Jump to content

Przewody hamulcowe

Recommended Posts

Hej

Niestety nie odbija czasem tloczek w zacisku i pali tarcze i klocki. Okazuje sie ze przewod hamulcowy jest zacisniety rdzą. Wiecie skad brać nowy przewód? Nie mówię o serwisie bo tam kosmos. 

Dziękuję 

Hej

Niestety nie odbija czasem tloczek w zacisku i pali tarcze i klocki. Okazuje sie ze przewod hamulcowy jest zacisniety rdzą. Wiecie skad brać nowy przewód? Nie mówię o serwisie bo tam kosmos. 

Dziękuję 

Miedziane przewody dorabiają w pierwszym lepszym motoryzacyjnym. Zawozisz zdemontowany przewód nawet w kawałkach i ci dorobią. Potem podoginać tylko na aucie tak jak oryginał i można śmigać.

W używki nie warto się pchać bo będą podobnym stanie.

Wysłane z mojego mądrego telefonu

42 minuty temu, Dzixd napisał:

Miedziane przewody dorabiają w pierwszym lepszym motoryzacyjnym. Zawozisz zdemontowany przewód nawet w kawałkach i ci dorobią. Potem podoginać tylko na aucie tak jak oryginał i można śmigać.

W używki nie warto się pchać bo będą podobnym stanie.

Chodzi mi o elastyczny przewód a raczej jego część ktora wchodzi w ucho na kolumnie. Tam rdzewieje i zaciska światło przewodu. Co za tym idzie muszę wymienic przewody elastyczne przy kołach 

Edited by atlas1977
Chodzi mi o elastyczny przewód a raczej jego część ktora wchodzi w ucho na kolumnie. Tam rdzewieje i zaciska światło przewodu. Co za tym idzie muszę wymienic przewody elastyczne przy kołach 
Aha zrozumiałem że chodzi o sztywne :biglol:

W dniu 24.05.2019 o 10:28, limesiak napisał:

Polecam sklep z hydrauliką przemysłową, powinni dorobić przewód wraz z końcówkami.

już zamówione, okazało się, że nie taki diabeł straszny w tym przypadku...125pln netto w serwisie tylko problem z dostępnością. Będę czekał co najmniej 2 tygodnie. Tak przy okazji to warto czasem popatrzeć jak działa układ hamulcowy. Dwutłoczkowe zaciski czasem nie dają wielkich objawów a jednak już delikatne spowolnienie cofania się płynu powoduje zmniejszenie skuteczności hamowania. Zwężenie się światłą przewodu to temat znany np z forda, ale tam rdzewieje wszystko jeszcze szybciej niż w subaru....

• 3 weeks later...