Skocz do zawartości

ZAPROSZENIE NA RAJD: Tykocin-Wizna-Osowiec-Tykocin (20 lipca)


Panzerpferd

Rekomendowane odpowiedzi

CZEŚĆ I CZOŁGIEM! 

Zafascynowany możliwościami i korzyściami, jakie płyną z lotów z Radomia do Radomia postanowiłem zaprosić Was na podobną eskapadę, ale na lądzie i w trochę bardziej dzikich rejonach naszej Azji - rajd z Tykocina do Tykocina :-D

 

PANIE i PANOWIE II ŚWINIOPASA CZAS ZACZĄĆ :-) :yahoo:

 

ZAŁOŻENIA TRASY:
1. Spotykamy się w sobotę 20 lipca o godzinie 10 na rynku w Tykocinie.
2. Ruszamy najpierw wzdłuż Narwi w stronę Wizny, tam przeprawiamy się na prawy brzeg Biebrzy i jedziemy wzdłuż niej do Osowca. W Osowcu możemy się zatrzymać na popas - jest tam fajna knajpka. Jeśli pogoda pozwoli możemy olać knajpę i zrobić biwak nad Biebrzą. Jedziemy kawałek dalej, mijamy Carską Drogę (odkąd ją zrobili jest nieciekawa) i dalej ładujemy się w pola, lasy i znów nad Narew i brody jej dopływów, by na wieczór wrócić do Tykocina, i poimprezować we pobliskim dworku :drinks:

3. Tym razem trasa (ok. 150 km) może być trochę trudniejsza, bo w kilku miejscach będziemy jechać na dziko :D 
https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1bBpoRQL5FUyGFZDyqyk_p1uDgeqiO2Mm

4. Jeśli wyrobimy się z powrotem na tykociński rynek do godz. 18 będziemy mogli udać się do Tykocińskiej Pierogarni - podobno najlepszej w kraju :drool:
 

ORGANIZACYJNE:

1. Kwaterujemy się w pobliskim dworku Kiermusy https://kiermusy.com.pl/- zarezerwowałem sześć 2-osobowych pokoi (nad karczmą). Koszt 160 zł za pokój, zaliczka od śpiących 80 zł. 

2. Jeśli zgłosi się więcej załóg musieli będziemy podzielić się na dwie kolumny. Proszę o informację kto by chciał zostać II ŚWINIOPASEM. WYMAGANIA: kierowca + pilot, auto wyposażone w CB radio oraz telefon/tablet zgodny z googlem by załadować trasę.
3. Dzięki uprzejmości @AdamMarshall tym razem wyposażeni jesteśmy nie tylko w 4 radia PMR ale także CB-radio

4. Fajnie, gdyby każda z załóg pomyślała o skombinowaniu dla siebie radiotelefonu PMR, radia pracującego na częstotliwościach 446 MHz lub CB radia. Kilka takich urządzeń mamy, ale czy wystarczy dla każdego?

LISTA STARTOWA:
1. @Panzerpferd i @niezrównowaŻona + NOCLEG (CB RADIO + 4 PMR)
2. @jasiem i PILOT + NOCLEG
3. @arkadio i żona, syn + NOCLEG
4. @koziolek i pilot (CB RADIO)
5. @Infra 
6. @Tadeo pilot i Irenka kierownik kierownicy + Vicky asystentka pilota + NOCLEG
7. @Pan Dziedzic i @Rozrabiara + NOCLEG

8. Patrycja (z FB) i Ewa + NOCLEG

9. @weiser + pilot i kierownik łączności (CB RADIO)

 

POKOI BRAK!

 

 

ORGANIZATORZY: @Panzerpferd i jego @niezrównowaŻona

 

 

swiniopasIIa.jpg

Edytowane przez Panzerpferd
  • Super! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Michał W. napisał:

Piękna okolica, spływałem tam kajakiem Biebrzą z Osowca do Narwi i jest tam wyjątkowo. :)

Dla mnie miejsce magiczne ale nie dam rady podjechać, za daleko.

Może na jesieni zrobimy coś bliżej Ciebie :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Panzerpferd napisał:

@niezrównowaŻona Ty pracuj bestio a nie lajki rozsyłasz :biglol:

Jak tu nie lajkować, jak tylu fantastycznych ludzi chce z nami jechać w te błota i wertepy?:dance:

Edytowane przez niezrównowaŻona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hańba! :biglol:

Zanim dokończyłem formalności rezerwacyjne na zamku ktoś podkupił nam pokoje.

Przenoszę nas do pobliskiego Dworku Kiermusy. Mamy tam pięć 2-osobowych pokoi nad karczmą i jest tam większe prawdopodobieństwo dostania czegoś na ostatnią chwilę. Koszt mniejszy - 160 zł za pokój ze śniadaniem.

https://kiermusy.com.pl/pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez forka i opon at, ani rusz???? czy wrx na letniej gumie sie nie utopi? 

jeśli ktos nie lubi spac w skansenie, to polecam wam http://www.hotelatlanta.pl/hotel.html przy esce, przy zjezdzie na Tykocin. 3* hotel a standard pokoi jest zacny, no ale na wieczor kiermusianki do kolacji nie zamowisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, M_isza napisał:

bez forka i opon at, ani rusz???? czy wrx na letniej gumie sie nie utopi?

Tak naprawdę karty w tej wyprawie będzie rozdawać pogoda. Ja oczywiście opracuję kilka wariantów, by trasa była przejezdna. Sami też jedziemy na zwykłych letnich oponach. Wyższe zawieszenie się przydaje, ale jak masz umiejętności, farta i fantazję to dasz radę, co zresztą pokazał @AndyCalius swoim Legasiem. Szacun :D

35 minut temu, koziolek napisał:

Trochę laickie pytanie, posiadacze pmr nie są w stanie porozumieć się z posiadaczami CB?

Niet. Różne zakresy. Mając w kolumnie PMR i CB musiałem powtarzać komunikaty :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, koziolek napisał:

Ja mam CB.B)

Świetnie, jeśli nikt inny nie będzie miał CB to będziesz jechał na końcu jako ariergarda :thumbup:
 

 

27 minut temu, koziolek napisał:

Może ujednolicić do jednego rodzaju urządzeń

Fajne by było, gdyby każdy miał CB, ale tak nie jest. Mam 4 PMR-ki, są one tanie, popularne i mają niewielki zasięg. Do komunikacji w kolumnie się nadają. Mi nic nie szkodzi powtórzyć komunikat, a zawsze jest fajniej móc rzucić jakimś kwasem, czy powiedzieć koło czego teraz jedziemy. Trza dbać o załogi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to trochę za daleko na wschód od Wawy by z P-ń ciągnąć...
Więc póki co nie deklaruję się ani na tak ani na nie -> muszę to przeanalizować pod względem możliwości czasowych :-) 

A tak w ramach ciekawostek - poza saperką zabieracie coś ze sobą więcej ? np. trapy liny do wyciągania / jakieś części zapasowe (ogólnie rozumiane jako coś co się przyda) 
Czy tak na żywioł - jakoś to będzie ? :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Też jestem przygotowany :D

 

Matko Końsko, toż to potwór! Z takim zawodnikiem strach się bać - wyciągniesz nas choćby z piekła :thumbup:

 

PLAN RAJDU WYSZEDŁ Z WCZESNEJ BETY :yahoo:

https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1bBpoRQL5FUyGFZDyqyk_p1uDgeqiO2Mm

 

20190525_swiniopasanie_0006.jpg

Edytowane przez Panzerpferd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...