Jump to content

Koc termiczny na T04

Recommended Posts

Poleci ktos jakis sprawdzony koc na T04 do wrx-a ?

Miałem zakładac ori osłone metalowa, ale zastanawiam sie nad kocem.

Koc na turbiny subaru musi być nie klasyczny, tylko taki "pasek". Działa bardzo dobrze, ale musisz być 100% pewny, że nic na niego nie wycieknie typu płyn wspomagania lub olej od przewodów turbo, bo łatwo o pochodnie.

Ja mam, znacząco obniża to temperaturę przy intercoolerze.

ok, ale polecicie jakiegos konkretnego producenta ? Ile stopni ma wytrzymac materiał z jakiego jest zrobiony koc ?

18 godzin temu, MaciekK napisał:

Koc na turbiny subaru musi być nie klasyczny, tylko taki "pasek". Działa bardzo dobrze, ale musisz być 100% pewny, że nic na niego nie wycieknie typu płyn wspomagania lub olej od przewodów turbo, bo łatwo o pochodnie.

Ja mam, znacząco obniża to temperaturę przy intercoolerze.

Czy taki koc może być nie jako alternatywą dla natrysku na intercooler ?   Nie mam ani tego ani tego i myślę, że prościej po prostu założyć taki koc i wydaje mi się, że od turbo idą większe temperatury tym korzystniej wpłynie koc właśnie, czy mam rację?  I o jaki pasek chodzi, nie za bardzo rozumiem? Mógłbyś podesłać na priv?

Edited by Krzychu24
15 godzin temu, mly96 napisał:

u mnie jest zwykły, a nie żaden pasek, tylko trzeba dziurę na sztangę zrobić ;) 

Wydaje mi się, że robienie dziury na sztangę może spowodować, że z czasem się rozleci. I tak koc trzeba wymieniać, w zależności od jazdy raz na rok / dwa lata, ponieważ z czasem się wykrusza, nawet te najdroższe typu Perrin. 

1 minutę temu, MaciekK napisał:

Wydaje mi się, że robienie dziury na sztangę może spowodować, że z czasem się rozleci. I tak koc trzeba wymieniać, w zależności od jazdy raz na rok / dwa lata, ponieważ z czasem się wykrusza, nawet te najdroższe typu Perrin. 

jest pół roku i wygląda jak podczas montażu, nic się jeszcze nie rozpadło, ale moja impreza zbyt często nie jeździ ;)