Skocz do zawartości

ZAPROSZENIE NA RAJD: Tykocin-Wizna-Osowiec-Tykocin (20 lipca)


Panzerpferd

Rekomendowane odpowiedzi

CZYM NAS PRZYWITA ŚLINA?
Brodem napewno, a reszta jest milczeniem :-)
Do zobaczenia na II Świniopasie!

Dla hardcoreów polecam dowcip, który mnie do tego postu natchnął :thumbup:

Spoiler

Jest taki dowcip, o kolesiu, który trafił do więzienia i oczywiście wypadło mu mydło pod prysznicem. Oczywiście od razu poczuł czyjąś obecność z tyłu, i ta obecność się go pyta głosem nieznoszącym sprzeciwu:
- NOOO, KOLEŚ! ZE ŚLINĄ CZY BEZ WOLISZ?
Facet myśli, że jak już i tak do tego doszło to chyba lepiej z poślizgiem, i tak też odpowiada karkowi z tyłu.
A on krzyczy: - HO NO TU ŚLINA! KOLO CHCE NA DWA BATY!

 

brod na slinie.jpg

Edytowane przez Panzerpferd
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję pomocy - taki lekki off topic.
Kochana ma żona, nie do końca zrównoważona,

zażyczyła sobie na zbliżające się imieniny linkę do holowania.

Zielonym w tym temacie. :rolleyes:

Wydaje mi się, że najlepszy będzie pas holowniczy. Czy wystarczy pierwszy lepszy czy na coś uwagę zwracać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego ma służyć lina, jeżeli do wyciągania w terenie to tylko kinetyk, jeśli do holowania to taśma będzie lepsza.

Sam mam taśmę za dwie dychy, w Serbii golfa targałem z rowu bez problemu.

Kinetyk w terenie daje dodatkowe uderzenie na zakopane auto, oby zaczepy wytrzymały. Nie nadaje się do holowania na trasie i zajmuje więcej miejsca w bagażniku.

Ps. Kinetyk działa jak guma, auto ciągnące rozpędza się przy luźnej linie, po maksymalnym rozciągnięciu zaczyna ciągnąć lekkim szarpnięciem oddając pęd auta jak i sprężystość liny na auto wyciągane, taki numer zrobiony taśmą skutkuje urwanymi zaczepami i wybitymi szybami.

IMHO kinetyk lepszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brygado! 
Jeśli będzie nam się bardzo dobrze jechało po nadnarwiańskich bezdrożach, możemy zrezygnować z części etapów leśno/łąkowych (pomiędzy Osowcem a dojazdem nad Narew), wbić się na Carską Drogę i nadrobić dobrą godzinę. Można ją będzie spożytkować na dodatkowy 12-kilometrowy odcinek na wschód od Tykocina, wzdłuż Narwii do miejscowości Góra (przeprawa na pobliskim jazie) i z powrotem drugą stroną rzeki. 

Dobierać trasę będziemy na bieżąco w zależności od warunków :thumbup:
Już się doczekać nie mogę! :dance:

tykocin.jpg

Edytowane przez Panzerpferd
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jedną sprawę poddać dyskusji :drinks:

Dochodzą mnie głosy, że nazwa Rajd Świniopasa, jako cyklicznej imprezy jest trochę zbyt hardcoreowa.

Nie wszyscy byliby skłonni np. założyć koszulkę z taką nazwą.

Co sądzicie? Czy bardziej ją personalizować (np. pancerroad, panceriada) czy może macie jakieś inne pomysły na nazwę?

 

PONIŻEJ ZDJĘCIA Z NASZEJ PRZYSZŁEJ TRASY :-D

SW4.jpg

SW2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biwak będzie jeden, nad samą Biebrzą, chyba że pogoda nie dopisze to wtedy szamniemy coś w kantynie w Osowcu. Myślę, że ustalimy to w czwartek przed wyjazdem znając realne prognozy pogody.
Samych postojów zaplanowałem trzy, ale znając życie będzie ich więcej - na foty, by rozwiązać jakiś problem itp. :D

Edytowane przez Panzerpferd
  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Panzerpferd napisał:

Biwak będzie jeden, nad samą Biebrzą, chyba że pogoda nie dopisze to wtedy szamniemy coś w kantynie w Osowcu. Myślę, że ustalimy to w czwartek przed wyjazdem znając realne prognozy pogody.
Samych postojów będzie więcej. Zaplanowałem trzy dodatkowe, ale znając życie będzie ich więcej - na foty, by rozwiązać jakiś problem itp. :D

Na myśl o fotach to aż mnie nosi :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Panzerpferd napisał:

Biwak będzie jeden, nad samą Biebrzą, chyba że pogoda nie dopisze to wtedy szamniemy coś w kantynie w Osowcu. Myślę, że ustalimy to w czwartek przed wyjazdem znając realne prognozy pogody.
Samych postojów zaplanowałem trzy, ale znając życie będzie ich więcej - na foty, by rozwiązać jakiś problem itp. :D

No i o to mnie sie rozchodzi :D

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brygado, odpaliłem niewielkiego bloga na którym będzie można zobaczyć co planowane jest w kwestii najbliższych świniopasów oraz przeczytać relacje z dotychczasowych. Nasze świnki na wałach są już tam opisane :-)
https://swiniopasem.org/

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Panzerpferd napisał:

Brygado, odpaliłem niewielkiego bloga na którym będzie można zobaczyć co planowane jest w kwestii najbliższych świniopasów oraz przeczytać relacje z dotychczasowych. Nasze świnki na wałach są już tam opisane :-)
https://swiniopasem.org/

Lecę czytać, mimo, że mnie tam nie ma :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...