Skocz do zawartości

Podłączenie dodatkowych zegarów Forester SF


RaBu1974

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pięknie

Jestem na etapie podłączenia dodatkowych zegarów w moim Forku SF turbo a dokładnie - ciśnienia doładowania ; temperatury oleju, oraz temperatury spalin EGT.

W związku z powyższym mam pytanie a mianowicie: O ile temat ciśnienia doładowania jest mi znany to mam pytanie co do temperatury oleju i temperatury spalin EGT.

1. W przypadku temperatury oleju czy dokupienie adaptera pod filtr oleju jest jedynym elementem który muszę dodatkowo nabyć aby sfinalizować temat ?

2. Temperatura spalin EGT - w tym temacie jestem zupełnym laikiem przyznaję się bez bicia dlatego pytanie będzie moje jak ten temat najprościej koledzy zrealizować - jeden z mechaników stwierdził że trzeba wiercić w w kolektorze wydechowym żeby zamontować czujnik temperatury spalin - Bardzo proszę o pomoc w miarę możliwości. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz teoretycznie 3 miejsca na wkręcenie temp oleju - w obu głowicach i w bloku (od góry, pod IC), a temp spalin sondę wkręca się w rurę kolektora 4tego cylindra jakieś 20-30cm od głowicy.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzięki kolego.

 

Ps Kiedyś przeglądałem posty odnośnie podłączania dodatkowych zegarów w Foresterze SF czy dobrze pamiętam że to kolega montował zegary w adapterze dedykowanym do Imprezy GC? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...