Skocz do zawartości

Przewody hamulcowe


atlas1977

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Niestety nie odbija czasem tloczek w zacisku i pali tarcze i klocki. Okazuje sie ze przewod hamulcowy jest zacisniety rdzą. Wiecie skad brać nowy przewód? Nie mówię o serwisie bo tam kosmos. 

Dziękuję 

Miedziane przewody dorabiają w pierwszym lepszym motoryzacyjnym. Zawozisz zdemontowany przewód nawet w kawałkach i ci dorobią. Potem podoginać tylko na aucie tak jak oryginał i można śmigać.

W używki nie warto się pchać bo będą podobnym stanie.

 

Wysłane z mojego mądrego telefonu

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Dzixd napisał:

Miedziane przewody dorabiają w pierwszym lepszym motoryzacyjnym. Zawozisz zdemontowany przewód nawet w kawałkach i ci dorobią. Potem podoginać tylko na aucie tak jak oryginał i można śmigać.

W używki nie warto się pchać bo będą podobnym stanie.

 

Wysłane z mojego mądrego telefonu

 

 

 

Chodzi mi o elastyczny przewód a raczej jego część ktora wchodzi w ucho na kolumnie. Tam rdzewieje i zaciska światło przewodu. Co za tym idzie muszę wymienic przewody elastyczne przy kołach 

Edytowane przez atlas1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o elastyczny przewód a raczej jego część ktora wchodzi w ucho na kolumnie. Tam rdzewieje i zaciska światło przewodu. Co za tym idzie muszę wymienic przewody elastyczne przy kołach 
Aha zrozumiałem że chodzi o sztywne :biglol:

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2019 o 10:28, limesiak napisał:

Polecam sklep z hydrauliką przemysłową, powinni dorobić przewód wraz z końcówkami.

już zamówione, okazało się, że nie taki diabeł straszny w tym przypadku...125pln netto w serwisie tylko problem z dostępnością. Będę czekał co najmniej 2 tygodnie. Tak przy okazji to warto czasem popatrzeć jak działa układ hamulcowy. Dwutłoczkowe zaciski czasem nie dają wielkich objawów a jednak już delikatne spowolnienie cofania się płynu powoduje zmniejszenie skuteczności hamowania. Zwężenie się światłą przewodu to temat znany np z forda, ale tam rdzewieje wszystko jeszcze szybciej niż w subaru....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...