Skocz do zawartości

Namiar na dzialajacy kabelek OBDII


pysiek2247

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

czy ktoś z Was moglby podac link do działającego kableka OBD II do legacy V, kupiłem dwa i wszystkie przestają logować w chwili wlaczenia silnika. (na postoju logować mogę stopien wcisnieta pedalu przyspieszenia.. mało)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem od viakena inny tj. https://viaken.pl/pl/interfejs-diagnostyczny-subaru-1999-2009-usb-we-wtyku-obd2.html - jest 2 tyg na odeslanie wiec zdam relacje czy trybi czy nie

 

2 godziny temu, limesiak napisał:

Może taki? A może inny z ich oferty?

https://viaken.pl/pl/kabel-z-wtykiem-piny.html

U mnie działa w połączeniu z adapterem USB

 

a który rok auta ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pysiek2247 napisał:

Kupilem od viakena inny tj. https://viaken.pl/pl/interfejs-diagnostyczny-subaru-1999-2009-usb-we-wtyku-obd2.html - jest 2 tyg na odeslanie wiec zdam relacje czy trybi czy nie

 

 

a który rok auta ?

 

To oprogramowanie przychodzi jakoś nagrane na płycie cd, czy dostaje się link do pobrania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprogramowanie do subaryn masz w necie za free

- free ssm

- ecu explorer

 

 

meduje iz kabelek dzisiaj dotarl i dziala wysmienicie, jest on na czipie FDTI a nie ch430 co skutkuje lepszym przeplywem informacji oraz kompatybilnoscia (ale dla takich uzytkownikow jak ja to bez znaczenia jest w zasadzie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2019 o 16:21, pysiek2247 napisał:

Pragne poinformowac ze dziala na win 10!!! Mialem w reku 2x kable na chipie ch340 i oba dzialaly na xp, jeden na windows 10 (mowie o sytuacji gdzie testowane na tych samych laptopach)

No i to było ostatnie co mnie zastanawiało, mam odpowiedź zanim zdążyłem zadać pytanie, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, 

Podpinam się pod temat. Poszukuję kabla i interfejsu do podpięcia się z moim Legacy 2.0 2005 do komputera. 
-Zależy mi na odczycie błędów i możliwości ich kasowania. 

-Odczycie parametrów silnika. 

-Jeśli jest taka możliwość a wiem że tak się da to chciałbym móc ustawić wartość minimalnych obrotów silnika. Mam z tym pewien kłopot. Mam wrażenie że po wymianie akumulatora ta wartość się zresetowała. 

 

W sieci jest masa kabli ale jak wiadomo nie wszystko działa tak pięknie jak sprzedawca to opisuje. 

 

Pozdrawiam i czekam na opcje :)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin Musiał napisał:

Witam, 

Podpinam się pod temat. Poszukuję kabla i interfejsu do podpięcia się z moim Legacy 2.0 2005 do komputera. 
-Zależy mi na odczycie błędów i możliwości ich kasowania. 

-Odczycie parametrów silnika. 

-Jeśli jest taka możliwość a wiem że tak się da to chciałbym móc ustawić wartość minimalnych obrotów silnika. Mam z tym pewien kłopot. Mam wrażenie że po wymianie akumulatora ta wartość się zresetowała. 

 

W sieci jest masa kabli ale jak wiadomo nie wszystko działa tak pięknie jak sprzedawca to opisuje. 

 

Pozdrawiam i czekam na opcje :)


 

Nie żebym miał pojęcie ale czy próbowałeś ten który opisany jest w temacie, jest potwierdzenie, że kabel "działa" i rok auta chyba też ten sam. Co do funkcji jakie obsługuje to pewnie kolega @pysiek2247 może Ci coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kamul napisał:

Nie żebym miał pojęcie ale czy próbowałeś ten który opisany jest w temacie, jest potwierdzenie, że kabel "działa" i rok auta chyba też ten sam. Co do funkcji jakie obsługuje to pewnie kolega @pysiek2247 może Ci coś podpowie?

No właśnie zależy mi na możliwości regulacji obrotów stąd pytanie który kabel i które oprogramowanie zapewni taką funkcję. 

Gdzieś w necie znalazłem jeszcze to:

https://allegro.pl/oferta/kabel-interfejs-elm327-obd2-can-usb-program-7650026566   

Ktoś tego używał? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pysiek2247 napisał:

ELM to sluzy tylko do logowania parametrow, nic nic nie zmienisz, tak jak kolega wyżej wspomniał to zależy bardziej od oprogramowanie, ten Viaken poradzi

 

Dzięki za info. 

To jeszcze tylko kwestia oprogramowania :)
 

Edytowane przez Marcin Musiał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do przewodu :  https://viaken.pl/pl/interfejs-diagnostyczny-subaru-1999-2009-usb-we-wtyku-obd2.html 

 

Czy faktycznie ktoś próbował coś edytować- jakieś parametry za pomocą tego kabla? 

Tak jak pisałem mam kłopot przy niskich obrotach a niestety wszystkie mechaniczne inne metody zawiodły a po podniesieniu obrotów minimalnych problem znika. 

Niestety po zdjęciu klemy mam wrażenie że auto gubi zapisany parametr podniesionych obrotów. 

 aplikacja FreeSSm jest chyba tylko diagnostyki i kasowania błędów ale może się mylę.  Jeśli ten kabel dźwignie to pewnie z innym oprogramowaniem w laptopie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu. Kabelki widzę tu są, ale zastanawiam się, czy istnieje oprogramowanie, które pozwala aktywować/dezaktywowac różne opcje w komputerze? Chodzi mi o pierdy typu jakieś dodatkowe menu w komputerze, kierunki jako pozycyjne itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, SubaruLPG napisał:

ten kabel daje takie możliwości gdy pacjentem jest VAG i mamy VCDSa.

chciałbym mieć możliwość w subaru sprawdzenia większej ilości "modułów"

 

żadnym "kablem" nie będziesz miał możliwość komunikacji z większą ilością modułów w Subaru, poza ECU i TCM. Do tego potrzebujesz profesionalnego skanera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, lutek34 napisał:

 

żadnym "kablem" nie będziesz miał możliwość komunikacji z większą ilością modułów w Subaru, poza ECU i TCM. Do tego potrzebujesz profesionalnego skanera.

 

Obroty wiem że się da bo mi ktoś to ustawił pytałem go jakim programem ale nie uzyskałem odpowiedzi :( Dlatego zwróciłem się z zapytaniem do pozostałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Obroty wiem że się da bo mi ktoś to ustawił pytałem go jakim programem ale nie uzyskałem odpowiedzi  Dlatego zwróciłem się z zapytaniem do pozostałych.
Przecież napisałem że do ECU i TCM się podłączysz kablem a co steruje wolnymi obrotami? W programie freessm jest opcja regulacji obrotów.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Są dwa rodzaje tych kabli, jeden na układzie ch340 lub  341 i drugi na MAX232 albo RF232(nie pamiętam dokładnie). Z tym niebieskim CH340/341 (zdjęcie powyżej) nie było problemu z połączeniem się do ECU, można diagnozować błędy, ustawiać wolne obroty, gorzej z kasowaniem zapamiętanych błędów. Ten drugi w ogóle miał problemy z komunikacją z ECU.

Dołączam darmowe programy na których powinieneś zrobić korektę obrotów, o ile pamiętam to co +/- 50obr/min (to chyba w EcuExplorer), przy okazji dołączam RomRaider i FreeSSM i sterowniki do VAG KKL. Błąd po uszkodzonej i wymienionej sondzie lambda skasowałem dopiero na Delphi ds150 - można go kupić na Aliexpresie za 100 pare złotych - tu link do strony: https://pl.aliexpress.com/item/33010720868.html?src=google&albslr=233005996&src=google&albch=shopping&acnt=494-037-6276&isdl=y&slnk=&plac=&mtctp=&albbt=Google_7_shopping&aff_platform=google&aff_short_key=UneMJZVf&&albagn=888888&albcp=6459808507&albag=76872920869&trgt=539263010115&crea=pl33010720868&netw=u&device=c&gclid=EAIaIQobChMItYO06JCz5QIVA-WaCh1DNwnaEAQYCiABEgJ6q_D_BwE&gclsrc=aw.ds

Pozdrawiam

 

 

Tester EOBD II Delphi DS150.png

ecuExplorer_20110814.rar ecuexplorer_v3_0_25.exe Interfejs_VAG_KKL_USB.zip RomRaider0.5.9RC3-windows.zip SUBARU DO OBSLUGI EOBD FreeSSM-1.2.5-windows-qt4-installer.exe

139334432_VAGKKLCH340T.thumb.gif.f30ee6549f4e6f81e421dfd12abb3546.gif

Edytowane przez Mirek 67
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...