Skocz do zawartości

Sportowy wydech w wolnych ssakach


zieloo

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Panie i Panowie. Zwracam się z pytaniem do właścicieli subaraków bez wiatraków. Mianowicie czy ktoś z was montował sportowy wydech do swojej furki? Mowa tylko o samym wydechu przez przerabiania kolektora itp. Jaki jest efekt takiej kombinacji? Czy wyje to jak jak wiejskie golfy i beemki pod remizą, czy jednak coś tam boxerka słychać? Moze ktoś z was posiada jakieś filmiki po dokonaniu takiej operacji. Wszelkie informacje są bardzo cenne, Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystko zależy od wydechu Ja obecnie mam normalny kolektor nie mam 2 kata tylko strumienica do tego wydech polmostrów od WRX i coś tam buczy ale szaleństwa nie ma. Jak wsadzisz jakiegoś WM sporta albo coś innego na przelocie to brzmienie będzie nie tyle BMW co hondy.
Brzmienie mało sportowo ale na pewno lepiej niż seria 

 

Edytowane przez Tokio34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tokio34 napisał:

Hej wszystko zależy od wydechu Ja obecnie mam normalny kolektor nie mam 2 kata tylko strumienica do tego wydech polmostrów od WRX i coś tam buczy ale szaleństwa nie ma. Jak wsadzisz jakiegoś WM sporta albo coś innego na przelocie to brzmienie będzie nie tyle BMW co hondy.
Brzmienie mało sportowo ale na pewno lepiej niż seria 

 

Powiem ci kolego, że jestem bardzo mile zaskoczony uzyskanym efektem,  wydech jest oryg od wrx czy jakiś customowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, zieloo napisał:

Powiem ci kolego, że jestem bardzo mile zaskoczony uzyskanym efektem,  wydech jest oryg od wrx czy jakiś customowy ?

http://autotop.com.pl/start.asp?WCU=~TUo0Ni4wNCBQTE8%3D To jest najprawdopodobniej model 46.04 okazuje się że nawet to nie jest z WRX a zwykły :) brak 2 katalizatora też robi swoje. Jeszcze jutro wejdę pod auto i potwierdzę czy to jest ten wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już sam końcowy komorowy o większym niż seria przepływie spalin (czyli taki z wersji turbo np) da bardzo przyjemny dźwięk boksera...Oczywiście nic nie zastąpi wymiany kolektora...

 

Ale znam z autopsji ponieważ miałem już chyba każdą możliwą opcje...

 

Seria kolektor i komorowy GT Scorpion

Kolektor z antyka i komorowy a później przelot WM sport następnie jdm'owym przelot (i tu ciekawostka - roznica między nimi była w dźwięku więcej niż odczuwalna)

 

 

Teraz obecnie w ssaku GD mam cały wydech z nierdzewki ze sportowym katem...końcowy też przelotowy...i bulgocik był boski :wub:

 

Od siebie dołożyłem kolektor z nierdzewki Borla i dźwięk się jeszcze mocniej poprawił :mrgreen:

 

 

 

Podsumowując...

 

Dźwięku za bardzo nie zmienisz... aczkolwiek już komorowy z GT poprawi dźwięk...przelot doprowadzi do bólu głowy szybciej...bez kolektora bez sensu moim zdaniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2019 o 15:30, WueM napisał:

Tutaj jest dźwięk mojego ssaka na samym końcowym przelocie i reszcie wydechu z nierdzewki...jeszcze przed wymianą kolektora :mrgreen:

też bardzo ładny ten dźwięk się wydaje... myśle ze na tzw początek coś takiego by mi pasowało PS. Zaadoptowałeś zegary z wrx  ? pasuje bez przeróbek ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2019 o 22:11, zieloo napisał:

..no co ty shift light tez działa ?

 

Tak...programowalny shift light :ph34r:

 

Możesz sobie daną wartość obrotową ustawić i lampka automatycznie Cię poinformuje gdy tą wartość osiągniesz...

 

 

Wszystko pasowało p&p

 

Mało tego...testowałem to faktem jest że z GPS'em i nawet prędkościomierz nie przekłamuje :biglol:

 

I fajnie jest zamknąć budzik w ssaku... Oczywiście na niemieckiej autostradzie :mrgreen:

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, a więc puki co zainstalowałem końcowy tłumik OEM STI, wg mnie szału niema prócz lepszego wyglądu co do serii. Następny w kolejce jest kolektor od STI który już posiadam na półce. Na pewno dam znać kiedy go już zamontuję, a tymczasem wrzucam filmik jak jest do tej pory. Wszelkie sugestie, krytyki, porady z Waszej strony są mile widziane, co pozwoli mi dążyć do najlepszego efektu, :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...