Jump to content
Panzerpferd

ZAPROSZENIE NA RAJD: Tykocin-Wizna-Osowiec-Tykocin (20 lipca)

Recommended Posts

2 minuty temu, koziolek napisał:

Ha ha, inaczej jest jak się jedzie 2,5 tysiąca km w jedną stronę, mój led który miałem zamontowany do kosza dachowego Thule odkręcałem gdzieś na Słowacji.

Kosz wywaliłem jak wróciłem do domu, teraz kombinuję nad koncepcją którą widziałeś w weekend, stelaż na koło i zbiornik na wodę.

2,5 tys w jedna stronę to robię moja A6 TDI, hihi.

Poczekaj, nim się obejrzysz będziesz jechał forkiem w góry Rumunii czy Albanii.

Moja koncepcja na dzisiaj, nie huczy nawet przy szybszej jeździe, co prawda nie wygląda tak fajnie ja bagażnik z ledami ale robi robotę.

IMG_20190724_103137-992x744.jpg

IMG_20190724_103146-992x744.jpg

• Like 2

Godzinę temu, Infra napisał:

- bagażnik dachowy, najlepiej z ledami - takie cudo jak ma towarzysz @weiser <3

mojemu sąsiadowi ktoś zrobił bagaznik ze skrzynia (co prawda do Jeppa) ale moge zaytac kto - wiem tyle ze wyszlo taniej jak dedyowane markowe rozwiazanie

bagazik wozi caly czas, skrzynia tylko jak jedzie na wyprawe

• Like 1

Nie ukrywam, że Rajd tak mnie zajarał do offroadu, że po naradzie z moją cudowną małżonką, która też chce jeździć postanowiliśmy pójść z buildem Forka w offroad.

Plan jest taki jak na focie.

Więc potrzeba:

- lift kit

- felgi 16" z kapciami A/T

- orurowanie przednie plus halogeny

Jakby się Wam coś takiego walało lub obiło o uszy - dajcie cynk :)

offroad.jpg

Zacny kierunek :thumbup:

Jak popatrzyłam na osprzętowienie forków na tym wypadzie, to moja lista prezentowa uległa znacznemu wydłużeniu (tak, tak @Panzerpferd to do Ciebie :D).

• Like 1
  • Confused 1

14 minut temu, _akir_ napisał:

mojemu sąsiadowi ktoś zrobił bagaznik ze skrzynia (co prawda do Jeppa) ale moge zaytac kto - wiem tyle ze wyszlo taniej jak dedyowane markowe rozwiazanie

bagazik wozi caly czas, skrzynia tylko jak jedzie na wyprawe

pytanie portfela nie boli, byłoby miło :D

Więc potrzeba:

- lift kit

Gdybyś miał problem ze znalezieniem liftu, zależy ile chcesz go zliftować, załączam Ci gotowe rysunki do zrobienia podkładek DO IT YOURSELF 

Marcin-PRZÓD.pdf Marcin- TYŁ.pdf Marcin-2.dwg

• Like 2

@Infra zdecydowanie polecam taki zestaw Thule jak u mnie - mam porównanie z metalowymi bagażnikami dachowymi, kupowanymi i na zamówienie i powiem ci że nie bawiłbym się - są o wiele głośniejsze, gorzej spasowane i nie wiesz czy jakikolwiek osprzęt będzie pasował (ewentualnie możesz poszukać Yakima - gdzieś widziałem dostępne w PL).

W przypadku Thule przerobiłem też mocowania panelu led i dodatkowego oświetlenia, więc zawsze chętnie się podzielę (bo to jest rzeźba jeśli nie chcesz robić dziur w dachu).

Jeśli chodzi o głośność to mam zupełnie inne zdanie niż @koziolek - w porównaniu do innych bagażników są ciche (jest naprawdę skuteczna owiewka). Generalnie trzeba też pamiętać o jednym, im bardziej auto będzie terenowo - wyprawowe tym mniej szosowe. Nie ma innej opcji i jest za to jakaś cena - jak zakładamy ATki to nie spodziewamy się że będzie super cicho i ekstra na mokrym - będzie trochę gorzej na szosie, ale w terenie bez porównania.

Jeśli chodzi o light bar to od ręki jest tutaj https://www.rallyinnovations.com/collections/rally-light-bar/products/2009-2013-subaru-forester-2-5x-xt-rally-light-bar-su-sha-rlb-01

Albo robienie na zamówienie chyba.

• Like 1

Posted (edited)

@Nargond trzymamy zatem kciuki za spotkanie na Roztoczu. Nasz patokolektyw chętnie przyjmie do swego grona każdego pozytywnego wariata i wariatkę :welcome:

Edited by niezrównowaŻona

33 minuty temu, weiser napisał:

Jeśli chodzi o głośność to mam zupełnie inne zdanie niż @koziolek - w porównaniu do innych bagażników są ciche (jest naprawdę skuteczna owiewka). Generalnie trzeba też pamiętać o jednym, im bardziej auto będzie terenowo - wyprawowe tym mniej szosowe. Nie ma innej opcji i jest za to jakaś cena - jak zakładamy ATki to nie spodziewamy się że będzie super cicho i ekstra na mokrym - będzie trochę gorzej na szosie, ale w terenie bez porównania.

Zapewne myślimy o innych prędkościach, mówię o prędkości 120+, no chyba że jest wiatr to oczywiście przy niższych.

Najdziwniejsze że po zamontowaniu bagażnika i led bara, robiłem test prędkości i wszystko było ok.

Niestety trasa pokazała co innego i led bar wylądował w bagażniku.

49 minut temu, weiser napisał:

@Infra zdecydowanie polecam taki zestaw Thule jak u mnie - mam porównanie z metalowymi bagażnikami dachowymi, kupowanymi i na zamówienie i powiem ci że nie bawiłbym się - są o wiele głośniejsze, gorzej spasowane i nie wiesz czy jakikolwiek osprzęt będzie pasował (ewentualnie możesz poszukać Yakima - gdzieś widziałem dostępne w PL).

W przypadku Thule przerobiłem też mocowania panelu led i dodatkowego oświetlenia, więc zawsze chętnie się podzielę (bo to jest rzeźba jeśli nie chcesz robić dziur w dachu).

Jeśli chodzi o light bar to od ręki jest tutaj https://www.rallyinnovations.com/collections/rally-light-bar/products/2009-2013-subaru-forester-2-5x-xt-rally-light-bar-su-sha-rlb-01

Albo robienie na zamówienie chyba.

Bardzo dziękuję za podpowiedzi :)

Co to za model Thule?

30 minut temu, Infra napisał:

Co to za model Thule?

Thule Canyon XT z rozszerzeniem
https://www.thule.com/pl-pl/pl/cargo-carrier/roof-baskets/thule-canyon-xt-_-859002
https://www.thule.com/pl-pl/pl/cargo-carrier/roof-basket-accessories/thule-canyon-extension-xt-_-859101

Jak będziesz miał pytania to wal jak w dym.

• Thanks 1

2 godziny temu, weiser napisał:

Jak będziesz miał pytania to wal jak w dym

Na pewno będę miał :D

UWAGA! Ruszyły zapisy!

• Like 1

W dniu 24.07.2019 o 10:11, Infra napisał:

Nie ukrywam, że Rajd tak mnie zajarał do offroadu, że po naradzie z moją cudowną małżonką, która też chce jeździć postanowiliśmy pójść z buildem Forka w offroad.

Plan jest taki jak na focie.

Więc potrzeba:

- lift kit

- felgi 16" z kapciami A/T

- orurowanie przednie plus halogeny

Jakby się Wam coś takiego walało lub obiło o uszy - dajcie cynk :)

offroad.jpg

Hej, tak mi się przypomniało, może coś takiego?

https://allegro.pl/oferta/uchwyt-na-lampy-led-do-tablicy-rejestracyjnej-7933242371

• Thanks 1

7 minut temu, koziolek napisał:

Uuuu, fajne to :-) takie dyskretne. zapisane i do przemyslenia. A tak z innej beczki to moim zdaniem orurowanie jakoś nie pasuje do foresterów. Co o tym sądzicie?

• Upvote 1

1 minutę temu, mattipk napisał:

orurowanie jakoś nie pasuje do foresterów.

Dokładnie tak myślę. Zbędne żelastwo :)

10 minut temu, mattipk napisał:

Uuuu, fajne to :-) takie dyskretne. zapisane i do przemyslenia. A tak z innej beczki to moim zdaniem orurowanie jakoś nie pasuje do foresterów. Co o tym sądzicie?

8 minut temu, Panzerpferd napisał:

Dokładnie tak myślę. Zbędne żelastwo :)

Bujałem się z led barem co mi został z pajero wokół forka i za cholerę nigdzie nie pasuje :facepalm:

Jedyne miejsce do bagażnik dachowy który sprzedałem.

Ale te mocowanko z alledrogo wygląda subtelnie.

IMG_20190420_121852_resized_20190603_011345412.jpg

Teraz, Infra napisał:

zamówiłem, dziękuję :D

Szybko :krecka_dostal:

Teraz, koziolek napisał:

Szybko :krecka_dostal:

Siadło w moje gusta idealnie, właśnie szukam halogenów bo wolę dwie okrągłe lampy niż ledbar.

1 minutę temu, Infra napisał:

Siadło w moje gusta idealnie, właśnie szukam halogenów bo wolę dwie okrągłe lampy niż ledbar.

Dokładnie, daj znać jak coś znajdziesz.

• Like 1

13 minut temu, Infra napisał:

daj znac jak dojedzie i zanim zamintujesz :) chetnie bym przymierzyl do swojego :)

• Like 1

6 minut temu, _akir_ napisał:

daj znac jak dojedzie i zanim zamintujesz :) chetnie bym przymierzyl do swojego :)

zrobi się :D

2 minuty temu, _akir_ napisał:

jakie gosc ma fajne rzeczy w ofercie :D

Mam od nich pas kinetyczny i szekle :)

• Like 1