Skocz do zawartości

Czarnobyl 2020 - nieoficjalna wyprawa subarowiczów.


radnor

Rekomendowane odpowiedzi

Pod 1-szy checkpoint gdzie  sprawdzaja paszporty bylo z 20 pelnych busow/autokarow. Ludzie z calego swiata byli,Afryka,Chiny,Japonia,USA,Hong Kong.

Nasz przewodnik twierdzil ze dzis strefe odwiedza ok 500 osob dziennie. W 2018 roku bylo to ponoc ok 78 tys ludzi.

W budce z gadzetami byla nawet puszka z „air from chernobyl” :)

Na stolowce pod elektrownia jadlo sie obiad z pracownikami strefy. Kolega z ktorym bylem trafnie to okreslil ze czul sie jak w restaruacji w Ikei w handlowa niedziele,taki klimat.

Kazdy busik zatrzymywal sie w tym samym miejscu na fotki,niby nic zlego ale...:) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pk_kamil napisał:

Globalizacja.

 

500os × 365 dni = 182 500 osób w 2019

v.

78 000 osób w 2018

to

234% wiecej:)

 

Latem jest dużo jednodniowych wycieczek, pokręcą się po placu i przy basenie, więcej czasu spędzą w autokarze z Kijowa niż w Prypeci i pojadą.

 

x365 tak nie działa, w styczniu w śniegu po kolana przez 5 dni widziałem dokładnie 3 osoby poza moją piątką, obydwa hotele w Czarnobylu puste. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pk_kamil napisał:

Tak podałem by złapać liczby. To jest przybliżenie.  Wiadomo właśnie,  że w zimie tam są pustki. Tak jak wszędzie;):)

 

 

Wiadomo, sezonowa impreza.

 

Co do zatrzymywania się w tych samych miejscach to zgadzam się - te krótkie wycieczki dokładnie to robią, dlatego nawet nie biorę pod uwagę wyjazdu krótszego, niż 4 dni bo to gonitwa po popularnych miejscach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrała się spora grupka, to może popytam przewodnika o terminy na 2020? Patrząc na liście i pogodę teraz, może coś koło połowy września? We wrześniu byłem tylko raz, ale było idealnie, ładne słoneczko akurat na obejrzenie zachodu, a wciąż długie dni i nie trzeba było ubierać się w dwa swetry. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrała się spora grupka, to może popytam przewodnika o terminy na 2020? Patrząc na liście i pogodę teraz, może coś koło połowy września? We wrześniu byłem tylko raz, ale było idealnie, ładne słoneczko akurat na obejrzenie zachodu, a wciąż długie dni i nie trzeba było ubierać się w dwa swetry. :)

 

4 czy 5 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrała się spora grupka, to może popytam przewodnika o terminy na 2020? Patrząc na liście i pogodę teraz, może coś koło połowy września? We wrześniu byłem tylko raz, ale było idealnie, ładne słoneczko akurat na obejrzenie zachodu, a wciąż długie dni i nie trzeba było ubierać się w dwa swetry.
 
4 czy 5 dni?
5 dni. Połowa września bardzo pasi

1. CooCer + 1 osoba :)

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak długo, ale Doodly zrobiło się płatne i szukałem dobrej alternatywy. Ankieta znajduje się tutaj:

 

https://framadate.org/PlejadyWStrefie2020

 

Zaznaczcie daty i środek transportu, który wam odpowiada, jeśli jedzie więcej niż 1 osoba to podajcie po prostu liczbę w polu na imię. Za równe 4 tygodnie będę na Ukrainie, więc jeśli do tego czasu wszyscy wypełnią ankietę to od razu porównam wyniki z kalendarzem naszego przewodnika i dopytam o szczegóły wjazdu własnymi samochodami, jeśli taka będzie wola ludu. :)

 

Możecie też dodać w komentarzach preferowaną długość wyprawy (4/5 dni).
 

Hotel, w którym możemy stosunkowo niedrogo i wygodnie spać w centrum Kijowa ma bezpłatny parking na swoim terenie, więc z autami żadnego problemu. Można też zostawić bagaż na kilka dni w przechowalni jeśli ktoś ma taką potrzebę: https://hotelrus.phnr.com/en . Ceny są od pokoju, można dzielić i wyjdzie taniej. Mogę polecić też droższe alternatywy jak ktoś chce trochę luksusu, ale to już szczegóły na później.

 

 

 



Co do września / października, tak mniej więcej wygląda różnica w zalesieniu Prypeci, na górze wrzesień, na dole październik.  Temperatury około 15 we Wrześniu, w Październiku bliżej 5-10 stopni i trafia się śnieg z deszczem, ale to zawsze loteria zwłaszcza z ostatnimi anomaliami pogodowymi.

 

 

 

Chernobyl-Nuclear-Power-Plant-07.jpg

 

Chernobyl-Nuclear-Power-Plant-13.jpg

 

 

Edytowane przez radnor
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2019 o 17:56, GREGG napisał:

 

A jak bym chciał lecieć samolotem do Kijowa to co zaznaczyć? Bo wcześniej była mowa o opcji samolotowej 

 

Zaznacz że szukasz transportu albo busa na miejscu, ja też tak zrobiłem. 

 

Cena między pozwoleniami na x samochodów a czymś z kierowcą na miejscu będzie chyba taka sama. Pogadam z przewodnikiem na miejscu, bo facet ostatnio pracuje po 7 dni w tygodniu i na wiadomości odpisuje z takim opóźnieniem, że nie ma sensu przez internet dyskutować o tym. :-)


EDIT: Dla zainteresowanych bliżej kosztami, właśnie dostałem ostateczną cenę na wyjazd 10 osób (jadę za 4 tygodnie), z transportem na miejscu i dojazdem do Kijowa we własnym zakresie wyszło 385eur (1680PLN) / osobę za 5 dni w strefie, każdy może porównać z innymi organizatorami i zdecydować czy mu się opłaci.

 

 

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nie brzmi to wszystko dobrze w kontekście niskobudżetowego wyjazdu...
Myślę że trzeba było jechać te 3 - 5 lat temu. Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...