Skocz do zawartości

Czarnobyl 2020 - nieoficjalna wyprawa subarowiczów.


radnor

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie  własnie wpisałem się na ankietę i raczej obstawiam termin wrześniowy. A transport jeśli będzie dość osób to możemy samolotem polecieć i busa wynająć jak nie to może pojechać swoim autem. :)  Pozdrawiam 

Edytowane przez Rafaelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
18 godzin temu, KPR napisał:

Jak jest jeszcze możliwość to jestem chętny +1, czyli dwie osoby łącznie:)

Terminy dość odległe więc dostosujemy się ewentualnie do większości:)

 

Z terminami za rok zawsze ktoś dołączy, ktoś odpadnie, więc nie ma się na razie co martwić na zapas. Myślę, że na wiosnę zaczniemy ustalać konkrety, tedy też będę mógł dostać cenę za X osób.

 

Przez zmiany kursu hrywny ceny poszły nieco w górę, nie do końca ogarniam ich rozliczanie się w Euro, ale to Ukraina i tak już mają. Przy większych grupach warto też obsadzić dobrze autobus, podstawienie małego kosztuje znacznie mniej, więc 2 tygodnie temu mając grupę 10 osób w busie na 16 wyszło nam nieco drożej, niż zakładano: 370eur (1580zł) na 4 dni pobytu w strefie. Cena za 5 dni to było coś koło 430eur.

 

Do jesieni 2020 oczywiście coś może jeszcze się zmienić, ale wolę wszystko uczciwie z góry postawić, żeby każdy mógł sobie porównać z innymi organizatorami i zdecydować czy chce jechać z nami. :)

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowałem w późny wrzesień z uwagi na sprzyjające warunki jesienno-pogodowe, więc jesteśmy w kalendarzu. Dla przypomnienia:

 

 

  • Zbiórka wcześnie rano o 27.09.2020 w wybranym miejscu w Kijowie (podejrzewam, że hotel w którym śpi większość grupy, do uzgodnienia).
  • Spędzamy 4 bądź 5 dni w strefie. Opcja 5-dniowa jest popularniejsza, też szczerze polecam bo róznica ogólnych kosztów nie jest ogromna, a harmonogram dużo mniej napięty.
  • Powrót do Kijowa wieczorem ostatniego dnia w wybrane miejsce.
  • Na pewno będą miejsca "obowiązkowe" i jakieś niespodzianki, bo nasz ukraiński opiekun za każdym razem zabiera mnie nowe i mało znane lokacje.
  • Cena plus-minus w granicach podawanych wcześniej, w tym są noclegi w mieście Czarnobyl, śniadania i kolacje. Na przekąski można sobie kupić bułki, kabanosy, batony, jeśli ktoś chce to polecam racje żywnościowe z podgrzewaczem chemicznym, Aprol robi rewelacyjne i niedrogie, a ciepły obiad z widokiem na elektrownię robi robotę.

 

Z hoteli w Kijowie polecam sprawdzony wielokrotnie https://hotelrus.phnr.com/en, ja biorę bez śniadania bo obok jest są super żarłodajnie (Puzata Chata i 24-godzinna Katiusza, dla znających Ukrainę). Zdecydowanie nie polecam tanich apartamentów na przyjazd, bo trzy razy na Ukrainie z takich korzystałem i za każdym razem albo na miejscu okazało się że zajęty i będzie ale kilometr dalej, albo jakieś cyrki z czekaniem na odbiór kluczy i depozytem do ręki, o czym nie było mowy w bookingu. Na powrót jeszcze można się bawić, ale szkoda przed strefą o 7 rano szukać się po całym mieście, bo ktoś czeka na panią z depozytem albo się zgubił. Z hostelami też różnie bywa, już raz nocowałem kolegę w moim pokoju na podłodze bo w jednym hostelu wszystko zajęte i co nam pan zrobisz, a w drugim miał karalucha na łóżku. :)

 

 

Pytanie - czy grupa preferuje zaufać sobie i ewentualnie przyjąć na klatę jakieś niewielkie zmiany kosztów w razie gdyby ktoś odpadł w ostatniej chwili, czy po prostu wszyscy uczciwie zrzucimy się na jakiś niewielki bezzwrotny depozyt odpowiednio wcześniej? To niestety efekt uboczny wyjazdu prywatnego po kosztach, ale coś za coś, najważniejsze żeby nikt nie miał potem do nikogo pretensji, bo zdarzają się niestety sytuacje na które nie mamy wpływu. Mnie obydwie opcje pasują. Proponuję piękną, socjalistyczną datę 1.05.2020 jako ostateczny termin deklaracji chęci wyjazdu bądź rezygnacji.

 

Opcja transportu na miejscu wygrała, więc wszyscy docieramy do Kijowa na własną rękę. Wizzair miewa naprawdę niezłe ceny do Kijowa, szczególnie jeśli ktoś ma ich kartę discount club. Jeden z forumowiczów pisał mi, że może ogarnąć koszulki na wyjazd, było by super mieć taką pamiątkę. Ostatniego dnia w Kijowie będziemy ok. 20-tej, więc jeżeli ktoś chce ryzykować późny lot powrotny to jest opcja. Na wspólne zwiedzanie albo po prostu siedzenie przy pierogach i piwie w moim towarzystwie zapraszam, na pewno będę ze 2 dni wcześniej przed wyjazdem.

 

 

Jakiekolwiek pytania co do samej strefy czy Ukrainy proszę śmiało tutaj, w PW, na fejsie albo jak komu wygodniej. :)

 

 

 

Przy okazji - zmieniłem adres strony, ale coś dostawca hostingu nie potrafi ogarnąć DNSów i przekierowanie ze starej jeszcze nie działa, jeśli kogoś interesuje co ostatnio widziałem i możemy zajechać, to zapraszam na forgottenchernobyl.net i podlinkowany fanpage. Jeśli ktoś chce mnie dodać prywatne na FB to proszę o wiadomość, podam dane. :)

 

 

Edytowane przez radnor
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie Niestety nie wybiorę się z wami bo dostałem właśnie daty Ćwiczeń i w tym momencie muszę być na poligonie. Także wykreślicie mnie z listy. Pozdrawiam i mam nadzieje ze będzie jeszcze okazja kiedyś się wybrać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.12.2019 o 08:00, Rafaelo napisał:

Witajcie Niestety nie wybiorę się z wami bo dostałem właśnie daty Ćwiczeń i w tym momencie muszę być na poligonie. emoji20.pngTakże wykreślicie mnie z listy. Pozdrawiam i mam nadzieje ze będzie jeszcze okazja kiedyś się wybrać. emoji4.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Zdarza się, lepiej dowiedzieć wcześniej niż w ostatniej chwili

 

Tak dla ścisłości - osoba towarzysząca też odpada?

 

 

Potencjalnie mamy więc nadal 11 chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zdarza się, lepiej dowiedzieć wcześniej niż w ostatniej chwili
 
Tak dla ścisłości - osoba towarzysząca też odpada?
 
 
Potencjalnie mamy więc nadal 11 chętnych.

Nie wiem@BartZ jesteś dalej chętny na wyjazd ??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...