Jump to content

Czarnobyl 2020 - nieoficjalna wyprawa subarowiczów.

Recommended Posts

• Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zostawimy Subaru pod sklepem i jak ukradną, to muszą nam oddać samolot. To stara tradycja, jeszcze od początku lotnictwa. Ekstradycja.

W jednym z wątków na forum padł pomysł wspólnego wyjazdu kilku forumowiczów do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia własnym transportem, oczywiście spod znaku Plejad. Chętnie zorganizuję taki wypad na 20

Celowałem w późny wrzesień z uwagi na sprzyjające warunki jesienno-pogodowe, więc jesteśmy w kalendarzu. Dla przypomnienia:     Zbiórka wcześnie rano o 27.09.2020 w wybranym miejscu w

Posted Images

Pod 1-szy checkpoint gdzie  sprawdzaja paszporty bylo z 20 pelnych busow/autokarow. Ludzie z calego swiata byli,Afryka,Chiny,Japonia,USA,Hong Kong.

Nasz przewodnik twierdzil ze dzis strefe odwiedza ok 500 osob dziennie. W 2018 roku bylo to ponoc ok 78 tys ludzi.

W budce z gadzetami byla nawet puszka z „air from chernobyl” :)

Na stolowce pod elektrownia jadlo sie obiad z pracownikami strefy. Kolega z ktorym bylem trafnie to okreslil ze czul sie jak w restaruacji w Ikei w handlowa niedziele,taki klimat.

Kazdy busik zatrzymywal sie w tym samym miejscu na fotki,niby nic zlego ale...:) 

6 godzin temu, pk_kamil napisał:

Globalizacja.

500os × 365 dni = 182 500 osób w 2019

v.

78 000 osób w 2018

to

234% wiecej:)

Latem jest dużo jednodniowych wycieczek, pokręcą się po placu i przy basenie, więcej czasu spędzą w autokarze z Kijowa niż w Prypeci i pojadą.

x365 tak nie działa, w styczniu w śniegu po kolana przez 5 dni widziałem dokładnie 3 osoby poza moją piątką, obydwa hotele w Czarnobylu puste. :)

8 godzin temu, pk_kamil napisał:

Tak podałem by złapać liczby. To jest przybliżenie.  Wiadomo właśnie,  że w zimie tam są pustki. Tak jak wszędzie;):)

Wiadomo, sezonowa impreza.

Co do zatrzymywania się w tych samych miejscach to zgadzam się - te krótkie wycieczki dokładnie to robią, dlatego nawet nie biorę pod uwagę wyjazdu krótszego, niż 4 dni bo to gonitwa po popularnych miejscach. :)

W dniu 29.08.2019 o 23:54, Lisek napisał:

Bylem w Czarnobylu w zeszła niedzielę.Lekko juz skomercjalizowane ale warte zobaczenia miejsce.

Dlatego My jedziemy na pół dziko i nie będziemy tam gdzie ""wszyscy""

Zebrała się spora grupka, to może popytam przewodnika o terminy na 2020? Patrząc na liście i pogodę teraz, może coś koło połowy września? We wrześniu byłem tylko raz, ale było idealnie, ładne słoneczko akurat na obejrzenie zachodu, a wciąż długie dni i nie trzeba było ubierać się w dwa swetry. :)

Zebrała się spora grupka, to może popytam przewodnika o terminy na 2020? Patrząc na liście i pogodę teraz, może coś koło połowy września? We wrześniu byłem tylko raz, ale było idealnie, ładne słoneczko akurat na obejrzenie zachodu, a wciąż długie dni i nie trzeba było ubierać się w dwa swetry. :)

4 czy 5 dni?

Zebrała się spora grupka, to może popytam przewodnika o terminy na 2020? Patrząc na liście i pogodę teraz, może coś koło połowy września? We wrześniu byłem tylko raz, ale było idealnie, ładne słoneczko akurat na obejrzenie zachodu, a wciąż długie dni i nie trzeba było ubierać się w dwa swetry.

4 czy 5 dni?
5 dni. Połowa września bardzo pasi

1. CooCer + 1 osoba :)

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

To może inaczej - założę wieczorem jakąś ankietę, żeby nie mnożyć wpisów w wątku i porównamy z dostępnymi datami tak, żeby jak najwięcej osób było zadowolonych. :)

• Upvote 1

Przepraszam, że tak długo, ale Doodly zrobiło się płatne i szukałem dobrej alternatywy. Ankieta znajduje się tutaj:

https://framadate.org/PlejadyWStrefie2020

Zaznaczcie daty i środek transportu, który wam odpowiada, jeśli jedzie więcej niż 1 osoba to podajcie po prostu liczbę w polu na imię. Za równe 4 tygodnie będę na Ukrainie, więc jeśli do tego czasu wszyscy wypełnią ankietę to od razu porównam wyniki z kalendarzem naszego przewodnika i dopytam o szczegóły wjazdu własnymi samochodami, jeśli taka będzie wola ludu. :)

Możecie też dodać w komentarzach preferowaną długość wyprawy (4/5 dni).

Hotel, w którym możemy stosunkowo niedrogo i wygodnie spać w centrum Kijowa ma bezpłatny parking na swoim terenie, więc z autami żadnego problemu. Można też zostawić bagaż na kilka dni w przechowalni jeśli ktoś ma taką potrzebę: https://hotelrus.phnr.com/en . Ceny są od pokoju, można dzielić i wyjdzie taniej. Mogę polecić też droższe alternatywy jak ktoś chce trochę luksusu, ale to już szczegóły na później.

Co do września / października, tak mniej więcej wygląda różnica w zalesieniu Prypeci, na górze wrzesień, na dole październik.  Temperatury około 15 we Wrześniu, w Październiku bliżej 5-10 stopni i trafia się śnieg z deszczem, ale to zawsze loteria zwłaszcza z ostatnimi anomaliami pogodowymi.

Chernobyl-Nuclear-Power-Plant-07.jpg

Chernobyl-Nuclear-Power-Plant-13.jpg

Edited by radnor
  • Like 1
  • Upvote 1
5 godzin temu, radnor napisał:

Zaznaczcie daty i środek transportu, który wam odpowiada

A jak bym chciał lecieć samolotem do Kijowa to co zaznaczyć? Bo wcześniej była mowa o opcji samolotowej 

W dniu 6.09.2019 o 17:56, GREGG napisał:

A jak bym chciał lecieć samolotem do Kijowa to co zaznaczyć? Bo wcześniej była mowa o opcji samolotowej 

Zaznacz że szukasz transportu albo busa na miejscu, ja też tak zrobiłem. 

Cena między pozwoleniami na x samochodów a czymś z kierowcą na miejscu będzie chyba taka sama. Pogadam z przewodnikiem na miejscu, bo facet ostatnio pracuje po 7 dni w tygodniu i na wiadomości odpisuje z takim opóźnieniem, że nie ma sensu przez internet dyskutować o tym. :-)

EDIT: Dla zainteresowanych bliżej kosztami, właśnie dostałem ostateczną cenę na wyjazd 10 osób (jadę za 4 tygodnie), z transportem na miejscu i dojazdem do Kijowa we własnym zakresie wyszło 385eur (1680PLN) / osobę za 5 dni w strefie, każdy może porównać z innymi organizatorami i zdecydować czy mu się opłaci.

Edited by radnor
  • 3 weeks later...
4 godziny temu, -=nikon=- napisał:

Dopiszcie mnie :) bo przespałem temat. 

Dorzuć swoje daty do ankiety, łatwiej będzie śledzić chętnych i znaleźć optymalny termin.

Nie brzmi to wszystko dobrze w kontekście niskobudżetowego wyjazdu...
Myślę że trzeba było jechać te 3 - 5 lat temu. Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

• Upvote 1
W dniu 24.09.2019 o 16:19, radnor napisał:

Na razie mamy potencjalnie 8 osób na trzeci tydzień września. :)

Wpisałem się, ale nie wiem czy dobrze.