Skocz do zawartości

ZAPROSZENIE NA RAJD: Tykocin-Wizna-Osowiec-Tykocin (20 lipca)


Panzerpferd

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, koziolek napisał:

Ha ha, inaczej jest jak się jedzie 2,5 tysiąca km w jedną stronę, mój led który miałem zamontowany do kosza dachowego Thule odkręcałem gdzieś na Słowacji.

Kosz wywaliłem jak wróciłem do domu, teraz kombinuję nad koncepcją którą widziałeś w weekend, stelaż na koło i zbiornik na wodę.

2,5 tys w jedna stronę to robię moja A6 TDI, hihi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Infra napisał:

- bagażnik dachowy, najlepiej z ledami - takie cudo jak ma towarzysz @weiser <3

mojemu sąsiadowi ktoś zrobił bagaznik ze skrzynia (co prawda do Jeppa) ale moge zaytac kto - wiem tyle ze wyszlo taniej jak dedyowane markowe rozwiazanie

bagazik wozi caly czas, skrzynia tylko jak jedzie na wyprawe

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Infra napisał:

Nie ukrywam, że Rajd tak mnie zajarał do offroadu, że po naradzie z moją cudowną małżonką, która też chce jeździć postanowiliśmy pójść z buildem Forka w offroad.

Plan jest taki jak na focie.

Więc potrzeba:

- lift kit

- felgi 16" z kapciami A/T

- bagażnik dachowy, najlepiej z ledami - takie cudo jak ma towarzysz @weiser <3

- orurowanie przednie plus halogeny

 

Jakby się Wam coś takiego walało lub obiło o uszy - dajcie cynk :)

 

offroad.jpg

Zacny kierunek :thumbup:

Jak popatrzyłam na osprzętowienie forków na tym wypadzie, to moja lista prezentowa uległa znacznemu wydłużeniu (tak, tak @Panzerpferd to do Ciebie :D).

  • Super! 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, _akir_ napisał:

mojemu sąsiadowi ktoś zrobił bagaznik ze skrzynia (co prawda do Jeppa) ale moge zaytac kto - wiem tyle ze wyszlo taniej jak dedyowane markowe rozwiazanie

bagazik wozi caly czas, skrzynia tylko jak jedzie na wyprawe

pytanie portfela nie boli, byłoby miło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Infra zdecydowanie polecam taki zestaw Thule jak u mnie - mam porównanie z metalowymi bagażnikami dachowymi, kupowanymi i na zamówienie i powiem ci że nie bawiłbym się - są o wiele głośniejsze, gorzej spasowane i nie wiesz czy jakikolwiek osprzęt będzie pasował (ewentualnie możesz poszukać Yakima - gdzieś widziałem dostępne w PL).

W przypadku Thule przerobiłem też mocowania panelu led i dodatkowego oświetlenia, więc zawsze chętnie się podzielę (bo to jest rzeźba jeśli nie chcesz robić dziur w dachu).

 

Jeśli chodzi o głośność to mam zupełnie inne zdanie niż @koziolek - w porównaniu do innych bagażników są ciche (jest naprawdę skuteczna owiewka). Generalnie trzeba też pamiętać o jednym, im bardziej auto będzie terenowo - wyprawowe tym mniej szosowe. Nie ma innej opcji i jest za to jakaś cena - jak zakładamy ATki to nie spodziewamy się że będzie super cicho i ekstra na mokrym - będzie trochę gorzej na szosie, ale w terenie bez porównania.

 

Jeśli chodzi o light bar to od ręki jest tutaj https://www.rallyinnovations.com/collections/rally-light-bar/products/2009-2013-subaru-forester-2-5x-xt-rally-light-bar-su-sha-rlb-01

Albo robienie na zamówienie chyba.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, weiser napisał:

Jeśli chodzi o głośność to mam zupełnie inne zdanie niż @koziolek - w porównaniu do innych bagażników są ciche (jest naprawdę skuteczna owiewka). Generalnie trzeba też pamiętać o jednym, im bardziej auto będzie terenowo - wyprawowe tym mniej szosowe. Nie ma innej opcji i jest za to jakaś cena - jak zakładamy ATki to nie spodziewamy się że będzie super cicho i ekstra na mokrym - będzie trochę gorzej na szosie, ale w terenie bez porównania.

Zapewne myślimy o innych prędkościach, mówię o prędkości 120+, no chyba że jest wiatr to oczywiście przy niższych.

Najdziwniejsze że po zamontowaniu bagażnika i led bara, robiłem test prędkości i wszystko było ok.

Niestety trasa pokazała co innego i led bar wylądował w bagażniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, weiser napisał:

@Infra zdecydowanie polecam taki zestaw Thule jak u mnie - mam porównanie z metalowymi bagażnikami dachowymi, kupowanymi i na zamówienie i powiem ci że nie bawiłbym się - są o wiele głośniejsze, gorzej spasowane i nie wiesz czy jakikolwiek osprzęt będzie pasował (ewentualnie możesz poszukać Yakima - gdzieś widziałem dostępne w PL).

W przypadku Thule przerobiłem też mocowania panelu led i dodatkowego oświetlenia, więc zawsze chętnie się podzielę (bo to jest rzeźba jeśli nie chcesz robić dziur w dachu).

 

Jeśli chodzi o głośność to mam zupełnie inne zdanie niż @koziolek - w porównaniu do innych bagażników są ciche (jest naprawdę skuteczna owiewka). Generalnie trzeba też pamiętać o jednym, im bardziej auto będzie terenowo - wyprawowe tym mniej szosowe. Nie ma innej opcji i jest za to jakaś cena - jak zakładamy ATki to nie spodziewamy się że będzie super cicho i ekstra na mokrym - będzie trochę gorzej na szosie, ale w terenie bez porównania.

 

Jeśli chodzi o light bar to od ręki jest tutaj https://www.rallyinnovations.com/collections/rally-light-bar/products/2009-2013-subaru-forester-2-5x-xt-rally-light-bar-su-sha-rlb-01

Albo robienie na zamówienie chyba.

Bardzo dziękuję za podpowiedzi :)

 

Co to za model Thule?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Infra napisał:

Co to za model Thule?

Thule Canyon XT z rozszerzeniem
https://www.thule.com/pl-pl/pl/cargo-carrier/roof-baskets/thule-canyon-xt-_-859002
https://www.thule.com/pl-pl/pl/cargo-carrier/roof-basket-accessories/thule-canyon-extension-xt-_-859101

 

Jak będziesz miał pytania to wal jak w dym.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 24.07.2019 o 10:11, Infra napisał:

Nie ukrywam, że Rajd tak mnie zajarał do offroadu, że po naradzie z moją cudowną małżonką, która też chce jeździć postanowiliśmy pójść z buildem Forka w offroad.

Plan jest taki jak na focie.

Więc potrzeba:

- lift kit

- felgi 16" z kapciami A/T

- bagażnik dachowy, najlepiej z ledami - takie cudo jak ma towarzysz @weiser <3

- orurowanie przednie plus halogeny

 

Jakby się Wam coś takiego walało lub obiło o uszy - dajcie cynk :)

 

offroad.jpg

Hej, tak mi się przypomniało, może coś takiego?

https://allegro.pl/oferta/uchwyt-na-lampy-led-do-tablicy-rejestracyjnej-7933242371

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, koziolek napisał:

Uuuu, fajne to :-) takie dyskretne. zapisane i do przemyslenia. A tak z innej beczki to moim zdaniem orurowanie jakoś nie pasuje do foresterów. Co o tym sądzicie?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mattipk napisał:

Uuuu, fajne to :-) takie dyskretne. zapisane i do przemyslenia. A tak z innej beczki to moim zdaniem orurowanie jakoś nie pasuje do foresterów. Co o tym sądzicie?

 

8 minut temu, Panzerpferd napisał:

Dokładnie tak myślę. Zbędne żelastwo :)

Bujałem się z led barem co mi został z pajero wokół forka i za cholerę nigdzie nie pasuje :facepalm:

Jedyne miejsce do bagażnik dachowy który sprzedałem.

Ale te mocowanko z alledrogo wygląda subtelnie.

IMG_20190420_121852_resized_20190603_011345412.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, koziolek napisał:

kurde jakie gosc ma fajne rzeczy w ofercie :D juz nazbieralem w koszyku na tysiaka :) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...