Skocz do zawartości

Ilośc oleju w silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Jaka powinna być ilość oleju w silniku 2.0 XV MY18.Instrukcja podaje 4.4l,serwis wlał 5.2l i twierdzi że tak ma być.Na bagnecie poziom jest ponad max,czyli ponad górną kropkę,chyba że jest inny max poziom ?.Proszę o wyjaśnienie bo już naprawdę nie wiem czy mam przelane o 0,8l ? czy też jest ok i instrukcja jak to określił serwis "podaje ogólną ilość a do poszczególnych aut są inne specyfikacje ????"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

4,4 litra jak podaje instrukcja

 

o ile skleroza mnie nie zjadla to do forestera z silnikiem fb20 instrukcja podawala 4.8 (przy wymianie a nie pierwszym zalaniu)

w dzierzoniowie wlewali mi 5litrow i bylo 1 mm wyzej od gornego otworu w bagnecie

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio będąc na przeglądzie w serwisie poprosiłem  by olej nie został przelany i by mechanicy zostawili w 5,0 litrowej bańce 0,5 lita oleju.

Nie było problemów Panowie wzięli pod uwagę moje sugestie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie wszystko co dla nas jest jasne i oczywiste jest tym samym dla osób dokonujących przegląd. Ja już raz usłyszałem,że Forek lubi jak ma ...."dużo oleju".

No i nie starałem się nawet wyprowadzać "Pana" z błędu, teraz mówię jak chciałbym by było:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2019 o 18:12, Elpi napisał:

Jaka powinna być ilość oleju w silniku 2.0 XV MY18.Instrukcja podaje 4.4l,serwis wlał 5.2l i twierdzi że tak ma być.

 

Klasyka w przypadku ASO - masz przelane minimum 0,5l.

Musisz się przyzwyczaić - ja walczę z moim ASO od wielu lat w tej kwestii i chyba jeszcze się nie wyedukowali.

 

W dniu 17.05.2019 o 16:04, Karenz napisał:

Nie wolno przelewać oleju to jest szczyt dziadostwa ze strony serwisu

 

Też tak to widzę.

Żeby ASO Subaru nie przelało oleju, to trzeba im mocno suszyć głowę i być bardzo stanowczym i upierdliwym.

Jak poprosiłem mechanika żeby tym razem wyjątkowo mi nie przelali i wlali mi 4,3 l a ja ewentualnie doleję w garażu jak będzie taka potrzeba, to usłyszałem od szefa ASO, że to wbrew procedurom i mogę zatrzeć silnik.

Czyli co - procedura mówi, że ma być przelane? Trzeba wlać tyle, ile mówi manual, a nie do max? Nie ma już miejsca na zdrowy rozsądek?

 

To nie są mechanicy - to są bezmyślni wymieniacze.

 

W dniu 17.05.2019 o 16:04, Karenz napisał:

przy dobrym zlaniu wchodzi całe 5l  i stan jest na 50%

 

Za dużo. Sprawdziłeś empirycznie w XV 2.0? Nawet manual na max podaje mniej.

A z moimi doświadczeniami też się ta teoria zupełnie nie zgadza.

 

Ja do tej pory w XV wymieniałem olej dwa razy.

 

Pierwszym weszło na max 4,3. l (mój olej dałem bańki 4+1 i w tej mniejszej zostało 700 ml).

Za drugim razem pojechałem tylko z bańką 4l - wlali całą - w garażu dolałem 300 ml i mam full.

 

Krótko mówiąc - przy wymianie w moim ASO wchodzi na full 4,3 l oleju. czyli 0,5 mniej niż podaje manual.

 

W OBK 2,5l też wchodziło sporo mniej niż było w manualu a ASO dla pewności wlewało wszystko co przywoziłem, czyli 5l.

Zawsze prosiłem żeby nie przelali i zawsze odsysałem 250 - 300 ml żeby zejść do max.

 

Wnioski są trzy:

 

1) Albo w manualach jest zawyżona ilość oleju potrzebna do wymiany (przez błąd albo celowo)

2) ASO nie spuszcza / odciąga całego oleju, który powinien być usunięty z silnika.

3) Manual jest ok, mechanicy robią ok, tylko bagnet jest źle wyskalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie robilem serwis OBK i wlali mi 4,8 l oleju. Poniewaz leja olej z duzych beczek to odpada teroria spiskowa, ze trzeba jeszcze litrowa butelke kupic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, spawalniczy napisał:

Za dużo. Sprawdziłeś empirycznie w XV 2.0? Nawet manual na max podaje mniej.

A z moimi doświadczeniami też się ta teoria zupełnie nie zgadza.

Wymieniałem 2 razy olej własnoręcznie w fb 20, miesiąc temu rozgrzałem go na 90 na kanale i po może minucie już zlewałem , dokładnie i powoli.

Zalałem go olejem valvoline 5w40 4+1 l i weszły oba opakowania , stan może przesadziłem jest 80-90%  ale na pewno nic ponad max

 

Za pierwszą moją wymianą weszło jakieś 4,6l ale to było w zime rekordowa mrozy -17 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem na wymianie oleju silnikowego w moim foresterze, zalali mi 5w30 - 4,8 l. W bagażniku mam nadal nie używany olej 0W20. Czy można go stosować na dolewkę i czemu zmienili oznaczenia? 

Zdjęcia w wątku. Pozdrawiam 

 

Edytowane przez Paweł J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...