Skocz do zawartości

Impreza 2.0 GH 2008r


Kuznicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z moją Imprezką, mianowicie chodzi o słyszalne stuki. Podczas jazdy po drogach zniekształconych po tirach nic nie słychać podczas gibania na boki ( wiadomo o co chodzi )

Stuki słyszalne są podczas najeżdżania na łaty drogowców, niby łata równa a słychać jest to tak irytujące pełno łat na drogach i cały czas tuktuk tuktuk i nie wiem czym może być to spowodowane. Felgi 17 oponki 215/45/17.

Może ktoś miał podobny problem, jakieś wskazówki  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu z lewej strony przy wahaczu masz łącznik od wahacza do czujnika odpowiadającego do poziomowanie z chylisz się najdziesz pewnie ci się na jabkach zatarło zasyfiło trochę wd40 i pomoże i to samo z tyłu, te dwa czujniki odpowiadają za poziomowanie xenonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie - jeśli wyeliminujesz ww. przyczyny - to również (częsta przypadłość w tym modelu) mogą stukać Ci jarzma zacisków na wyrobionych prowadnicach. Ale tutaj raczej test kostki brukowej: kulasz się powoli autem, jeśli hałas niknie po lekkim dotknięciu pedału hamulca, to właśnie to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od przesłynnych gumek na prowadnicach zacisku + nowe prowadnice. Ja dodatkowo wymiałem też same jarzma. Co do gumek - numer zdaje się OE 26231FE020, jarzma: OE 26225AG080 (ok. 300 zł/szt.).

 

Generalnie znana przypadłość - podobny wątki tutaj:

 

 

 U mnie finalnie jest cisza tym większa, im grubsze są klocki i tarcze - ale to w sumie oczywiste. Gumki na prowadnicach wymieniam przy każdej zmianie klocków, koniecznie również na klocki wspominane w ww. wątkach blaszki mocujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, to już wiesz co. Ale - jak wiesz - przy hamulcach, amortyzatorach, sprężynach itd. grzebiemy parami, więc i prawy warto/trzeba obadać, przeczyścić, sprawdzić różnice z lewym (dlaczego jeden stuka, a drugi nie- może w którymś z lewych klocków brakuje blaszki, może gumka bardziej dostała w kość, może w prawym inna prowadnica albo z prawej już ktoś wymienił jarzmo itd.itp.).  Fajnie, gdybyś po zakończonym wyciszaniu dał znać dla potomnych co, za ile i na jakich częściach udało się osiągnąć. Powodzenia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...