Jump to content
Gregorius

Jakie dywaniki do OBK 2017?

Recommended Posts

Po 2 latach oryginalne dywaniki Made in Czech Republic przetarly mi sie pod pieta i to tak skutecznie, ze nawet mam dziure w dywaniku. Juz trzecie Subaru, a  oryginalny dywanik po stronie kierowcy nie przetrwal mi dluzej niz 2 lata.

Oryginalne dywaniki cenia sobie w Norwegii  na ok 300 zl . Tymczasowo kupielm uniwersalne:

https://www.mekonomen.no/bil/tilbehor/stil-og-styling/bilmatter/gummimatte-svart-pa277875no

Przycialem i zrobilem otwory tak zeby mozna je bylo przymocowac. Jest calkiem nienajgorzej. Nie jest to oryginalne dopasowanie, ale moze byc. Jakosciowo wyglada calkiem niezle.

Jednakl chcialbym dokupic dywaniki dopasowane do samochodu. Znalazlem takie:

https://www.strefakierowcy.pl/filter/category,2838,outback-2015

Ktore polecacie? Czytalem na forum, ze Rigumy sa niezle. A co Rezaw-Plast? Jakie macie doswiadczenia?

Posted (edited)
4 minuty temu, Gregorius napisał:

(...) A co Rezaw-Plast? Jakie macie doswiadczenia?

od kilku miesiecy mam Rezaw-Plast w WRX'ie, wykonanie i dopasowanie OK, ale zbyt malo czasu minelo, aby napisac cos o ich trwalosci...

niestety to prawda i ori dywaniki w Subaru (ani materialowe, ani gumowe) nie sa najwyzszych lotow :unsure:

P.S. odchodzac troche od tematu dywanikow - najlepszy dywan / wykladzine miala Tribeca B9 - niesamowicie gruby i trwaly material, bardzo dobrze tez sie czyscil... i ogolnie B9 jest kawalkiem solidnego auta, szkoda ze to byl rynkowy niewypal dla FHI

Edited by eddie_gt4

2 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

od kilku miesiecy mam Rezaw-Plast w WRX'ie, wykonanie i dopasowanie OK, ale zbyt malo czasu minelo, aby napisac cos o ich trwalosci...

niestety to prawda i ori dywaniki w Subaru (ani materialowe, ani gumowe) nie sa najwyzszych lotow :unsure:

Kiedys kupilem do poprzedniego OBKa welurowe: 

https://www.dywanikidosamochodu.pl/products/2435/p/8462

Rozlazly sie po niecalym roku.

ja mam "gumowe" Rezawy (oraz wykladzine bagaznika)

5 minut temu, eddie_gt4 napisał:

ja mam "gumowe" Rezawy (oraz wykladzine bagaznika)

Dziekuje za info. Rezawy wygladaja na oko troche porzadnie od Rigumow, a  cena niewiele wyzsza.

Posted (edited)
16 minut temu, Szmiglo napisał:

jak nie żal wydać na dywany tyle co na dobry alkohol to polecam Weathertech. 

https://www.weathertech.com/subaru/2017/outback/floorliner-digitalfit/

Sprawują się wyśmienicie i zasłaniają to newralgiczne miejsce pod prawą piętą. 

Ponad 100€ za przednie dywaniki, to juz nie tylko dobry alkohol, ale i w duzej ilosci. Przyjemnosc jednak wieksza niz z kupna  nowych dywanikow...:D

Widzialem je i nawet sie nad nimi zastanawialem.  Rzeczywiscie wygladaja bardzo porzadnie. Tylko ta cena. W Norwegii koszt przednich dywnikow to 95€ - cena pewno bez VAT-u.Dodatkow zapalce jeszcze ponad 40€ podatku. 

Nie jezdze az w tak ekstremalnych warunkach pogodowych, zebym tego potrzebowal - szczegolnie za ta cene.

Edited by Gregorius

Posted (edited)

ja też w takich nie brykam. Są to jednak jedyne dywaniki, które chronią wykładzinę. Zależy ile zamierzasz być z autem ;)

tak wyglądają na żywo w wariancie z automatem:

WhatsApp Image 2019-03-26 at 18.30.06.jpeg

Edited by Szmiglo

Posted (edited)
2 minuty temu, Szmiglo napisał:

ja też w takich nie brykam. Są to jednak jedyne dywaniki, które chronią wykładzinę. Zależy ile zamierzasz być z autem ;)

tak wyglądają na żywo:

Mysle, ze do konca gwarancji, czyli jeszcze 3 lata, moze troche wiecej. Wole co rok kupowac takie za 100 zl.. 

Edited by Gregorius

Dywaniki sztos... tylko cena powala na kolana. Na alko tym bardziej tyle nie wydam, chyba, że inwestycyjnie na whisky ;)
Swoją drogą w ori najgorszy jest ten brak ochrony na prawą nogę pod pedałem gazu, wyglada to miejsce masakrycznie (u mnie ma kolor biały po zimie).

Mam Weathertech w 2007 OBK. ale nie jestem pod wrazeniem - tylnie w szczegolnosci przesuwaja sie.  W 2015 OBK mam Husky liners i one dzialaja znacznie lepiej: https://www.huskyliners.com/WeatherBeater-Floor-Mats/2015/subaru/outback

Dla mnie cenowo tez wypadly lepiej od WeatherTech.  Gumowe maty sa lepsze od dywanikow IMO bo jednak trzymaja caly syf i wykladzina pod nimi jest jak nowa.