO2 wyszedł pozytywny z niebieskiego w zielony. Czy to na 100% UPG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony to jeszcze nie powód do zdejmowania głowic. Gdyby płyn zmienił się na żółto to byłby problem.

 

Czy na rozgrzanym silniku widać bąble w zbiorniczku wyrównawczym?

Czy przewody wodne (np ten górny chłodnicy) są twarde czy miękkie na ciepłym silniku.

Czy nie są zamienione miejscami korki ciśnieniowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do żółtego nie poczekałem ;/ będzie trzeba powtórzyć ?

Nie widać bąbli w zbiorniczku wyrównawczym.

Przewody nie wiem.

Korki są ok.

 

Termostat może takie objawy dawać

 

Czy pompa powietrza wtórnego może to powodować mam aktualnie check z tym związany pompa/zawory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedz sie konkretnie przez pare minut pelny gazem po czym otworz maske i sprawdz poziom plynu w wyrownawczym (stojac przed autem ten po prawej stronie przy lampie. Zauwaz czy nie babluje lub czy nie podniosl sie zbyt wysoko poziom plynu (prawie full zbiornik). Jak samochod ostygnie to sprawdz w plastikowym zbiorniku kolo turbo czy jest plynu pod korek ( tak byc powinno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mailem tak w moim WRX 2.0. Na postoju się grzał, temperatura była w granicach 96C, gdzie normalnie mam 85C. Kreska wskaźnika temperatury szła w górę. Okazało się że układ się jakoś zapowietrzyl. Odpowietrzylem i dolalem płynu. Wszystko jest ok od tamtego momentu.

 

Opisze jak to zrobilem bo niektórzy piszą że się samo odpowietrza u mnie nie chciało po wymianie płynu i termostatu. Najlepiej jest rozgrzać silnik i zgasic. Odczekać chwilę i odkręcić korek na zbiorniku przy turbo(powoli żeby płyn nie wyleciał, jest gorący i pod ciśnieniem). Następnie trzeba uściskać górny wąż od chłodnicy(ten przy alternstorze) i obserwować zbiorniczek, w razie potrzeby dolewac płynu. Zakręcić górny zbiorniczek i zrobić tak samo z chłodnica. 

 

Jak już wszystko będzie odpowietrzone, dolej trochę płynu do zbiorniczek wyrównawcze(ten plastikowy przy aku). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba259 Wczoraj wyjechałem z garażu odpaliłem, auto nabrało temp do poziomu normalnego i cisza nie rośnie nic. Przejechałem się ok 3,5 km prędkość tak ok 100 bez pałowania. Otwieram maskę sprawdzam przewody - nie są twarde mogę je ścisnąć. Mam filmik muszę upload zrobić. Otwieram zbiorniczek wyrównawczy nic nie bąbelkuje. Mówię do taty przegazuj lekko - żadnych bąbelków.  Auto dalej odpalone załączyły się wiatraki dwa - temp normalna, wiatraki się wyłączyły. Poziomy pod korkami takie jakie były.

 

@Lucas92 Sam z siebie się zapowietrzył ? Korki do wymiany ?

 

Jak wiarygodna jest próba CO2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koziolek napisał:

Jak było napisane wyżej, przejedź się na ostro, pełny ogień, zatrzymaj się i wtedy zerknij czy nie masz bąbli w zbiorniku na chłodnicy.

Wczesne stadium UPG puszcza tylko przy pełnym bucie.

... i daje objawy dokładnie takie o jakich piszesz, czyli przegrzewanie i zielony płyn testowy. Jak uszczelka puści bardziej (jeśli to uszczelka), płyn momentalnie robi się zielony albo i zółty-brązowy, a w zbiorniczku tym przy turbinie widać bąbelki w dużej ilości. Jeśli tak będzie po porządnym przygazowaniu, jak pisze Koziołek, albo po zrobieniu testu CO2 dłużej - przez kilka minut na podwyższonych obrotach, masz w zasadzie pewność, że trzeba wyciągać silnik. I oby to była "tylko" UPG. Uważaj też z tymi testami z pałowaniem silnika, żeby go nie przegrzać jak Ci wyrzuci w końcu płyn chłodniczy, bo ugotujesz głowice, mogą popękać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2019 o 08:58, avatar_mk napisał:

Dzień dobry wszystkim, mam problem z WRX 06 2.5T. Auto na postoju zaczyna się grzać. Wentylatory jak się odpalą to chodzą nawet podczas jazdy, gdzie wskazówka jest w pozycji normalnej. W oleju nie ma mleka ani na bagnecie ani na korku - czysto.

Płyn w chłodnicy jest czysty bez maźi bez syfu. Płynu z chłodnicy nigdzie nie wyrzucało, w zbiorniczku wyrównawczym poziom stały nie zmienny. Zrobiłem test CO2 wyszedł pozytywny z niebieskiego w zielony. Czy to na 100% UPG ?

można wiedzieć jaki jest aktualny przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dokładnie sprawdzaj na zimno stan płynu w przelewowym-koło aku.Jeśli ubywa mogą to być nieszczelności układu.

Potem zaryzykuj i zmień na nowe/pewne korki zbiorniczka i chłodnicy ( zobacz na stan powierzchni ,do których przylegają).Potem będziesz myslał o upg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, respect napisał:

Na razie dokładnie sprawdzaj na zimno stan płynu w przelewowym-koło aku.Jeśli ubywa mogą to być nieszczelności układu.

Potem zaryzykuj i zmień na nowe/pewne korki zbiorniczka i chłodnicy ( zobacz na stan powierzchni ,do których przylegają).Potem będziesz myslał o upg.

Przeciez kolega napisal ze sa bable w przelewowym, gotuje sie auto, wszystko wskazuje na jedno niestety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu możliwe, że coś ubyło bo nie pamiętam dokładnie stanu. Nieszczelność układu raczej nie - wszędzie sprawdzałem nic nie wycieka korki trzymają. Bąblowanie jest w zbiorniczku wyrównawczym jest, ale nie grzeje się na postoju trzyma temperaturę stabilnie bez wzrostu co jest imo dziwne. Na dzień dzisiejszy stoi w garażu i zastanawiam się co dalej zrobić. Auto chciałem sprzedać bo potrzebuje $. W aucie trzeba zrobić rozrząd, olej, i inne drobne rzeczy. Jak dojdzie do tego UPG cala robocizna wyjdzie pewnie w granicach 8k. Jak zrobię tip top impreze - to nie ruszę z innym tematem ;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...